Skocz do zawartości

[wymiana osprzętu] Deore na SLX


Rekomendowane odpowiedzi

Pancerz Shimano (najtańszy z metra), jakieś uszczelnianie końcówki i linki nierdzewne, szlifowane to najlepszy pod względem kultury pracy set. 

Odnośnie konfiguracji napędu to jak chcesz 3x10 to idź w deore m6000 - tańsze od SLX w dodatku funkcjonalnie i jakościowo to ten sam poziom. Jak chcesz SLX to 2x11 a jak wystarczy zakres to 1x11.

W napędzie 3x10 możesz zostawić obecne manetki chyba, że zmiana na xt bo deore i slx to jest to samo.

Co do tarcz to zarówno amor jak i rama muszą być zgodne z większymi. XC30 nie jest, w ramie duża może się nie zmieścić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2019 o 07:53, skom25 napisał:

Pancerz SP-41 na metry jest w sklepie rowerowy.com, podobnie jak linki nierdzewne.

Możesz też szukać na allegro.

A co sądzisz o niewiele droższym zestawie???

Zestaw linek i pancerzy przerzutkowych SHIMANO MTB Optislik

Dokumosa

coraz bardziej zastanawiam się nad zestawem 3x11

Korba Shimano XT FC-M8000 3rz

Kaseta Shimano XT CS-M8000 + łańcuch KMC X11.93

Przerzutka przednia SHIMANO Deore XT FD-M8000 Mocowanie: na obejmę (High Clamp), Prowadzenie linki: boczny ciąg (front pull)

Przerzutka tylna SHIMANO Deore XT RD-M8000  Długość wózka: średni - GS, Ilość biegów: 11, Mocowanie: rama z hakiem

Wkład suportu SHIMANO SLX/XT BB-MT800 Rozmiar: 68 - 73 mm, Typ: BSA

Edytowane przez G3orG3
zmiana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, skom25 napisał:

Ale po co Ci zestaw? Kup sobie na metry...

A jak koniecznie chcesz to ten zestaw też będzie OK.

W jednym sklepie bym kupił, a w tym akurat na metry nie ma. Chociaż to kwestia do przemyślenia jeszcze :)

W rowerowym.com nawet taniej :) ale znów wysyłka.

Edytowane przez G3orG3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzam to, żebyś wziął kalkulator przełożeń, zastanowił się dokładnie jakiego napędu potrzebujesz. Ja miałem 3x8, budując nowy rower wprowadziłem wszystkie dane i mi wyszło, że ja 1x11 potrzebuję. I jestem zakochany, prostota, niezawodność, wygląd, waga, same plusy. Tak to wyglądało dla mojego roweru posiadanego i składanego:

 

http://ritzelrechner.de/?GR=DERS&KB=34&RZ=11,13,15,17,19,21,24,28,32,37,42&UF=2194&TF=82&SL=2.6&UN=KMH&GR2=DERS&KB2=24,32,42&RZ2=11,13,15,17,19,21,24,28&UF2=2107

 

Jak widzisz - masa przełożeń się pokrywa, po co więc je dublować i myśleć o przedniej przerzutce? Ale spoko, jeśli używasz szerszego zakresu to idź w 2x11 ale 3x11 to już moim zdaniem przegięcie pod względem ilości możliwych przełożeń.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie się wciąć... Przerzutkę z tyłu i tak musisz zmienić. W przypadku kaset 11s masz całekiem duży wybór jeśli o tył chodzi. Przelicz jakiej rozpiętości będziesz potrzebował (11-40, 11-42, 11-46) dla kilku różnych wielkości przodu (np. 32, 34, 38). Weź taki set żeby przy najmniejszej rozpiętości tyłu spełniał wszystkie Twoje oczekiwania.

Blacik NW (+oval) do posiadanej korby kupisz od 30zł. Przerzutka tył M6/7/8000 GS. od 140 do 270zł. Manetka M7000-11, M8000 (odpowiednio 115  i 165zł). Łańcuch KMC X11.93 OEM (do 70zł). Wypadałoby też zmienić pancerze.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DOKUMOSA

Wcinaj się jak najbardziej. Chętnie czytam co piszecie i doradzacie. Co do twojego pomysłu to jednak chyba zbyt rewolucyjny jak dla mnie tzn. 1x11. Chyba złotym środkiem będzie 2x11. Tylko jaka kaseta do tego? Mieszkam i jeżdżę w górzystym terenie, i chyba lekkoś podjazdów będzie najwazniejsza. Jeżdżę i asfalt i teren. Chodzi mi też o trwałość elementów. Mieszanie Shimano i Sram, to nie mój level, zginął bym z tym. W tytule napisałem o SLX a teraz myślę o XT. Dylematy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to wysokość grupy nie ma znaczenia jeśli chodzi o trwałość dzisiaj. Do 2x11 brałbym kasetę 11-42 i korbę 36x26 (ew. 34x24 jeśli szybkości nie zabraknie a podjazdów sporo). Przerzutka tył M7000-GS (SLX), przód M6000/6025 (w zależności od możliwości ramy). Manetki XT ew. SLX-11.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosa

Zaczyna się to krystalizować. Dzięki za cierpliwość, bo nie znam się a pytań tysiące. 

A taki zestaw? 

Przerzutka przednia SHIMANO Deore XT FD-M8025 (tylko wytlumacz mi która wersja najlepsza bo nie czaje tego) 

Przerzutka tylna SHIMANO Deore XT RD-M8000

Mechanizm korbowy SHIMANO Deore XT FC-M8000

Kaseta SHIMANO Deore XT CS-M8000

Łańcuch KMC X11.93 (tylko ile ogniw?) 

Manetki SHIMANO Deore XT SL-M8000

Zestaw linek i pancerzy przerzutkowych SHIMANO MTB Optislik

Co sądzisz o Goat Link?? 

 

Edytowane przez G3orG3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To od końca...

Goat Link niepotrzebny. To wynalazek, który miał umożliwiać obsłużenie kaset o bardzo dużych zakresach przerzutkom do tego nie przeznaczonym (w Twojej konfiguracji masz nawywną obsługę kaset 11-46). W praktyce sprawdza się średnio - niby wózek nie haczy o zęby kasety ale bywają poważne problemy ze zmianą przełożeń (np. zrzucanie o 2 koronki albo wcale...).

Linki masz w komplecie z manetkami. Pancerze Shimano z metra.

Maneki XT są git.

Myślę, że 114 będzie wymagał skrócenia.

Co stoi za wyborem kasety z grupy XT? Osobiście brałbym sunrace'a ew. SLX.

Podobnie z korbą. Nie będzie pod żadnym względem lepsza od M6000, może jedynie kilkanaście gram lżejsza.

Przerzutka tył ok. Jeśli kaseta 11-42 to wózek GS. Jeśli 11-46 SGS.

Przerzutka przód jak wspomniałem zależy od możliwości jakie daje rama. Różnią się sposobem mocowania (DM. E-type, obejma), obejmą na dole na górze, linka z góry, z dołu, z boku.... Jaką masz obecnie? Poza tym tutaj przerzutka z grupy M6000 nie ustępuje tej M8000 ale kto bogatemu zabroni...

Weź pod uwagę, że grupa XT jest dedykowana dla bogatych amatorów startujących w różnego typu rywalizacjach. Patrząc na Twój rower nie sądzę, że wykorzystujesz go do regularnych startów w maratonach czy rajdach. XT nie jest już synonimem trwałości i bezproblemowości jak 10 lat temu. Przerzutka deore M590 potrafi przeżyć 3 przerzutki XT M781 (z tego samego okresu). Oczywiście jeśli Cię stać i jesteś przygotowany na późniejsze koszty eksploatacyjne to zmień w configu jeszcze łańcuch na KMC X11-EL albo SL najlepiej w kolorze złotym albo od razu z grubej rury X11-DLC.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od początu

masz racje, sugerowałem się ze XT to jest 8/10 mylna wiedza zielonego.

Goat Link wydawał mi się super opcją, ale ufam ci masz doświadczenie , daje sobie z nim spokój.

Manetki biorę na bank XT, jakie pancerze? kurcze szukam w Google mam problem.

Lookałem kasety nasz racje podoba mi się

Kaseta SUNRACE MX8

przerzutka tył XT GS przerzutka przód M6025

jaki łańcuch ile oczek?? chyba KMC ale który??

jaki wkład suportu??

 

20190109_173412[1].jpg

Edytowane przez G3orG3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pudełkowych (nie OEM) manetkach XT linki i pancerze masz w zestawie.

MX8 rozumiem w wydaniu 11-42 (BTW masz do wyboru srebrna i czarną 230-245zł).

Jaka korba w końcu? Jest jeszcze ciekawa opcja fc-mt700, razem z suportem https://www.bike-discount.de/en/buy/shimano-fc-mt700-11-speed-crank-36-26-175mm-731868 

To korba pozagrupowa cos pomiędzy SLX a XT ale wagowo wychodzi tyle co XT, z XT pasują do niej blaty (więc będzie piekielnie droga w eksploatacji). Wyjdzie niewiele drożej niż M6000 jak dodasz suport.

Przerzutka przód M6025 będzie git.

Odnośnie łańcucha to IMHO najlepiej będzie jak weźmiesz 2szt X11.93 (w biosternie w dobrej cenie mają ten srebrno-czarny podobnie jak kasety mx8). Odnośnie długości to nie więcej niż masz obecnie.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w pudełku z manetką najlepsze na świecie pancerze. 

Jak pisałem wcześniej 11-46 to SGS być już musi. Tyle, że nie wiem gdzie chcesz tym jezdzić. Ja mam 11-42 a przód tylko jeden blacik 32, mieszkam w Sudetach i daje sobie radę. W drugim rowerze mam 11-36 a przód 24/38 i też przejedzie wszystko. Na 11-46 i korbie 2x to można pionowe ściany robić. Raczej takiego przełożenia nie miałeś na 3x, brakowało gdzieś?

Korba, którą podałem razem z wysyłką wyjdzie niecałe 430zl. Dokładnie z wysyłką 98EUR. Za M6000 musisz wyłożyć co najmniej 280-290zl + suport (ten MT800 około 80zl). 

Przerzutka przód na obejmę.

 

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to pancerze mamy już z głowy :)

Brakowało parę razy, fajnie mieć więcej przełożeń ale może się mylę

Korba którą podałeś przy płatności Paypalem (1€=4.95) jest prawie 490 PLN .....87,75 €+ incl. 23% VAT excl. 9,95 € Shipping

Jesteśmy coraz bliżej finału :)

Pytanie bonusowe chociaż nie ten dział...  hamulce...   jakie??

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...