Skocz do zawartości

[Przerzutka i rzędy] deore i deore xt


rr520up

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Co jest lepsze przerzutka tylna shimano deore ze sprzęgłem czy deore xt bez sprzęgła, wymieniam napęd i nie wiem czy na 9 rzędowa kasetę czy na 10 bo cena się różni minimalnie. Xt jest 60 złoty droższy od zwykłej deore tej ze sprzęgłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rr520up napisał:

Co jest lepsze przerzutka tylna shimano deore ze sprzęgłem czy deore xt bez sprzęgła, wymieniam napęd i nie wiem czy na 9 rzędowa kasetę czy na 10 bo cena się różni minimalnie. Xt jest 60 złoty droższy od zwykłej deore tej ze sprzęgłem. 

Wiele zależy co będzie z przodu. Jeśli chcesz pójść w napędy 1xx to lepiej mieć sprzęgło. No i rozpiętość nowego deore (kasety 42) robi różnicę. Jeśli będziesz miał przednią przerzutkę to brałbym XT. Poza tym jeśli wchodzisz w system dynasys(10-) to musisz mieć przrzutki w tym systemie. Dla 9 biegów jest inny system i jeśli na to się zdecydujesz to musisz o tym pamiętać.

Najlepiej kupić tylny automat z grup 6/7/8000 wtedy masz dużą możliwość konfiguracji napędów- warunek jeden musi to pracować z manetkami 10 lub 11 i odpowiednią kasetą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cerwandes nie w przypadku omawianych tu 9 i 10rz, mieszanie tutaj tylnego napędu jest niemożliwe (przynajmniej w zakresie 1 producenta) 

Co do sprężyny to nie zauważyłem takiej poprawności między Deore a XT, tak samo Slx wydaje się identyczne. Mówię tutaj o tym samym systemie th Shadow, wersję bez shadow mają słabsze sprężyny, ale jak pisze o sprzęgle to shadow oczywiście jest. 

Znaczy się nie mówię że nie ma innej sprężyny, tylko że jeśli jest to różnica dla mnie niezauważalna.

A co do sprzęgła to zapomniałem napisać- jeśli jeździsz w terenie, sporo po korzeniach i lubisz zjeżdżać dość szybko po w miarę trudnych trasach to zdecydowanie warto sprzęgło mieć, nieważne czy z przednią przerzutką czy bez. Po prostu łańcuch nie robi tyle hałasu jak bez sprzęgła. 

Jeśli jeździsz raczej spokojnie, głównie po w miarę równych trasach to sprzęgło ci do niczego nie potrzebne, ale też w niczym nie szkodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...