Skocz do zawartości

[do 900] B'twin Rockrider 340 czy Kross Hexagon X2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nadszedł czas na zakup roweru górskiego , w budżecie (tak , wiem , niewielki) max 900zł.
Jak na ten czas moimi faworytami są:
> B'twin Rockrider 340
> i przeceniony Kross Hexagon X2 z 2016 roku

Mam problem z wyborem gdyż rama Rockridera wygląda bardziej obiecująco od okrągłej ramy Hexagona.
Lecz osprzęt także nie jest taki sam.
Większość opinii dotyczy Rockridera 520  , zaś na temat Krossa X2 także nie ma wielu informacji dotyczących użytkowania.

Będzie to przesiadka z tzw.,,makrokesza,, którym robiłem około 900km rocznie , zarówno na terenach leśnych , jak i szutrze oraz asfalcie. Czyli wszędzie. Niestety lubię czasami trochę poszaleć więc zdaję sobie sprawę że koła będą do centrowania itp.

Rozmyślałem nad modyfikacjami w bodajże przyszłym roku.
Po jeździe b'twin-em w dechatlonie nie mam zastrzeżeń , lecz te manetki nie są obiecujące , wymiana na lepsze to koszt około 100 zł. Jeżeli chodzi o Krossa , oglądałem tylko model X3 , który nie jest obiecujący , ale osprzęt wydaje się być lepszy.

Tutaj linki do tych dwóch rowerów:
https://www.decathlon.pl/rockrider-340-ciemno-szary-id_8321326.html
http://www.kross.pl/pl/2016/mtb/hexagon-x2

Jestem otwarty na propozycje także innych rowerów górskich. Serdecznie proszę o wasze opinie etc.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie lepsze od tego rockridera, wiem bo żona go miała. Cudem sprzedałem go na olx za 500 zł... Ten hexagon powinien Ci wystarczyć jak robisz rocznie te 900 km po lekkim terenie. Poczekaj na więcej odpowiedzi, pewnie ktoś Ci poleci jakiś jeszcze inny model około Twojego budżetu. Ale nastaw się też na to że jak to na każdym forum nie zależnie od tematu ktoś Ci doradzi że możesz wydać 900zł, ale jest fajny model za 1500, a jak dołożysz jeszcze 500 to już będzie super, ale najbardziej się opłaca kupić taki za 5000 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrostu nie podał, nogi nie podał, wątku "MTB do 1000 zł" pewnie nie poczytał, bo 180 stron wali po oczach a trudno wpaść żeby czytać od tyłu czyli od najświeższych wpisów ...

Decathlon pod bokiem i super gwarancja, więc oczekiwanie jest że pochwalimy wybór pomiędzy dżumą a cholerą zapewne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie lepsze od tego rockridera, wiem bo żona go miała. Cudem sprzedałem go na olx za 500 zł... Ten hexagon powinien Ci wystarczyć jak robisz rocznie te 900 km po lekkim terenie. Poczekaj na więcej odpowiedzi, pewnie ktoś Ci poleci jakiś jeszcze inny model około Twojego budżetu. Ale nastaw się też na to że jak to na każdym forum nie zależnie od tematu ktoś Ci doradzi że możesz wydać 900zł, ale jest fajny model za 1500, a jak dołożysz jeszcze 500 to już będzie super, ale najbardziej się opłaca kupić taki za 5000 ;)

 

Dziękuję za informacje :) , fajnie to ująłeś z tymi cenami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakbym miał tylko tysiąc złotych na rower to wolałbym kupić coś używanego,bo to już dość dużo by kupić coś fajnego. A sztywniaka za taką kasę to kupisz już w stanie kolekcjonerskim.

Na przykład coś takiego https://www.olx.pl/oferta/rower-gorski-specialized-stumpjumper-CID767-IDlbCbO.html#2e064dd823

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...