Skocz do zawartości

[Miernik wydłużenia łańcucha] Polska konstrukcja, znana z tego forum


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Myślę że jest to warte osobnego wątku. Zrobiłem film o narzędziu, które było już tu na forum dyskutowane. Skontaktowałem się z twórcą, zakupiłem, wypytałem o ciekawostki i myślę że dzieki temu wreszcie narzędzie to zwróci na siebie zasłużoną uwagę :)

https://www.forumrowerowe.org/topic/255658-przymiar-do-łańcucha-ale-taki-inny-godny-osobnego-tematu/?&page=2

 

 

Edytowane przez Nial
  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym chyba jest bo 8 rzędowy Conex po niewiele ponad 300km na ,,zwykłym " wskaźniku był już prawie zajechany .

Z drugiej strony moje KMC 9s przy górskiej jeździe wytrzymują +/- 1tyś km  . I pomiar wskaźnikiem i wieszanie na gwoździu pokazuje to samo . Nie wiem co i jak robić żeby wytrzymał 6 tyś . Niby Szajbajk kiedyś tłumaczył .

Edytowane przez WaGiant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.
Uważam, że narzędzie zasługuje na oddzielny temat na forum. I apeluję o jego wyszczególnienie.
Oprócz tego proszę o WYPOWIADANIE SIĘ NA TEN TEMAT TYLKO LUDZI, KTÓRZY MIELI STYCZNOŚĆ Z TYM NARZĘDZIEM. To ma być temat do zaprezentowania narzędzia, a nie wypisywania swoich subiektywnych odczuć i metod pomiaru... Jak nie masz tego narzędzia, nie pisz. Bo to tylko zaśmieca i traci czas ewentualnych zainteresowanych tym miernikiem. Proszę też o usuwanie wpisów nie związanych z tym narzędziem.
Nie tworzę nowego i podpinam się pod ten. ;-)
Posiadam mernik Pana Bronisława MW-03-0,05. Wiecie jak wygląda, ale dla potwierdzenia.20230311_132238.thumb.jpg.4ffaee4f64688eb27c2273da82a1ff36.jpg20230311_132249.thumb.jpg.bfd8afd82a32c6a68942dd84f825dbb4.jpg20230312_182931.thumb.jpg.0ac4564304adf4b3db92cc22c7ac77c3.jpg

Na razie nie wykonałem zbyt wielu pomiarów. Ale jak do tej pory mierzy tak jak tego oczekiwałem.
Nowe łańcuchy pokazuje na 0 %, a nie jak np. miernik Uniora, który potrafi pokazać, że nowy łańcuch już ma wyciągnięcie.
Niweluje błąd pomiarowy w postaci luzu na rolkach. Błędu tego nie jest pozbawiony Unior, dlatego pokazuje takie wyniki.
Zalety:
1. Nie brudzimy rąk przy pomiarze. Przy Park Tool'u niestety tak. Nie musimy dotykać łańcucha.
2. Pomiar jest wykonywany na 14 ogniwach. Więc trudniej o błąd przy pomiarze. Dłuższy przymiar byłby mniej praktyczny.
3. Oba haki pomiarowe miernika wypadają w tych samych ogniwach. Mam na myśli, że jak jeden hak włożymy w wewnętrzne ogniwo, to drugi też wchodzi w wewnęrzne. Włożenie miernika w wewnęrzne ogniwa niweluje błąd podczas pomiaru i zwiększa wygodę jego użycia.
4. Duży zakres pomiarowy od 0 % do 1 %. Do tego jest płynny. Możemy mierzyć z dokładnością do 0,05 %. W 100 % wystarczająco.
5. Polska produkcja. Cieszy mnie niezmiernie, że mogę kupić narzędzie produkowane u Nas w nieprzemysłowy sposób. Do tego można porozmawiać o narzędziu bezpośrednio z jego twórcą. Twórcą, który naprawdę wkłada serce w swoją pracę.
6. Cena. Miernik Uniora dochodzi już do 150 zł w internecie. Cenę Park Tool'a pewnie znacie. Moim zdaniem miernik stosunkiem cena do funkcjonalności rozkłada na łopatki zagraniczną konkurencję.
Wady:
Osobiście nie znalazłem. Jak znajdę, na pewno dam znać autorowi.
Jedynie pytanie czy miernik potrzebuje dodatkowych funkcji oprócz mierzenia. To już nie mi oceniać. Ja osobiście nie potrzebuję. Kupując miernik do łańcucha chodzi mi o pomiar łańcucha. Co do dodatkowych funkcji? Jeśli nie podnosi to znacząco kosztów produkcji i jest zgodne z założeniami autora, nie widzę problemu.

Czy polecam? Oczywiście! Tego potrzebowałem. Pomiar z tym narzędziem jest szybki, prosty i skuteczny.
Natomiast do wystawienia opinii z użytkowania w praktyce potrzebuję trochę czasu. Popróbuję dłużej, wtedy opiszę czy rzeczywiście działa jak należy. Na razie nie mam zastrzeżeń.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę potwierdzić, że to świetne narzędzie i super wykonane. Twórca, to bardzo fajny człowiek i świetnie się z nim rozmawia. Miałem MW-02, który zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach... Do dziś nie mogę sobie tego wybaczyć...

Zdecydowanie polecam!

IMG_20220523_181448.thumb.jpg.f72ee3f97104cafbf498fb7f51a5bf33.jpg

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nikogo zniechęcać czy zachęcać. Niemniej samo to, że to pomysł i produkcja polska powinno zmotywować do zakupu :). Miałem na kilka dni pożyczony nieco okrężną drogą (chyba jeszcze z tych prototypowych wersji).

Osobiście oczekuję wyniku 0 lub 1. Informacja o wartościach pośrednich jest mi zbędna. Wolę myśleć o innych kwestiach niż zastanawiać się co ów wskazanie znaczy... 100 czy może 150 kolejnych km? Do tego w zależności od samego łańcucha, smarowidła, typu roweru czy nawet pogody interpretacja wskazania będzie delikatnie rzecz ujmując przyprawiała o niepotrzebny ból głowy. Aczkolwiek w moim przypadku decydujące było to, że nie mieścił się w górnym koszyku mojej podręcznej skrzynki narzędziowej. Ostatecznie nie kupiłem mając kilka innych (tak, tych poprawnie mierzących).

BTW: Co do cen innych narzędzi, poprawnie wskazujących tragedii nie ma. PT CC-4 widuję w biostern w przyzwoitej cenie 63zł. Pedros'a CC2+ oraz Shimano TL-CN42 poniżej 80zł da się kupić.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mattteee napisał:

Oprócz tego proszę o WYPOWIADANIE SIĘ NA TEN TEMAT TYLKO LUDZI, KTÓRZY MIELI STYCZNOŚĆ Z TYM NARZĘDZIEM. To ma być temat do zaprezentowania narzędzia, a nie wypisywania swoich subiektywnych odczuć i metod pomiar

Hehe. Chcecie sobie zrobić kółko wzajemnej adoracji, czy co? :) 

W związku z powyższą prośbą, pozwolę sobie napisać swoją własną, subiektywną opinię jako osoby nieposiadającej ów narzędzia i nigdy nie mającej z nim styczności.
Otóż odkąd przestałem używać jakichkolwiek przymiarów do łańcucha, jestem spokojnym i szczęśliwym człowiekiem. Jedyne o czym muszę pamiętać, to interwał zmiany łańcucha, które zawsze przy wymianie napędu kupuję w ilości trzech sztuk. No ale ja to mówię z perspektywy osoby, u której napęd i tak nie ma szans pociagnąć dłużej niż sezon. Może jak ktoś chce jeździć na jednym napędzie 15 lat, wymieniając łańcuchy co 2 tygodnie, bo tak pokazała ta czy inna blaszka, to odnajdzie się w tym wątku...

Tak z ciekawości - ten przymiar można gdzieś w ogóle kupić, czy jest dostępny tylko dla tych, którzy wiedzą i będą potem się nim zachwycać po forach? Dla kolegi pytam. Ja nigdzie czegoś takiego w sprzedaży nie widzę.

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie chętnie to narzędzie kupił, ale z racji, że mieszkam poza granicami kraju to raczej jest to pozbawione sensu, przynajmniej przechodzenie przez tę całą drogę kontaktu. Zaczekam jeszcze na jakiś dziwny rozwój wypadków, ale raczej kupię Pedrosa na Amazon, choć wołałbym dać zarobić rodakowi z inwencją i pomysłem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech...
Po prostu chciałem by temat nie był zaśmiecony wpisami nie związanymi z tematem przewodnim. Człowiek potem szuka czegoś konkretnego, ale musi przebić się przez dziesiątki wpisów, które nic nie wnoszą do wątku. Czy tak ciężko to zrozumieć? Czytam to forum od wielu lat. I problem występuje cały czas. Ja akurat się nie udzielam gdy nie mam nic sensownego do powiedzenia. Czy możecie dać sobie spokój z nabijaniem statystyk ilości wypisanych komentarzy? Co Wam to daje?
Chcę zachować porządek w tym temacie. Chcę by wypowiedzieli się ludzie mający narzędzie w rękach. By obiektywnie ocenili. A nie wyskakuje gość, pisze, że jemu miernik nie potrzebny, bo jeździ na trzy łańcuchy do zajeżdżenia całkowicie całego napędu... Jaki to ma związek z tematem o tym mierniku? Skoro nie uznajesz mierzenia, to po co piszesz? Skoro nie masz nic do powiedzenia.

Wybaczcie mi emocjonalność, ale jak wiele wartościowych tematów na forum jest zaśmieconych nic nie wnoszącymi wpisami, przez co temat, który można by zamknąć na jednej stronie rozrasta się do 5 stron, a człowiek zainteresowany tematem siedzi i musi przeszukać wszystkie 5 stron by znaleźć jedną informację, która go intereresuje.

TheJW Kolego, to że nie mam nabitych statystyk ilości wpisów nie znaczy, że nie korzystam z tego forum. Korzystam od wielu lat. Konto założyłem w 2018. Ale korzystałem sporo wcześniej, po prostu czytając, bez konta. Więc weź daj sobie spokój z tym, że "Nowy na forum".

Edytowane przez mattteee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vincek Nie wiem. Rozumiem, że to forum. Każdy może się wypowiedzieć. Ale ja jeśli nie mam nic do dodania w temacie to nie piszę. Ty miałeś styczność z miernikiem i napisałeś co myślisz. O tym jest ten temat w końcu. Ale reszta wpisów wnosi coś do wątku konkretnego? Czy tylko sprawia, że znowu gdy ktoś będzie szukał informacji będzie się przebijał przez wpisy nie związane z tematem.
Jestem za tym by moje wpisy nie związane z tytułem były również usunięte z tego tematu. Ale chciałem przekazać niektórym by nie pisali na siłę by tylko coś napisać i znów odbiegać od wątku głównego. Nie wiem, może z nudów, może dla statystyk. Nie wnikam. Proszę tylko o zachowanie porządku. To tak jakby ktoś pisał, że chce kupić szosę, a ktoś inny zaczął pisać, że on na szosie nie jeździ i w ogóle uważa, że tylko MTB ma sens. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest forum dyskusyjne. Jak sama nazwa wskazuje - służy do dyskusji. Więc to nie nabijanie statystyk - te czasy dawno minęły. Jak już ktoś chce sobie coś nabijać to autor tematu wyświetlenia :P

To także nie nuda - ktoś w końcu poświęca swój czas żeby się wypowiedzieć. I ma to tego prawo. 

Także - nie próbuj proszę rządzić się, w dodatku w nieswoim wątku ;)

 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pomiar to sztuka dla sztuki, tu chodzi o porównanie do CC-4 nic więcej, oba są najlepsze.  

 Po co tworzyć nowy temat, jak jest jeden bardzo dobry? 

 

Teraz widzę, że niektórzy bardziej p. Bronisława chwalą za kulturę i bycie fajnym niż cechy produktu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem PROSZĘ, a nie NAKAZUJĘ lub ZAKAZUJĘ. To chyba różnica.

Miały być wpisy o mierniku, a zobaczcie ile już jest wpisów kompletnie nie związanych z tytułem...

Poprzedni temat był już tak rozbudowany i poszedł w innych kierunkach, że fajnie było założyć oddzielny, skupiający się tylko na narzędziu.

Edytowane przez mattteee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten miernik można w ogóle kupić? Gdzie?

13 godzin temu, TheJW napisał:

No ale ja to mówię z perspektywy osoby, u której napęd i tak nie ma szans pociagnąć dłużej niż sezon.

"Napęd" czyli co konkretnie w Twoim przypadku wymieniasz co sezon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet przez chwilę zastanawiałem się, czy nie rozważyć kupna tego przyrządu (choćby na prezent). No ale sorry, w epoce Allegro, OLX i innych serwisów sprzedażowych, forów internetowych z dzialem "Sprzedam/Kupię" zakup ma sie odbywać przez wymianę sms-ów? Nie znam nawet aktualnej ceny, nie wiem czy p. Bronisław jeszcze produkuje te przyrządy. Chyba jednak dam sobie spokój (choć lubie takie gadżety).

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapewne wiązałoby się z jakimś ujawnieniem działalności oraz przychodów. I jeśli przychody zamknęłyby się w kwocie 1800/m-c to tylko podatek dochodowy od osób fizycznych trzeba by doliczać. Aczkolwiek mogłoby pociągnąć za sobą lawinę różnych wymogów jeśli okazałoby się np. że w wyniku produkcji powstają odpady (bez względu na skalę - konieczność prowadzenia ewidencji, utylizacji itp.). Po przekroczeniu magicznej bariery przychodu na poziomie 50% min. wynagrodzenia w danym roku to już poważne koszty dodatkowe wchodzą w grę.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...