Skocz do zawartości

[zakup] jaki rower do mojej jazdy?5000-7000zł


thepanone

Rekomendowane odpowiedzi

Ukradli mi rower XC 26'', ze sztywną ramą, którym jeździłem 5 lat i byłem zadowolony. Jeździłem nim w długie trasy 150 km po asfaltach/w górach,  czasem zjazdy po kamolach, po mieście, na zakupy. Bardzo lubię agresywną jazdę (w górach) i czasem chyba brak mi full suspension, ale nigdy na takim rowerze nie jeździłem więc nie wiem jakby to się pogodziło z całodniowymi wypadami w góry, gdzie trzeba się trochę wdrapywać. 

1. Czy do mojej jazdy nadaje się full? Czy full oznacza, że będzie ciężki (w tym zakresie cenowym)?

2. Jak zabrać się za kupno roweru by upolować okazję? Lepiej lekko używany na olx, czy przeceny starych modeli ze sklepów rowerowych z drugiego końca Polski, a może bardziej się opłaca zlecić składanie?

3. Jakie sklepy szczególnie polecacie, gdzie można upolować okazje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Czy full będzie ciężki, to po części kwestia Twoich odczuć po przymusowej przesiadce z poprzedniego roweru - jeżeli nie był wylajtowany, to możesz nie odczuć dużej różnicy pod tym względem.
Składać nie ma sensu według mnie, chyba że zamienisz się w ekstremalnego łowcę części lub masz jakieś dojścia/znajomości.
W tej chwili masz niezłą ofertę np. tu : https://www.decathlon.pl/rower-mtb-am-100-s-275-id_8407469.html  - bardzo przyzwoity rower z dożywotnią gwarancją na ramę, 140 mm skoku, osiami boost i możliwością montażu wszystkich rozmiarów kół MTB ( masz możliwość wybrać z 3 dostępnych w sklepie modeli - 27,5/27,5+/29" ), ale minusem może być jednorzędowy napęd.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Full się nada, ale poszedłbym w coś o skoku 120-130mm, z kołami 29, napędem 2x10/11. 

Zasady gdzie kupić tanio nie ma uniwersalnej. Używane są zawsze tanie, ale z drugiej strony można mieć nowy z rabatem nawet 30-40% od ceny katalogowej, właśnie teraz kiedy zaczną się wyprzedaże rocznika. 

Składanie raczej nie ma sensu, chyba że chcesz mieć rower w 100% pod siebie. Tak czy inaczej wychodzi drożej. 

I dwa - zarezerwowałbym kilka stówek na tani rower do jazdy po mieście, zostawiania fulla bez opieki nie jest dobrym pomysłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, KrissDeValnor napisał:

W tej chwili masz niezłą ofertę np. tu : https://www.decathlon.pl/rower-mtb-am-100-s-275-id_8407469.html  - bardzo przyzwoity rower

Fajny, ale dostępny tylko rozmiar M.

 

1 godzinę temu, Marcin86Poznan napisał:

Ile masz wzrostu? Teraz można wyrwać Soila 2 a nawet 3 nowy za około 7 tys. Rozmiary L i XL

198 cm.

dzięki za opinie.

1 godzinę temu, Marcin86Poznan napisał:

Teraz można wyrwać Soila 2 a nawet 3 nowy za około 7 tys. Rozmiary L i XL

możesz podać link gdzie takie ceny widziałeś?

A co z Soil 1.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składanie sobie odpuść, ma sens tylko wtedy jak łapiesz okazje, masz zapas gotówki i dużo czasu. Teraz nie ma sensu. Jak masz 198 cm to co ty chcesz robić na 27,5? To nie ma sensu, w twoim przypadku 29 będzie lepszy, i tak jak mówiono wcześniej szukaj w granicach 120-130 skoku. Przejdź się po lokalnych sklepach, zaczynają się wyprzedaże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powystawowy bez gwarancji producenta?

Dla mnie słaba opcja, zwłaszcza jak widzę markowe rowery które trafiają na gwarancję czy to z powodu amortyzacji, czy hamulców czy kół. Szkoda iść w koszta i robić to na własną rękę. 

Zwłaszcza że w tej cenie masz nowego Treka Fuel EX 5 - spokojnie da się kupić z rabatem 20% od katalogu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...