Skocz do zawartości

[Rockrider] 2023


XC100S

Rekomendowane odpowiedzi

Trudno coś konkretnego powiedzieć skoro nawet nie mamy zdjęcia z boku roweru, tylko pod kątem... Jedyne co pewne to skok widelca 120mm i mostek z mocnym minusem. Patrząc na damper obstawiam, że rama ma mniejszy skok. Więc to raczej będzie XC z naleciałościami Down Country, co jest już standardem wśród fulli do XC i wchodzi coraz szerzej do HT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • Mod Team

Nie znam się za bardzo na elektrykach, ale "do 64 km po trasie z małą ilością wzniesień" nie brzmi dobrze. Realnie w górzystym terenie da to pewnie połowę tego dystansu, a to bardzo mało, a potem zostaje 25kg kloc do napędzania. No ale w tej cenie czego można się spodziewać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"dla mnie bomba" poprzez cenę i uwzględniając niskie wymagania trasy. 

W góry słabo ale do lasu który jest blisko, często tak jest, to już super.  

W Łodzi jest las Łagiewnicki i ma duże przewyższenia, ciągle góra dół. 

Dodatkowo są ścieżki, szybkie kawałki, małe chopki. 

Tu ten rower widzę. 

 

Edytowane przez XC100S
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeżeli mówimy o tym samym temacie tu na forum to serwis nie potrafi naprawić ale właściciel nie chce zwrócić roweru a może to zrobić. 

I właśnie to jest dobre w zakupach w Decathlon że przyjmują zwroty bez problemu. 

Pod tym względem ja ich produkty wybieram nie mówiąc że są najlepsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może miałem farta ale z taką obsługą gwarancyjną jak w Decathlon nie spotkałem się nigdzie. Może na serwisie nie siedzą absolwenci szkół mechanicznych ale ... za rysę na ramie przy spawie  która mogła być pęknięciem, a nie musiała, oddano mi pieniądze za rower + otrzymałem wyrównanie do aktualnej ceny sklepowej + talon na 300zł + darmowe korzystanie z rowerów Decathlon rent chyba przez ponad miesiąc. Czyli do puki temat się nie zamknął i nie kupiłem XC 900.

Jak w RS Judy powstały przebarwienia na lagach to dali mi nowy amor po serwisie 0 w cenie .

O drobnostkach typu uszkodzone rękawiczki rowerowe nie będę wspominał bo było tego za dużo. 

Dla mnie po doświadczeniach z innymi producentami/sklepami (np Renault Alcar)  to mistrzostwo świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, obsługa ma znaczenie i jakbym miał oddać rower za 20 k do serwisu w Decathlonie, gdzie świeżo zatrudniony student by miał mi go serwisować to bym podziękował... 

Pomijając to, rower ciekawy, jak będzie na wyprzedaży z 5 tys. taniej to super oferta :D Chociaż mi w ogóle ten kształt ramy się nie podoba, to chętnie bym potestował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z serwisu Decathlon trzeba umieć korzystać. 

Ja zgłaszając naprawę gwarancyjną mówię co mają zrobić a nie pytam co się stało. 

W Łodzi jest nowy sklep Treka i rower odpowiadający mojemu AM100S za 7300 kosztuje tam prawie 15 tysi. 

I nie chodzi o 15 tyś PLN tylko że rower nie jest wart. 

Ale już, nie ważna cena i pytam o warunki gwarancji. 

To co w moim przypadku jest częste to luzujące się szprychy koła tylnego i konsekwencje tego. 

Okazuje się że w Treku (i nie tylko) tylko raz na przeglądzie zerowym robią to darmo. 

Przez czas gwarancji trzeba za to płacić. 

W Decathlon po piątym razie, kolejne szprychy i centrowanie, dają nowe koło. 

Dla mnie to znacząca różnica w kosztach utrzymania roweru. 

Nikogo nie chce nawracać a jest to info dla nowych osób które kupują rower za każde pieniądze. 

Też nie można się czuć źle z tym bo to polityka Decathlon, tak traktują klientów i cały czas są do przodu. 

Tylko "ile do przodu" są firmy, marki, które za wszystko każą dodatkowo płacić. 

 

 

Edytowane przez XC100S
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...