Skocz do zawartości

[2018] Shimano XTR 12s


klimarc

Rekomendowane odpowiedzi

Shimano zdecydowanie zaspało. Są bardzo konserwatywni. Obserwując rynek powinni odejść od typowego dla siebie 4 letniego cyklu i pokazać XT chwilę po XTR, tak, aby rowery na 2019 mogły być już wyposażone w nowe Shimano 12 biegowe. Jeżeli ktoś czeka na XT to poczeka pewnie jeszcze blisko rok, albo i dłużej jak znowu trafi się huragan, pożar czy cokolwiek innego. To oznacza, że w pełni będzie można na nim jeździć dopiero w sezonie 2020!, na nowym SLX 2021. Sram już wprowadził Eagle'a do NXa... Chyba nigdy Shimano nie było tak bardzo w plecy.

Dodajmy do tego idiotyczny pomysł na ograniecznie dostępu do nowego bębenka. Na ten moment dostęp ma tylko:

- Dt Swiss

- IndustryNine

Chris King nie będzie miał póki co dostępu, Mavic? Cisza w temacie, nikt sie nie chwali. Novatec? Chyba nie prędko. Formula? Tune? 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cóż ci oni tak kradną? Ja tam sobie chwalę swojego Novatec'a. Jakość trochę gorsza, ale cena znacznie przyjemniejsza, mówię o piaście Xd642 z niskim skokiem jałowym. 

Mówisz że ukradli komuś projekt przedniej piasty? Tuleja z 2ma łożyskami I osią przelotową? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak kradną to czemu np. SunRace nie ma kaset na bębenki inne niż te nie wymagające zakupu licencji? Poza tym póki co na micro spline jest tylko xtr. Podejrzewam, że w ujęciu globalnym potencjalnych nabywców piasty tylnej novateca pod napęd xtr moglibyśmy policzyć na palcach jednej ręki (drwala po wypadku z pilarką). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Dokumosa napisał:

 Poza tym póki co na micro spline jest tylko xtr. Podejrzewam, że w ujęciu globalnym potencjalnych nabywców piasty tylnej novateca pod napęd xtr moglibyśmy policzyć na palcach jednej ręki (drwala po wypadku z pilarką). 

To na ten moment - o tej samej porze w przyszłym roku będzie już XT, a każdy będzie wypatrywał SLXa. Ludzi posiadających piasty Novateca chętnych do konwersji może być znacznie więcej. A nie byłbym taki pewien i nie przyjmował za taki oczywizm, że już zaraz Shimano da patent każdemu. Bo jeżeli tak, to dlaczego odmówino Chrisowi Kingowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że nie tyle odmówili co się nie dogadali do ceny. Żeby wypłacić za licencję grube $$$ trzeba mieć perspektywę zwrotu w skończonym czasie. DT w pierwszym roku zarobi na tym z nawiązką. ChrissKing może mieć z tym kłopot bo nie robią masówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, piciu256 napisał:

A cóż ci oni tak kradną? Ja tam sobie chwalę swojego Novatec'a. Jakość trochę gorsza, ale cena znacznie przyjemniejsza, mówię o piaście Xd642 z niskim skokiem jałowym. 

Mówisz że ukradli komuś projekt przedniej piasty? Tuleja z 2ma łożyskami I osią przelotową? 

 

Weź mnie nie osłabiaj. Chińczycy kradną wszystko i wszędzie. Podrób wszelkiej maści masz zalew, WSZYSTKO jest podrabiane. Więc nie piszcie mi tu, że Novatec potrzebuje jakiejkolwiek licencji od Shimano by produkować. Nie robią tego widocznie dlatego, że XTR dopiero wchodzi, nikt go jeszcze nie ma. Się pojawi to się pojawi zapotrzebowanie na piasty i pojawią się piasty. Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź mi z takimi tekstami... "novatec to chińszczyzna więc na pewno podróbki" a widziałeś kiedyś na oczy piastę novatec? Gdzie tu jest cokolwiek skopiowane od innych? Jesteś upośledzony? 

Kolejny który tylko się wykłóca o coś o czym nie ma pojęcia i nawet się nie pokwapi sprawdzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińskie prawo zezwala na kopiowanie wszystkiego i czegokolwiek, a więc na swoim terenie mogą robić i sprzedawać co tylko im się podoba. XTRa też zrobią, kwestia czasu. 

Ale nieprawdą też jest, że tylko kopiują, mają też własne projekty, a ludzie zachodu kupują je i po obrandowaniu sprzedają jako swoje za kilkukrotnie wyższe kwoty. A zatem można by zapytać, kto tak naprawdę kogo kopiuje czy pod co się podszywa? 

Novatec? Chińska myśl technologiczna, konstrukcja prosta jak cep tak samo jak Bitex. Czy złe, ta druga znacznie lepsza, ale nie oznacza to z automato, że zostały skopiowane. To są moim zdanie produkty z tej właśnie drugiej kategorii, które po odpowiednim obrandowaniu na zachodzie londują w "markowych" produktach. 

Poprostu biznes jak każdy inny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tap ani 12 rz campagnolo nie zachwiało dominacji Shimano na rynku szosowym. Nie wiem dlaczego ma się to zmienić w MTB.

Nx to taki twór marketingowy, aby obniżyć cenę nowych rowerów. Bardziej ambitni rowerzyści wybiorą GX lub XX1, a NX jako tani napęd przegra z każdym napędem 2x.

To gonitwa za coraz większą iłością rzędów powoduje, że robi się luka, zaczyna brakować sensownego napędu dla bardzo przeciętnego rowerzysty.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, clavdivs napisał:

Nx to taki twór marketingowy, aby obniżyć cenę nowych rowerów. Bardziej ambitni rowerzyści wybiorą GX lub XX1, a NX jako tani napęd przegra z każdym napędem 2x.

To gonitwa za coraz większą iłością rzędów powoduje, że robi się luka, zaczyna brakować sensownego napędu dla bardzo przeciętnego rowerzysty.

 

Jak pracowałem w rowerowym to bardzo przeciętny rowerzysta miał jedyny wymóg by rower miał hamulce hydrauliczne i nie wiedział, że są jeszcze jakieś grupy osprzętu i różne rozmiary kół. Jak postawili w sklepie jakiegoś Krossa Hexagona za 2000 zł na Turneu i podpisali, że Włoszczowska takim jeździ to też nagle zapotrzebowanie na nie wzrosło. Także nawet na Nx w Polsce jest duże grono nabywców. Zgaduję, że sporo z tej grupy nawet nie wie, że napęd się zużywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modernizując rower mojej siostry, która nie jest jakąś ambitną rowerzystką. Tak naprawdę została mi do wyboru alivio, wyższe grupy już są zbyt skomplikowane i drogie aby montować w rowerze aby 2 razy w tygodniu się przejechać. Coraz bardziej moim zdaniem absurdalny wyścig na ilości rzędów powoduje lukę, że 8 i 9 wymierają już jest problem znaleźć solidny napęd pod taki system.

Dlatego nie tęsknie za SLX na 12rz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, clavdivs napisał:

Coraz bardziej moim zdaniem absurdalny wyścig na ilości rzędów powoduje lukę, że 8 i 9 wymierają już jest problem znaleźć solidny napęd pod taki system.

 Dlatego nie tęsknie za SLX na 12rz.

Nie bardzo rozumiem narzekania że nie ma komponentów wysokiej klasy na 9s - skoro sam napisałeś że wyższe klasy i tak są za drogie na to żeby się raz na jakiś czas siostra przejechała... Co niby kiedyś XT 739, 750 czy 770 było jakoś tańsze od dzisiejszego?

Nie bardzo można przyjąć za rzeczywiste te kategorie wyboru, bo śmierci napędów 3x8 i 3x9 nie ma - są przecież komponenty na literkę A - sam wybrałeś alivio.

Dla tych kategorii zawsze wybiera portfel a nie użytkownik, przecież możesz sobie kupić nówkę sztukę XT'ka 771 czy 772 - są - od groma... a wybrałeś alivio

Jak ktoś nie chce 12s czy nawet 11s to jeszcze lata całe będzie miał do wyboru deore na 10 albo alivio na 9, to są całkiem solidne komponenty zwłaszcza aby "się przejechać"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cervandes napisał:

 

 Nie robią tego widocznie dlatego, że XTR dopiero wchodzi, nikt go jeszcze nie ma. Się pojawi to się pojawi zapotrzebowanie na piasty i pojawią się piasty. Proste.

I jak to sprzedadzą? Żaden oficjalny kanał sprzedaży tego nie sprzeda... Wyolbrzymiasz bez sensu, nie wiedząc chyba do końca o czym mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sabarolus To Novatec ma jakiś oficjalny kanał? Każdy przedsiębiorca może sobie zamówić, sprzedać, odprowadzić vat. Ludzie kontenerami podrobione towary wpuszczają na rynek ze znakami handlowymi a tutaj miałby być jakiś problem? Przykładem niech będą części zamienne do Apple. Nie ma żadnej "bocznej" sieci sprzdarzy, tylko autoryzowane serwisy mają dostęp do części. A części nie możesz tam kupić, tylko cześć wraz z usługą wymiany. A mimo tego wszędzie w sieci kupisz każdą część, "nowe" baterie, wyświetlacze, obudowy. To jaki przepraszam problem - oczywiście waląc po bandzie - sprzedawać piasty z bębenkiem pod nowe Shimano?

 

Zagraniczne firmy nie mają ŻADNEJ ochrony na terenie CHRL, prawie każdy produkt możesz kupić jako oryginał oraz jako podróbę "prawie jak oryginał" na aliexpress. Czy to oficjalnie czy na aukcjach ukrytych jakich jest zatrzęsienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawcie już tego Novatec'a i chińczyków. To jest temat o XTR 12s.

Mi się osobiście nie podoba kolejny standard bębenka. Będę unikał, bo mam kilka rowerów i takie wynalazki utrudniają później przesuwanie napędu do kolejnego roweru.

Natomiast mimo bycia zatwardziałym dwublatowcem, zaczynam już myśleć o przesiadce na NX Eagle. 11-50 będzie wystarczające do mojego ścieżkowca. Zastanwiam się natomiast czy przy okazji następnego XTka, Shimano nie zrobi kasety 11-50/51 o stopniowaniu podobnym do XTR 12s. Byłoby lepsze od NXa. Obawiam się jednak, że kasta 12s do stanardowego bębenka może przyjść dopiero z niższymi grupami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marcinusz napisał:

Obawiam się jednak, że kasta 12s do stanardowego bębenka może przyjść dopiero z niższymi grupami.

Szczerze mówiąc, wątpię. Jestem przekonany, że podobnie jak przez ostatnie generację również Microspline bedzie schodził w dół, aż do SLXa w 2020 roku. Wraz z nim przejdą korby Direct Mount oraz technologia Scylence  W 2021 ukaże się pewnie 11 biegowe Deore - zakladam, ze nadal na klasycznym bębenku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z racji swego stanowiska pracy śmiem stwierdzić że XTR będzie tańszy niż eagle XO1,  (mówimy o cenach aktualnych),  chociaż mnie osobiście niczym ta grupa nie pociąga, ot kolejna gigantyczna kaseta. 

BTW, shimano wychodzi z dołka i zaczyna wysyłkę na magazyny :P, więc prezenty pod choinkę mogą być udane :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...