Skocz do zawartości

[oświetlenie przód] coś o klasę lepszego od Convoy s2+?


Clip

Rekomendowane odpowiedzi

czołem,

 

Kupiłem convoya z ciepłym ledem z soczewką skórka pomarańczy.

Jeżdżę na dwie lampki tzn do mrugania na ulicy jakaś stara merida pewnie z 50 lumenów a jak wjeżdzam do lasu to włączam convoya głównie na 100%.

Lampka swieci całkiem fajnie. To czego trochę mi brakuje to oświetlenia na boki. Zdarza mi się przegapić odbicie w boczną scieżkę.

To co mnie bardziej wkurza to przełączanie trybów. to jest po prostu do dupy. Klikanie tym przyciskiem w rękawiczkach i w czasie jazdy po wertepach kompletnie się nie sprawdza, albo się wyłącza albo tryb się nie zmienia albo zmienia się o dwa.

Zastanawiem się czy nie wsadzić convoya na kask a na kierownicę nie kupić czegoś nowego. A jak już zmieniać to można by ugrać jeszcze więcej swiatła, niby C. jest OK ale to jak z RAMem do kompa - nigdy za dużo ;)

I stąd pytanie co to musiałoby być żeby dało odczuwalnie mocniejszą wiązkę swiatła.

Są jakieś Prox Aviory które teoretycznie mają 1800lm ale z porównań na YT nie widziałem żeby to była drastyczna różnica. Convoy z uchwytem i dwoma aku kosztował 130zł.

Jak mam wydać kilkaset PLN i poza papierem nie widzieć różnicy w wiązce swiatła to zawracanie głowy. Przyzwyczaję się do przycisku ...

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi uwierzyć w tą potęgę świetlną jako deklaruje PROXX tym bardziej, że produkty tej marki nie powalają jakością.

Coonvoy daje naprawdę mocny słup światła i będzie trudno kupić coś mocniejszego, zwłaszcza w rozsądnych pieniądzach.

Używam Coonvoja  oraz kilka innych lampek i jedyna, która mu dorównuje mocą to jakiś model Fenixa. Nie pamiętam teraz, ale tam inaczej jest rozwiazana kwestia baterii, jest osobny pojemnik połączony kablem na bateria AAA. 

Fajne  światło daje też mocniejsza wersja Gaciron V9 , kumpel się chwalił i faktycznie dobrze daje.

Jest jeszcze mocniejszy Gariron dwudiodowy isam jestem ciekawy jak to świeci...bo gdyby faktycznie dawał w gwizdek drugie tyle co ten średni to naprawdę musiały by być potęga. No i jeszcze jest kwestia ceny - ponad 4 stówki trzeba to liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://pl.aliexpress.com/item/4000515310980.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.352824e9VDdzKd&algo_pvid=87fb5b35-18b2-4f22-a471-4f9dc8b762d8&algo_expid=87fb5b35-18b2-4f22-a471-4f9dc8b762d8-21&btsid=0bb0624316063992613851791e46d0&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

IMO to świeci o niebo lepiej od convoya  Jest tylko kwestia zaopatrzenia się w odpowiednią ilość prądu i przykrą cechę ze jak się prąd kończy to gaśnie, ale jazda jest komfortowa. Mam jeszcze wersję z pięcioma diodami i to już drzewa wypala, ale muszę ją ogarnąć, bo gaśnie czasem bez powodu.

Na co dzień mam https://pl.aliexpress.com/item/32840535098.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.552b5c0frgfSFr i też  wole od latarki.  Ale ona świetnie się sprawdza na drodze w lesie trochę gorzej, bo jednak jest za wąsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest problem lux'ow bądź lumenów. Do jazdy w terenie istotny jest kształt wiązki światła, oczywiście przy spełnieniu warunków minimalnych.
Szczególnie doświetlenie boków. Czasami przydaje się druga lampka na kasku.
 

te dwie lampki są bezkonkurencyjne 
https://pl.aliexpress.com/item/32881768186.html?spm=a2g0o.detail.1000023.9.62d5a2f0Lzater
https://pl.aliexpress.com/item/33046014882.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4fe95c0fWvlGj8


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, radko10 napisał:

To nie jest problem lux'ow bądź lumenów.

Prawda. Rozkład światła i jego jednolitość są kluczowe.   Jeśli lampa daje światło z cieniami to potrafi skutecznie schować przeszkody na drodze.

Dla jasności pierwsza, którą podałem świeci szeroko dość daleko i daje fajny rozkład światła co powoduje, że nie ma problemu z określeniem, po czym jedziemy.  
Druga też nie jest jakaś super mocna, ale też i rozkład i zasięg ma na tyle sprytny, że da się z nią jeździć komfortowo, choć nie koniecznie w lesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zamówiłem 2x Convoy s21b czyli taki większy i trochę mocniejszy s2+,  jeden z reflektorem OP a drugi z SMO i będę od tego gościa co te bocianerki sprzedaje kupował za 10zł do jednej latarki ten kolimator czy tam soczewkę eliptyczną. Cena po zniżce za 2 latarki to niecałe 32USD a one w trybie średnim tym 30% wg testów świeca tak jak S2% na 100%. Zobaczymy jak to zadziała ale wydaje się wystarczające. S21B to takie s21A tylko w nowej obudowie podobnej do s11 czyli z lepszym odprowadzeniem ciepła. No i S21A lub B maja baterię 21700 co przedłuża czas działania. Tym się mniej więcej sugerowałem - nie testowałem więc na razie nie polecam;p

Co do kupowania tych latarek po 250zł zmodowanych to wg mnie lekka przesada.
No i jak widać na poniższym wykresie nie patrzcie na to ile lumenów jest w trybie turbo bo to nam nic nie daje na rowerze. Sa latarki co mają 4000 lumenów, nagrzewają sie w 10 sekund a później stale podają tylko 500. Dlatego warto pogrzebać i poszukać testów na średnich trybach.

Dla porównania dodam, ze Convoy s2+ z prądem 2.8 ma ok 950 lumenów a z pradem 2.1 ok 850 w trybie oczywiście Turbo.

dd.png.841bb59f7e96ab2c34f4d119e03c1099.png
bbbb.png.dcb6c568be9b477341eb604f050fc919.png

A tu macie np porównanie do Fenix BC35R czyli jednej z najdroższych lampek rowerowych
fen.thumb.png.5be7cf9dfb0e801f37f2c354026f9a1b.png
Jak widać niby ma 1800 lumenów ale w trybie Turo czyli przez parę sekund, nawet na wykresach tego nie przedstawiają ale jako jedna z najmocniejszych lampek rowerowych i jako jedna z nielicznych trzyma przez półtora godziny te 1000 lumenów no ale cena tez jest konkretna. No ale ma odcięcie.

Edytowane przez Molekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KrisK napisał:

Na co dzień mam https://pl.aliexpress.com/item/32840535098.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.552b5c0frgfSFr i też  wole od latarki.  Ale ona świetnie się sprawdza na drodze w lesie trochę gorzej, bo jednak jest za wąsko.

To akurat to jest mega kupa. Convoy S2+ z driverem 2,8A świeci szerzej, dalej i jaśniej. Jak komuś mało baterii (3400mAh starcza na godzinę z hakiem) to można wziąć S11 z takim samym driverem (3h świecenia na baterii 5,5Ah).

Odnośnie fenixów to bc25/35r to jedne z najlepszych lamp rowerowych w jeszcze przyzwoitej cenie (odpowiednio 150 i 300zł) w porównaniu np. z gacironami. Świetne odcięcie wiązki i jednocześnie dobre oświetlenie po bokach. Spora wada - są nierozbieralne i nie mają typowych aku (czyli niewymienne).

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Dokumosa napisał:

To akurat to jest mega kupa. Convoy S2+

Ale wiesz bo masz czy tak piszesz żeby pisać? 

Bo ja mam porównanie.  I szczerze miałem kupować tez C2S+ do lasu ale po porównaniu  odpuściłem bo nie wnosił wiele w temacie. Wiele szerszej nie świeci a i wiele jaśniej nie.  A rozkład ma mniej sensowny. 

Za to znajoma kupiła sobie taką jak moja i jeździmy na nich z powodzeniem a naprawdę sporo w nocy. W zasadzie od miesiąca to może 1 na 10 jazd nie jest jazdą nocną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się czaję na coś takiego, ale szkoda mi na razie kasy, bo aż tak dużo nie jeżdżę po nocach:

https://allegro.pl/oferta/swiatlo-rowerowe-olight-magicshine-rn800-gratis-9680173432

Miał ktoś może co czynienia z marką Olight?

Obecnie używam ich uchwytu na latarkę + Convoya właśnie, ale Convoy zawsze dla mnie pozostanie latarką i mimo jego zalet, zawszę będę się oglądał za czymś typowo rowerowym, o lepszym rozkładzie światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem i najrozsądniejszym cenowo jest standard, który większość ludzi stosuje w mojej okolicy, ja również.

2x convoy na kierownicy. Skierowane lekko na zewnątrz, jeśli jedziesz na single i jest jasno jak w dzień wszędzie.

Dobre akumulatory i można latać całą noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do 2S+ używam takiej gumy (przerobiłem kilka uchwytów i wszystkie mają większe lub mniejsze wady, guma ich nie ma): Światło rowerowe uchwyt rowerowy kierownica pasek silikonowy zespół telefon mocowanie elastyczna gumka liny Bicicleta latarka bandaże|Oświetlenie rowerowe| - AliExpress

Natomiast do 11S takiego: Wielofunkcyjny rower latarka rowerowa uchwyt 360 stopni obrót latarka góra głowica LED przednie światła uchwyt klip dla MTB Road Bike|bicycle flashlight holder|bicycle flashlightflashlight holder - AliExpress

Obecnie używam tych poniższych. Najlepszy w teren jest C S11 na XHP50.2@3A. Świeci najszerzej i daje najwięcej światła. Jak mam się zamknąć w 1h (praktycznie codziennie około 21 taki wypad do pobliskiego lasu robię) to łatwiej mi wziąć S2+ i zapiąć gumą. 

 

20201127_124252_resize.jpg

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2020 o 14:38, Clip napisał:

Są jakieś Prox Aviory które teoretycznie mają 1800lm ale z porównań na YT nie widziałem żeby to była drastyczna różnica

Oko odbiera dysproporcję między lumenami na zasadzie "stopniowej redukcji", czyli im wyżej idziemy z lumenami porównywanych wiązek, tym mniej widoczna jest rozbieżność
W praktyce: różnica między 1 a 200 lumenami jest kolosalna; różnica między 1500 a 2500 - symboliczna

Nie wspominając o tym, że jak to zwykle bywa z mocą, producent lubi to i owo podkoloryzować :P

Mając to na uwadze wolę modowane latarki
Mam modowaną S2+ która nawet na kolimatorze nadal jest bardzo mocna, więc taki kierunek bym polecał w przypadku gdybyś ostatecznie chciał zostać przy Convoy'u
Poświęcając chwilkę na szukanie to już w granicach 150zł można solidnego moda wyrwać (zmodyfikowany S2+ z kolimatorem to w zasadzie egzemplum krótkich świateł pojazdów)

Pamiętaj że ciepła barwa jest mniej wydajna od zimnej, więc jeśli chcesz dużo światła, idź w zimną (ale wyrazistą, nie "zielono-niebieską")
Ciepła posiada jednak cały szereg innych zalet, i osobiście nie wyobrażam sobie nie tylko jazdy na zimnej barwie, co także stosowania jej na co dzień (no chyba że siłą rzeczy
:P)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Rafu napisał:

Obecnie używam ich uchwytu na latarkę + Convoya właśnie

W sensie to?

flashlight-bike-mount-olight-fb-1-4-750x

 

Jak się to trzyma na dziurach?

Ja aktualnie używam takiego i to słabe jest. Na prostej drodze tak, ale dziurach nie daje rady:
Uchwyt-rowerowy-Velcro-uniwersalny-overs

 

Te co Dokumosa wkleił też mam oba i to niestety tak samo jest lipa. Ta gumka na dziurach jest daremna, a to drugie niby jest na szybkozłączki i powinno być świetne. I byłoby gdyby nie typowo chińskie wykonanie. Szybkozłaczka jest mocowana na śrubie wykonanej z g...nolitu. Gwint zresztą też. Poza tym to jest duże, żeby nie powiedzieć ogromne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2020 o 15:33, KrisK napisał:

https://pl.aliexpress.com/item/4000515310980.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.352824e9VDdzKd&algo_pvid=87fb5b35-18b2-4f22-a471-4f9dc8b762d8&algo_expid=87fb5b35-18b2-4f22-a471-4f9dc8b762d8-21&btsid=0bb0624316063992613851791e46d0&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

IMO to świeci o niebo lepiej od convoya  Jest tylko kwestia zaopatrzenia się w odpowiednią ilość prądu i przykrą cechę ze jak się prąd kończy to gaśnie, ale jazda jest komfortowa. Mam jeszcze wersję z pięcioma diodami i to już drzewa wypala, ale muszę ją ogarnąć, bo gaśnie czasem bez powodu.

 

1. Lampka za 15 USD z pakietem akumulatorów ma byc o niebo lepsza od Convoya? Widziałem już takie wynalazki . Świeca prawie na niebiesko. A Convoy'a mozna kupić w wersjach z różną temperaturą barwową, np. 4000K. O niebo lepiej widać.

2. "jest tylko kwestia zaopatrzenia się w odpowiednią ilość prądu i przykrą cechę ze jak się prąd kończy to gaśnie". Po jakiemu to jest? :D Do tego typu lampek można dokupic zapasowe pakiety akumulatorów, ale kosztują. A do Convoya - jak pisze Diodek na swoim blogu - 18650 typu (N)CR czyli niskoprądowe. Jest tego cała masa na Allegro, znanych producentów ale z demontażu pakietów, w śmiesznie niskich cenach.

15 godzin temu, Sobek82 napisał:

Jak widac dobra lampka kosztuje, natomiast to jakas podróba https://www.aliexpress.com/item/4000515310980.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.352824e9VDdzKd&algo_pvid=87fb5b35-18b2-4f22-a471-4f9dc8b762d8&algo_expid=87fb5b35-18b2-4f22-a471-4f9dc8b762d8-21&btsid=0bb0624316063992613851791e46d0&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...