Skocz do zawartości

[<3000zł] MTB uniwersalny / Romet


Sting10

Który Mustang?  

2 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który Mustang?

    • M2
      0
    • M3
      0
    • M4
      0
    • Żaden/Propozycja w komentarzu.
      2


Rekomendowane odpowiedzi

184cm/100kg

Mój aktualny rower Romet Rambler 2.0 HT z 2013 roku, już powoli nie daje rady technologicznie, usprawniam go w miarę możliwości, ale chciałbym przejść na coś nowszego.

Mianowicie co Mnie interesuje: 

-koła 29,

-większa rama w zamyśle 19,

-kaseta, 

-hamulce tarczowe hydrauliczne.

Jeżdżę cały rok, niezależnie od pogody, zatem jedynym słusznym wyborem jest MTB, skoro przez 7 lat miałem Romet, postanowiłem sprawdzić, czy mają jakieś rabaty aktualnie, a i owszem:

Romet Mustang M2 2499zł->2124zł (-375zł)

Romet Mustang M3 2699zł->2294zł (-405zł)

Romet Mustang M4 2899zł->2464zł (-435zł)

Któryś z powyższych modeli ma lepszą renomę od pozostałych lub czy inna firma może w podobnym budżecie zaproponować coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to trochę sensowniejszym wyborem jest Unibike Fusion

W tych Rometach korby są jeszcze na kwadrat, a w Unibike dostajesz już sztywniejszą korbę ze zintegrowaną osią + niby trochę mocniejsze hamulce. Reszta w zasadzie porównywalna.

 

Lub taki Northtec Cayon Al - tu dostajesz już nowocześniejsza ramę ze stożkową główką (ważne w razie ewentualnej wymiany widelca w przyszłości), powietrzny widelec i również korbę ze zintegrowaną osią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pitof@kudizc

Z Unibike Fusion jest problem dostępności, na jednej słabo wiarygodnej stronie jest w cenie wyższej niż katalogowa... a tutaj nie wiele tańszy z ewentualną darmową przesyłką...

Northtec Cayon Al jeszcze bez obniżki ceny, ale również mało dostępny.

INDIANA Storm X7 jest natomiast dostępny w dwóch popularnych dyskontach nie zajmujących się rowerami... niby z obniżką 3800zł->3000zł (-800zł)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś miał jasność to ja Ci wytłumaczę czym jest marka rowerowa Indiana. Została powołana do życia przez spółkę Terg S.A., która z kolei jest właścicielem tak znanych sklepów internetowych jak mediaexpert.pl, electro.pl oraz avans.pl. Żaden z nich nie jest dyskontem. Swego czasu rowery Indiana były produkowane przez firmę Kross. Jak jest teraz, tego nie wiem.

Obecnie czasy są takie, że rowerów w sklepach brakuje. Większości sensownych modeli z rocznika 2020 już dawno nie ma, a większości kolekcji 2021 jeszcze nie ma.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PitofSłyszałem o tym, że są produkowane przez Krossa na specjalne zamówienie tychże sklepów, ale właśnie to co głownie te sklepy sprzedają Mnie nie przekonuje, ale mogę się miło zaskoczyć. 

Właśnie, że kończy się sezon o ile dla niektórych się nie zakończył, to liczę na mniejszy wybór, ale za to z ładnymi rabatami. 

Mam rozumieć, że Indiany nie polecasz i po prostu wybrać jeden z podanych przez Ciebie?

Jak bardzo nie jest sensowny zakup rometów wg Ciebie? W sklepie rowerowym stara śpiewka, że romet to produkt z gównolitu, fiat 125p wśród rowerów i zaraz ten sam sprzedawca zachęca Mnie do zakupu specialized za 5 koła z kwadratem, mechanicznymi hamulcami i ramą 17... pytał się wcześniej o wzrost, to nie mam pojęcia jak mógł taki rozmiar polecić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indiana jest aktualnie produkowana we Włoszech. Biorąc pod uwagę specyfikację żaden inny producent nie oferuje takich konfiguracji za tak małe pieniądze. Napisać można by krótko: nie zastanawiać się tylko kupować. Niestety w tej chwili są problemy z dostępnością. Jak duże nie wiem bo osobiście nie sprawdzałem ale fizyczna dostępność w salonach jest praktycznie zerowa. Nie wiem jak z zamówieniami przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Sting10 napisał:

Mam rozumieć, że Indiany nie polecasz i po prostu wybrać jeden z podanych przez Ciebie?

Absolutnie nie. Chciałem jedynie wyjaśnić dlaczego akurat elektromarket sprzedaje rowery ;) Indiana to rower o korzystnym stosunku cena/realna wartość.

11 minut temu, Sting10 napisał:

Jak bardzo nie jest sensowny zakup rometów wg Ciebie?

Zakup tych Rometów nie będzie życiową wtopą, ale swoje pieniądze możesz po prostu ulokować lepiej i korzystniej. Wspominałeś, że starałeś się usprawniać swój obecny rower. No to musisz się liczyć z tym, że zakup obecnie MTB bez stożkowej główki (taper), może już za kilka lat oznaczać brak możliwości zakupu sensownego amortyzatora, w przypadku chęci lub potrzeby jego wymiany.

 

35 minut temu, Sting10 napisał:

sprzedawca zachęca Mnie do zakupu specialized za 5 koła z kwadratem, mechanicznymi hamulcami i ramą 17... pytał się wcześniej o wzrost, to nie mam pojęcia jak mógł taki rozmiar polecić...

Brutalna prawda jest taka, że podstawowe/najtańsze modele Speca, Treka czy Cannondale"a to często ''gorący kartofel'' z fajnym napisem na ramie. Jak jesteś fanem marki lub rower Ci się mega podoba to OK, kupuj, ale trzeba mieć świadomość co się realnie dostaje. I nie opowiadać przy tym bajek z mchu i paproci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chrismel Na allegro w sklepie avans/electro jest po 20 sztuk, więc więcej niż innych wymienionych modeli.

@Pitof Oto właśnie Mi chodziło rzetelnie i skrupulatnie wyjaśnione jak na miedzy :)

We wszystkich sklepach rowerowych w moim mieści pracują snoby i bufony, coś jak ten "kRÓL rOwERóW" z yt, rower poniżej 5-10k to podrasowana hulajnoga...

Dziękuję wszystkim za pomoc, w poniedziałek złożę zamówienie, więc prawdopodobnie będę szczęśliwym posiadaczem kolejnego jednośladu już w środę ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Sting10 napisał:

@PitofSłyszałem o tym, że są produkowane przez Krossa na specjalne zamówienie tychże sklepów, ale właśnie to co głownie te sklepy sprzedają Mnie nie przekonuje, ale mogę się miło zaskoczyć. 

Od dawna trąbi się o Indianie, że są ok i wyposażeniem i jakością a Ty nawet nie poczytasz o tym, tylko negujesz z marszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...