Skocz do zawartości

[Prędkość chwilowa] a typ roweru


Rekomendowane odpowiedzi

A ty w kółko te swoje mądrości z jutuba... Myślałeś żeby czasem odkleić nos od monitora ?

A to jest twoim zdaniem szybko ? Peleton prawie 100 osób. Po zmianach. Same konie w stawce. 

mpż.jpg

Coś wolno...Ty przecież latasz dużo szybciej... Poza tym płasko i kadencja jakaś taka nieteges... Prędkość średnia tez mizerna jak na taki liczny peleton. Z górki chyba nie było dokręcane, bo chłopaki pewnie trenowali zamiast jutuba pooglądać 🙄

W końcu to dzisiejsze MP w Żyrardowie 😆 Szkoda że w twojej wiosce nie organizują. Mógłbyś wystartować i zgarnąć swoją kategorię .

Edytowane przez KNKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co Ty chcesz porównywać? Jazdę w 100-osobowym peletonie do jazdy samotnej? Samotną walkę z oporem powietrza do draftingu?  Praw fizyki nie znasz?

Patrząc na parametr Weighted Avarage Power myślę, że taki Adam M mógłby ten wyścig wygrać.

 

 

Edytowane przez marvelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, KNKS napisał:

W końcu to dzisiejsze MP w Żyrardowie 😆 Szkoda że w twojej wiosce nie organizują.

Ponieważ nie tylko z fizyką u Ciebie kiepsko, ale i z geografią, dla Twojej wiadomości, filmik z "jutuba" i notka z Wikipedii.

Krasnystaw – Wikipedia, wolna encyklopedia

 

9 godzin temu, KNKS napisał:

Coś wolno...Ty przecież latasz dużo szybciej...

Ponieważ mam szacunek do nauk ścisłych, wyrażam się precyzyjnie. Pisząc o swoich jazdach wyraźnie zaznaczałem, jakie miałem wartości maksymalnych prędkości chwilowych (lub chwilowych na nieco dłuższym fragmencie trasy), a jaką ostateczną prędkość średnią. Więc jeśli wyciągasz błędne wnioski, to już tylko źle świadczy o Twojej zdolności logicznego rozumowania.

A że wielokrotnie zdarza mi się jechać z wyższą prędkością chwilową (w terenie wyżynnym, co też wyraźnie zaznaczałem) niż "Twoi" kolarze na tym wyścigu to jest po prostu fakt. Masz z tym jakiś problem? Dziwi Cię to? Twierdzisz, że jest to niemożliwe czy co?  

I nie sil się na dowcip, bo jesteś w tym gorszy nawet od niektórych polskich kabaretów.  

Edytowane przez marvelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, KNKS napisał:

Coś wolno...Ty przecież latasz dużo szybciej... Poza tym płasko i kadencja jakaś taka nieteges... Prędkość średnia tez mizerna jak na taki liczny peleton. Z górki chyba nie było dokręcane, bo chłopaki pewnie trenowali zamiast jutuba pooglądać 🙄

W końcu to dzisiejsze MP w Żyrardowie 😆

No to może niech ktoś bardziej oświecony wyjaśni mi, co autor chciał przekazać poprzez ten bełkotliwy ciąg słów i zdań nie mających ze sobą żadnego logicznego związku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2023 o 15:58, marvelo napisał:

Wczoraj osiągnąłem swój tegoroczny rekord prędkości, ale na tym bordowym rowerze z blatem 53 zęby. Wyszło 74 km/h, na zjeździe do Jaślikowa,

Dzisiaj w tym samym miejscu, na tym samym rowerze było 75 km/h.

Jaślików - Google Maps

To była taka krótka trasa przed nocną zmianą w pracy. Łącznie 27 km, średnia prędkość 29,7 km/h.

W dniu 21.06.2023 o 16:09, Tomek595 napisał:

Ooooooo 🤩 Super

mam  nadzieje że od tej prędkości nie poodpadały ci paski od sandałków    🤣

Możesz być spokojny. Odpowiednio się zabezpieczam.image.thumb.jpeg.5137f2fa6d4bac9c32ab4f2ff12c0110.jpeg

 

Edytowane przez marvelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Jaki ma sens „chwalenie się” prędkością chwilową? I to pewnie jeszcze z górki i z wiatrem? Ja w ten sposób „dobiję” pewnie do 55-60 km/h, z moją masą i na takim rowerze.  Bez jakiejś większej spiny i ciśnięcia na wynik wygląda to mniej więcej podobnie jak tu:

image.thumb.png.bd68237e711ff9fd6f3bc2f4da880e9d.png

I te maksymalne tętno to nie było bynajmniej tam, gdzie maksymalna prędkość, a raczej na ciężkim podjeździe pod wiatr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki ma sens „chwalenie się” prędkością chwilową?

 

Wczoraj na zjeździe do Ropienki (Chwaniów - Góry Słonne) osiągnąłem 78,2 km/h (rower crossowy, plecak na grzbiecie). Do Wojtkówki było 74 km/h.

Wracałem z Bieszczad i musiałem trochę ten słynny rejon objeździć rowerem. Piękne to były chwile.  

Chwaniów od Wańkowej - Altimetr.pl

Chwaniów od Wojtkówki - Altimetr.pl

 

 

 

Edytowane przez marvelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...