Skocz do zawartości

[MTB] do 5-6tys co szukac


Grzes2611

Rekomendowane odpowiedzi

szukam roweru mtb do 5-6tys z amorkiem powietrznym przy mojej wadze 115kg myślę ze powietrzny będzie lepszy niz sprężyna. osprzęt na pewno deore lub wyższe. obecnie śmigam merida big nine 200 na alivio i santour sprężyna. ale pora wymienić na coś lepszego. myślałem znów o meridzie 500 lite z manitou i deoree

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znajomy wyrwał Cannona w dobrej cenie. Zobacz  Orbea Alma h30 lub wyżej, Giant slr 2, Superior xp909, Sensa Merano, Rockrider XC100. to rowery o bardziej sportowej geo. W tym budżecie sztywne osie powinny być standardem, napęd 1x11, 1x12, hample raczej będą średnie, koła podstawowe, amor powietrzny. Pewnie ciekawych ofert w tym budżecie jest więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no moj wybor chyba padnie na big nine 500 lite w cenie jest teraz za 4,6tys deore dwurzedowa m5100 i amor manitou wydaja sie by7c calkiem dobrym wyborem w tej cenie.chociaz nie ukrywam tez mysle o treku marlin albo ta wlasnie orbea chociaz niewiem czy mi jest potzrebna jednorzedowka 1x12.ten widelec powietrzny to raczej nie powinno byc roznicy miedzy rkshox a manitu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest nie tak z obecną ramą? Bo wiesz, możesz kupić sobie świetny widelec, nowy napęd, hamulce, koła, i będziesz miał kompletnie inny rower. Tak naprawdę najbardziej odczułbyś zmianę widelca w obecnym rowerze, przeskok z Alivio na Deore nie jest jakiś spektakularny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdze moja merida 200 juz 4lata.amor santoura na sprezynie juz usiadł przy mojej wadze.koszt powietrznego to ok 1-1,2tys do tego uprgade kolejnych czesci tak samo.stwierdzilem poprostu ze moze cos z bardziej z zacieciem sportowym i usiadlem wlasnie na meride 500 lite i jak dla mnie przepasc.rowerek lekki wszystko plynne i amor powietrzny nie osiada tak bardzo przy mojej wadze.niby takie szczegoly a jednak duza poprawa niz w mojej 200.taki przynajmniej mialem odczucia.jak na razie ta 500 wygrywa chociaz ta orbea tez fajna.i tak sie zastanawiam czy 1x12 tez jest sensem bo nie mialem okazji jzedzic na tej deorce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się podoba to kupuj, ciężko doradzić jak nie wiemy do czego rower ma służyć.

Big nine lite to bardzo fajne ramy, aczkolwiek już w przyszłym sezonie będzie następca, dużo bardziej nadający się w teren - co może być plusem lub minusem w zależności od zastosowań;)

Z minusow: bardzo wąskie obręcze, drutowe opony, w góry napęd 2x11 moim zdaniem jest zbędny, ale to kwestia preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkam blisko puszczy kampinoskiej i co weekend sie tam wybieram posmigac po lesnych sciezkach i polatac z gory na dół.jednak trzeba dojechac do puszczy 15km po asfalcie.wiec dlatego stwierdzam ze potrzebuje bardziej uniwersalny naped 2x11 co jak co bardzo dobry zreszta.jest dosc duzy wybor w cenie +/-5tys i chce jednak wybrac najlepsza opcje.pojade w weeknd i cos poszukam bo jednak najlepiej jest usiasc i sie poprostu przejechac.

rockshox czy manitou?

deore 2x11 czy 1x12?

no co jeszcze zwracac uwage?

wiadomo najwazniejsza rama a cos jeszcze?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór rowerów sportowych MTB z napędem 2x11 jest mocno ograniczony, obecnie to chyba tylko ta Merida zostaje, jak szukasz w miarę uniwersalnego roweru, to może być dobry wybór.

Jak wyżej kolega @nossy pisał warto się przymierzyć jeszcze do Gianta SLR I Almy, to też bardzo fajne rowery.

Znajomy ma Markhora i całkiem dobrze dziala. Podstawowe Judy przy twojej wadze może być wiotkie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giant ma 34 mm, tylko swój widelec:

https://www.greenbike.pl/rower-gorski-giant-xtc-slr-29-1-w-100-gotowy-do-jazdy-p-6677.html?gclid=EAIaIQobChMI0reBhau-gQMVNgqiAx2UAgqmEAQYASABEgLkrvD_BwE

Natomiast co do sztywności to musi się wypowiedzieć ktoś kto na tym jeździł.

Z plusów Gianta: dostajemy zwijane opony od razu na mleku w przeciwieństwie do Orbei i Meridy.

Długo nie jeździłem na Judy i Markhorze natomiast w mojej opinii Markhor był sztywniejszy, z tymże ja ważę sporo mniej od autora wątku.

Nawet Fox 34 nie jest bardzo sztywnym widelcem... Widelce z szerszymi goleniami raczej znajdziemy w rowerach trailowych, które nijak się mają do zastosowań autora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od ceny...

Dla mnie ten Trek jest dziwny. To nie jest rower wyścigowy, ma mocowanie na stopkę i bagażnik, nie ma sztywnej osi z tyłu. Dobry rower rekreacyjny, pod warunkiem ceny w okolicach 4 tys a nie 6:D

Moim zdaniem zmiana rekreacyjnej Meridy na rekreacyjnego Treka nie ma sensu. To już lepiej zmienić amor i koła w Meridzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giant z crestem 34 pod twoją wagę byłby dobrym wyborem. Sam amor pracuje dobrze i da się go fajnie ustawić, pierwsze modele cierpiały na pojawiające się luzy, ale już sobie z tym poradzili. Przerabiałem dwa takie XTC, SLR 2 i 1. Mój był męczony przez sezon startów w maratonach, nie grzebnąłem praktycznie palcem przy nim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybieral, z wcześniej wymienionych, pomiędzy Giantem, Orbea ( tylko dlatego że mi się podoba, aczkolwiek polowałbym na  karbonową Almę w tej cenie) a Meridą 500 lite że względu na napęd. Niestety żaden nie będzie miał genialnego widelca.

Kolega wyżej potwierdził sztywność Cresta, może warto się przymierzyć, trochę salonów Gianta w Warszawie i okolicach jest. 

Edytowane przez NerfMe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w carbona chyba bym jednak nie celował ze względu na wagę no i ten budżet +/- 5 tys 

jak dla mnie ta merida limited spoko chociaż sie wybiorę jeszcze do gianta i przysiądę sie do tego SLR 

dziś usłyszałem od chlopa w meridzie ze tez juz powoli rezygnują z napędów 2x10 i 2x11 i wszystko idzie jeden blat

pamietajcie ze teraz smigan na alivio shadow i przesiadka na deore 2x10 to praktycznie bez roznicy

no i w zawodach tez nie startuje ale po lasach owszem i to z usmiecham na ustach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1x11 w mtb, tak samo w gravelu.

Do Kampinosu nadal zdarza mi się wpaść na mtb i kompletnie nie wiem po co miałbym mieć 2 z przodu na Mazowszu.

Rozumiem do szosy gdzie szukamy tej idealnej kadencji. Albo mtb/gravel na podjazdy w górach. Wszędzie indziej to komplikacja w której nie widzę profitu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...