Skocz do zawartości

[Aliexpress] Sprawdzone zakupy


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Rapido93 napisał:

Na 190cm to chyba XXL musze zamowic (normalnie nosze L)

Jeżeli chciałbym zamówić Rion to tak dużego rozmiaru bym nie zamawiał. Wszystko zależy od Twojej budowy ale jak nie jesteś bardzo gruby to ja bym się zastanowił na L. Sam mam 188 cm i 90 kg i z Rion mam M i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze kupowałem wg. tabelek i było ok.

Przy 183 cm i 92 kg koszulki biorę xxl, na 118 w klatce. 90% jest ok.

Natomiast te koszulki poniżej 100 pln to jest średniej jakości poliester i średnia jakość wykonania.

Z lepszych to np spexcel, ale tam bez promek to koszulki po 150 pln z nowej kolekcji widziałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2023 o 13:38, przemeg napisał:

No właśnie mnie irytuje piszczenie, jakiego doświadczam ostatnio. Czy to shimano czy jagwire śpiewały mi klocki okrutnie.

@przemeg Wziąłem na próbę żółte Soocenty: https://www.aliexpress.com/item/1005003792723600.html?pdp_npi=4%40dis!EUR!€ 9%2C48!€ 9%2C48!!!9.98!9.98!%402103847a17118124828255751ea47a!12000027205805516!sh!PT!802795163!&spm=a2g0o.store_pc_allItems_or_groupList.new_all_items_2007522224454.1005003792723600#nav-description

Mam wrażenie, że ze spiekanymi klockami Bikein zablokowanie przedniego koła było minimalnie łatwiejsze, ale za to te, przynajmniej w suchych warunkach, są zupełnie ciche. Na mokro jeszcze ich nie testowałem. Niestety w tej chwili są dostępne tylko w wersji do niższych modeli Shimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2024 o 11:04, przemeg napisał:

Weź ten polecony przez kolega Brambosza. Ten który wrzuciłeś fajnie wygląda ale ja miałem 3 podobnej konstrukcji i uważał się ten ząbek trzymający denko bidonu. 

Tak biorę

Fajna też opcia na isotonik w butelce na szybko z żabki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio pytasz? jestes tak leniwy że sam tego nie sprawdzisz? my mamy magiczną kulę z której Ci wywróżymy czy coś z tym zrobisz? Jeśli wentyl auto to wykręcisz wkład, jeśli presta to nie wszystkie mają wykręcany wkład ale jeśli twój się wykręca to wykręcasz, nie wiemy jak duże elementy latają w środku ale można próbować je przez wentyl wysypać, wentyl wykręć na zewnętrzną część dętki i ustaw na dole aby grawitacyjnie syf z dętki zleciał na dół w stronę wentyla, następnie potrząsaj aby wyleciało wentylem, tu może cie zaskoczę ale jeśli śmieci w dętce będą większe niż otwór w wentylu to nie wylecą i nic już z tym nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiński widelec - ToSeek Kn34. Stan po czterech jazdach:

image.thumb.jpeg.162259cce35fd0c30b5c3b1c35c39817.jpeg

Zacina się, i w ogólności nie polecam. Serwis zerowy był zrobiony i nasmarowany szczerze. Plastikowe tuleje jednak robią swoje. Wyjąłem je i zeszlifowałem, zobaczymy co się będzie dalej działo.

EDIT: Swoją drogą, drugi widelec podobnego kalibru który mam też się przetarł, ale przynajmniej nie zacina się. No i oba jeszcze nie mają luzów. Więc pewno sezon przejeździ.

Edytowane przez uzurpator
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak jest po 4 jazdach (przypuszczam że od zakupu nie mineło dużo czasu) to możesz go przecież reklamować? Bo to nawet nie jest nędza tylko rozpacz. 

Ze dwa lata temu kupiłem (raz w życiu) chiński amortyzator, HImalo. Wyglądał dobrze, opinie miał dobre, a ślizgi metalowe miał, więc rokował. Realia nie były jednak aż tak radosne jak to co wyczytałem, zaczynając od tego że nie mogłem doliczyć się tych podawanych przez sprzedawcę milimetrów skoku - brakowało dwunastu.

Z bardziej zaawansowanych komponentów kupiłem też sztycę Sorata Pro, też miała dobre opinie. Moja zdrowo się rozjechała z tym co mówili inni. Sztyca się przycinała, była nieserwisowalna i nierozbieralna w takim stopniu zeby można było przy niej wymieniać to co zdechnie, "anoda" zaczęła schodzić po kilkunastu godzinach użytkowania, mimo że do środka trafiło trochę smaru.

Chińskie heble hydro, wszystkie cierpią na niemanie mocy. Zastanawia mnie jak trudno jest wykonać dobrze tak proste urządzenie jak hamulec ale chyba jednak jest to wyzwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odkręceniu zębatki korby M8100 i misek suportu MT800 mogę szczerze polecić ten klucz:
https://pl.aliexpress.com/item/1005004997279235.html

Pasuje idealnie zarówno do nakrętek i misek, jak i klucza HTII (w moim przypadku Bitul). Jedyne co trzeba zrobić, to wyjąć z wnętrza te oringi stabilizujące, bo są nieco za grube i zdjęcie klucza z osi korby jest baaardzo trudne. ;) Może jak się posmaruje to pójdzie łatwiej z założonymi oringami, ja próbowałem na suchej osi.

Za to odradzam zakup lampki Enfitnix Cubelite III:
https://pl.aliexpress.com/item/1005005547647277.html

Cena kusząca, wykonanie i jakość zaskakująco dobre, świeci również bardzo przyzwoicie, tylko co z tego, skoro "STOP" jest włączony praktycznie cały czas... Wystarczy minimalna nierówność drogi, zmiana pozycji na rowerze - sprint, siadanie, wstanie - czy zwykłe nim bujnięcie, żeby STOP się zaświecił. Czyli w praktyce włącza się on raz za razem lub w ogóle nie wyłącza przez dłuższy czas w przypadku jazdy po nierównościach.
Lampka zdecydowanie do jazdy idealnie prosto po nawierzchni równej jak stół.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Za to odradzam zakup lampki Enfitnix Cubelite III:

U mnie nie ma problemu ze stopem. 

Ale za to irytuje włącznik wystarczy go musnąć i już lampka włączona - kompletnie nie nadaje się do transportowania w czymkolwiek. Jakaś osłonka by się przydała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mentos napisał:

a po co to kupowałeś, do konsumenckiego testu, ciekawość czy cu?

Po co kupowałem widelec i sztycę? Bo przyjąłem że jest szansa na akceptowalną jakość, tym bardziej że opinie były ok.

Co do sztycy - osoby które mi odpowiedziały na pytanie odnośnie jakości zweryfikowały jakość nie weryfikując jej :)  Zwyczajnie ci którzy ją mieli nie pragnęli sprawdzić co jest w środku. 

Co do widelca - te opinie które czytałem lub jutuby które widziałem wskazywały na to że to całkiem sensowny produkt. 

Raczej unikam kupowania na ali rzeczy skomplikowanych, oba nabyte dobra użytkowe są już jak widać na granicy limitu chińskich zdolności wykonania tychże bez zastrzeżeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, slavi napisał:

U mnie nie ma problemu ze stopem. 

Ale za to irytuje włącznik wystarczy go musnąć i już lampka włączona - kompletnie nie nadaje się do transportowania w czymkolwiek. Jakaś osłonka by się przydała.

Ja mam 3 szt. i  nie mam problemu z wyłącznikiem. Za to stop faktycznie działa jak w lampkach za 1/3 ceny cubelight. Wkurzające też jest przełączanie trybów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem takiego droppera:

https://pl.aliexpress.com/item/1005003459021064.html?gatewayAdapt=glo2pol

do mojego leciwego MTB 26cali ze średnicą sztycy 27,2 i bez wyjścia na dolne prowadzenie linki. Montaż i pierwsze testowe jazdy OK - luzów nie ma, spasowanie prawidłowe. Jakość kartridża na razie nie znana.

 

Edytowane przez michalab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...