Skocz do zawartości

[Pompka] model lezyne do szosy/gravela?


tonysopr4no

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Chcę kupić jakąś solidną pompkę awaryjną, która będę woził ze sobą. Rower to gravel, a może bardziej road+, przeważnie jeżdżę na ciśnieniu 4 bar.

Czytając inne tematy na forum, znalazłem sporo pozytywnych opinii na temat produktów Lezyne. Nie wiem za to czym się różnią poszczególne modele od siebie.

Lezyne pocket driver pro - https://www.centrumrowerowe.pl/pompka-lezyne-pocket-drive-pro-pd23998/?v_Id=147644&gclid=CjwKCAjw0qOIBhBhEiwAyvVcf8I5mvoDwa4Ixr_-vL2rWQ2XD2Z_hIUbE0-imOQ_THxPQt6sJj5ekxoC9NYQAvD_BwE

Lezyne pocket drive - https://www.centrumrowerowe.pl/pompka-lezyne-pocket-drive-pd23999/?v_Id=147647&gclid=CjwKCAjw0qOIBhBhEiwAyvVcf7g4W0ZM6iwoQOjJWwfcSFKC2OhDCFWeyjuKEbsEnXp5A6Y-js9XZRoC8jMQAvD_BwE

Lezyne road drive - https://www.centrumrowerowe.pl/pompka-lezyne-road-drive-pd7436/?v_Id=36265&gclid=CjwKCAjw0qOIBhBhEiwAyvVcfzB2MMAtZJGIMEqRsoJK55E2UAY74mRIEYEXUra9oKBf4eBY1uBagxoCFGUQAvD_BwE

Którą byście wybrali do tych zastosowań? Czym one się różnią? A może jest coś lepszego?

Z góry dziękuję za pomoc i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jeździsz na 4bar to masz raczej szerokie kapcie. Nie brałbym w takim przypadku pompki typowo szosowej, bo taką nabijesz do wysokiego ciśnienia ale będziesz się musiał namachać. W twoim przypadku była by lepsza pompka teleskopowa. One pompują dużo powietrza jak masz niskie ciśnienie a jak już idzie ciężko to blokujesz jeden element i dalej pompujesz małą objętością ale za to przy mniejszym wysiłku dobijesz do wyższego ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pompki to strata kasy i nic więcej. Nabijesz tym ze 2 bary i tyle, jechać się da.

Równie dobrze kupujesz Beto CLD038G i masz teleskopową z wygodną rączką i manometrem. Mam od czterech lat starszy model CLD027, wielokrotnie używany na drodze. Manometr już mi się rozleciał ale pompka nadal działa. Tylko kosztuje to 30-40 zł i nie ma sensu więcej dawać za takie małe badziewie. Nie ważne jaki ma napis na obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam takiej: https://www.decathlon.pl/p/pompka-rowerowa-reczna-920-teleskopowa-z-manometrem/_/R-p-145782?mc=8359384

Niestety nie jest na tyle mała, żeby schować do kieszeni. Bardziej ją podaję jako przykład o co mi chodzi. Sam się czasem zastanawiam na co ją zmienić, bo szoska z taką pompką przyczepioną koło bidonu wygląda jak trekking :) . Może przejdę na CO2 i mała pompeczka w zapasie jakby więcej kapci nałapać a naboje CO2 się skończą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, kipcior napisał:

Takie pompki to strata kasy i nic więcej. Nabijesz tym ze 2 bary i tyle, jechać się da.

Równie dobrze kupujesz Beto CLD038G i masz teleskopową z wygodną rączką i manometrem. Mam od czterech lat starszy model CLD027, wielokrotnie używany na drodze. Manometr już mi się rozleciał ale pompka nadal działa. Tylko kosztuje to 30-40 zł i nie ma sensu więcej dawać za takie małe badziewie. Nie ważne jaki ma napis na obudowie.

Nie zgadzam się. Miałem Beto dwie sztuki, takie właśnie za 40pln. Dwa lata i kosz, rozpadały się. Potem kupiłem Lezynkę Sport Drive HP. Chyba z 5 lat ją mam i nadal pracuje jak nowa. Wszystko uszczelnione, wężyk też zabezpieczony, zakup chyba na zawsze. A kosztowała niecałą stówę. Że jest chyba o połowę lżejsza też wypada mi wspomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Sandacz napisał:

Ta z Deca to duże podobieństwo do najbliższej oferty dyskontu 🙂
https://www.lidl.pl/p/rower-auto/minipompka/p160789

Ta z deca pompuje spokojnie do 8bar a ta z lidla niekoniecznie. 

Za Beto też nie przepadam. Jedna teleskopowa służyła mi do czasu aż potrzebowałem napompować powyżej 4bar. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei zamówiłem tą https://rowerplus.pl/pompki-reczne/8773-lezyne-pocket-pro-drive-hv-pompka-reczna.html?s=1 jeżdżę na 45c więc wysokich ciśnień nie ma, ale jeszcze nic o niej nie napiszę bo czekam na paczkomat.

Głównym moim kryterium było że ma się zmieścić do podsiodłówki i mieć wężyk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze. Wybrałeś HV, bo to przy 45C bardziej się przyda niż HP. Jedyna wada takiego malucha to to, że trzeba się namachać. Jak komuś rzadko zdarzają się przebicia to spokojnie wystarczy. I tak lepiej 3x dłużej machać (w stosunku do dłuższej pompki) niż dzwonić po transport ) . Wężyk dobra rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz jeszcze na ofertę Topeak. Mam takie coś https://www.topeak.com/global/en/products/216-Mini-Pumps/1142-ROADIE-DA-G i naprawdę jakość wykonania jest na wysokim poziomie. Manometr dosyć dokładny (porównuję z moją stacjonarną Lezyne Macro Drive) a przy tym jest lekka. Trzeba się trochę namachać ale przy 4 barach w 35c to już bez przesady. Pompka ma jeden minus, tj. obsługuje tylko Prestę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mandoleran napisał:

Ja z kolei zamówiłem tą https://rowerplus.pl/pompki-reczne/8773-lezyne-pocket-pro-drive-hv-pompka-reczna.html?s=1 jeżdżę na 45c więc wysokich ciśnień nie ma, ale jeszcze nic o niej nie napiszę bo czekam na paczkomat.

Głównym moim kryterium było że ma się zmieścić do podsiodłówki i mieć wężyk. 

A nie wiesz czasem czy ona się różni od wersji pro? W cenie duża różnica.

3 godziny temu, kipcior napisał:

Równie dobrze kupujesz Beto CLD038G i masz teleskopową z wygodną rączką i manometrem. ... Tylko kosztuje to 30-40 zł i nie ma sensu więcej dawać za takie małe badziewie. Nie ważne jaki ma napis na obudowie.

Możesz mieć rację ale ja mam pecha. Jak gdzieś przyoszczędzę to najczęściej kupuje drugi raz. Nawet głupi skuwacz do łańcucha za 15zł jak się okazuje ma takie bicie, że nie da się tego precyzyjnie używać i będę musiał kupić lepszy, a tych 15zł już nie odzyskam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Znalazłem jakiś test i podobno całkiem sprawnie pompuje. Do tego nie jest jakoś specjalnie droga. Jedyny minus, to brak wężyka.

Zależy co kto rozumie przez sprawnie, jest bardzo cienka więc tłok również niewielki. Na plus, że nawet przy wysokim ciśnieniu lekko się macha a czy raz/dwa razy w roku napompuję koło na trasie w 4,5 czy 6 minut nie robi mi różnicy. 

Wężyk to dyskusyjna sprawa, z jednej strony trochę wygodniej a z drugiej kiedy masz wkręcane wentyle to już minus 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tonysopr4no napisał:

 genialne rozwiązanie. 

 

"Genialne"? Raczej uciązliwe: nawet przy aluminiowym rowerze i sztycy  wyciągać sztycę, żeby napompować oponę jest słabo, a przy karbonie ( gdzie warto dokręcić ustalonym momentem i zastosować pastę) to po prostu pomyłka. Dodatkowo, z tego co widzę nie spełnia nawet dobrze swojej podstawowej funkcji: https://road.cc/content/review/229650-topeak-ninja-p-pump

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chociemir napisał:

Raczej uciązliwe: nawet przy aluminiowym rowerze i sztycy  wyciągać sztycę, żeby napompować oponę jest słabo, a przy karbonie ( gdzie warto dokręcić ustalonym momentem i zastosować pastę) to po prostu pomyłka.

Bo z karbonem to tylko z kluczem dynamometrycznym i w sterylnych warunkach🤣 ile razy w sezonie pompujesz koło na trasie, że odkrecenie jednej śruby miałoby być uciążliwe? Co drugą jazdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, tonysopr4no napisał:

 a będzie zawsze jeździła z rowerem i nie będzie zajmowała miejsca. Z tym pompowaniem akurat widziałem inny test, a więc zdania są podzielone. Wychodzi na to, że trzeba sprawdzić samemu.

 

Ale pompka z mocowaniem np. przy koszyku na bidon również nie zajmuje miejsca i również  zawsze jeździ z rowerem, do tego jej użycie jest znacznie prostsze. 

Czy mógłbyś dać linka do testu wg którego ta pompka "sprawnie pompuje'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka odebrana i przetestowana. Jak wcześniej pisałem mi zależało na małych gabarytach by mogła spokojnie zmieścić się w mojej torbie podsiodłowej i tak też jest, w zestawie też znajduje się montaż gdzie można wykorzystać w miejscu dla bidonu. Wężyk ma 2 końcówki na preste i samochodowy, przy preście jest możliwość spuszczania powietrza bez odkręcania. 

Pompowanie jak na takiego malca nie stanowi dużego problemu, bo dzięki wężykowi można ustawiać sobie kąty pompowania, albo na przemian zmieniać ręce, oczywiście trochę pompowanie trwa ( nie liczyłem ile było ruchów ) ale 45c do około 4 bar ( więcej już mi się nie chciało machać ) poszło lecz już trochę się nagrzała, ale i tak na takich ciśnieniach nie jeżdżę więc jestem zadowolony. 

Widać też że dobrze jest wykonana, szerszy tłok faktycznie ułatwia pompowanie i jest szybciej, trzeba jedynie uważać by nie dokręcać za mocno bo możemy sobie preste wykręcić razem z pompką i cały wysiłek idzie w pizdu, chyba że potraktujemy wentyl klejem do gwintów.

Do szerszych opon jak najbardziej idzie polecić, ale takich do 35c to chyba bym wybrał wersję HP. 

IMG_20210805_221155.thumb.jpg.496273edb5b97bfdc97d4e35c5219c03.jpgIMG_20210805_221228.thumb.jpg.89f9e35c38449d1b49c802e276f52377.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wężyk ma 2 końcówki na preste i samochodowy, przy preście jest możliwość spuszczania powietrza bez odkręcania.

Zaworek na wężyku służy do spuszczenia powietrza, które zostaje w pompce aby łatwiej odkręcić wężyk z wentyla i uniknąć tego:

Cytat

możemy sobie preste wykręcić razem z pompką i cały wysiłek idzie w pizdu

Powietrze w oponie pozostaje na miejscu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...