Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bartix1990

[zdrowie] Jak radzicie sobie z presją przed wyścigiem ?

Rekomendowane odpowiedzi

bartix1990

Tak jak w temacie. Ja osobiście powiem, że czasami mega sie stresuje przed startem, czasami chyba nawet za bardzo. A jak u was ? Pytanie głównie do zawodników, którzy starują z długimi przerwami między wyścigami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
modrzew

W ogóle się nie stresuję. Maraton to dla mnie zabawa i tyle ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
rzezniol

czasami mega sie stresuje przed startem

A ze niby co jest stresującego w starcie ?

Rób rzeczy przyjemne i zdrowe ...

Stres ani przyjemny ani zdrowy więc ... może zawody nie dla ciebie ?

Podejrzewam że jesteś amatorem bo sugerujesz długie przerwy miedzy startami.

Coś mi się wydaje ze masz złe podejście do startów.

Przecież materialnie nic tam nie stracisz (prócz wpisowego) i nic tam nie zyskasz ... nie jesteś "pro", który na koniec sezonu jest przez sponsorów rozliczany z wyników.

Więcej luuuuzuuuu.

Pozdro

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
robertrobert1

Ja startuję kilka razy w tygodniu ... do pracy i do domu ;-) a że owe starty uskuteczniam od kilkunastu lat to stały się rutyną. :-D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ziemko

Stres ani przyjemny ani zdrowy więc ...

Akurat odpowiednio dawkowany stres jest dobrym stymulantem (coś na granicy ekscytacji) i... sposobem walki ze stresem (są gdzieś nawet badania przeprowadzone na żołnierzach na ten temat).

@@bartix1990, jeśli podwyższone tętno odbierasz jako stres to odciągnę Cię trochę od takiego myślenia. Każdy zawodnik przed startem ma podwyższone tętno. Pozwala to na lepszy start bo do mięśni pompowana jest adrenalina.

A jak uważasz że to jednak stres to wykonaj parę rzeczy, które go zmniejszą. Zweryfikuj jak się przygotowujesz do startu. Co jesz jak się wysypiasz? Objedź trasę 2-3 dni wcześniej żeby Cię nic na niej nie zaskoczyło, przed startem sprawdź sprzęt (pracę napędu, amora a jeśli posiadasz to też regulacje butów zatrzaskowych), nie zakładaj ciemnych okularów a np z pomarańczowym szkłem (ostatnio mój faworyt jako szkła uniwersalne). 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• Jurcyk
      Przez Jurcyk
      Sprzedam buty , które były kupione w styczniu, dołączę dowód zakupu . Obuwie posiada naprzemienne paski z rzepami i pasek z klamrą. Stan butów bardzo dobry, były noszone kilkanaście razy. Sprzedaję gdyż były troszeczkę za duże. Długość wkładki 29,2 cm. Dla forumowiczów zwykła wysyłka gratis ! Cena 240 zł. 
       https://www.olx.pl/oferta/buty-mtb-spd-shimano-me3-46-CID767-IDGBiUr.html
    • MateosRoweros
      Przez MateosRoweros
      Czołem!
      Na co dzień śmigam na szosie 
      GHOST Race 5500.
      http://www.bikekatalog.pl/2008/?ppg=show&baza=rowery&pid=1393
      Szosa przyznam, służy już drugi sezon i sprawuje się na miarę aktualnych potrzeb. 
      Jednak (zawsze jest to jednak:) ), korci mnie na wymianę ramy. Coś lżejszego. 
      Napęd Shimano 105, przerzutka ultegra tył zostaje. Reszta do zmiany. 
      Po głowie chodzi mi kilka pytań:
      1) Jaka nowa rama? 
      - chiński karbon,
      - Accent Draft (1400 zł set 2kg waga)
      - https://www.centrumrowerowe.pl/rama-szosowa-carbon-pd21484/?v_Id=136962&gclid=EAIaIQobChMI5ZuLwtby6wIVmNwYCh2Z-wbAEAQYBCABEgJzPPD_BwE
      - coś innego?
      2) Przejeździć do końca aktualny sezon na obecnej ramie, naszykować fundusze na coś nowego? (Salva?) 
      Przez AdamKru
      Witam. Mam możliwość kupna roweru Focus izalco race 6.9 2020 w cenie 4500zł (https://katalog.bikeworld.pl/2020/web/produkt/rowery_szosowe/race_klasyczne/focus/67040/izalco_race_6_9). Czy jest to dobra cena za ten rower, jeśli ktoś miał z nim kontakt to proszę również o ogólną opinie. 
      Jeśli macie jakieś ciekawe alternatywy, z chęcią rzucę okiem.
      Z góry dzięki za jakąkolwiek aktywność. 
      Pozdrawiam.
    • TommyPL
      Przez TommyPL
      Czy ktoś może używał bo nie wiem czy warto takie cuda kupić. Szukam butów do jazdy rekreacyjnej MTB na platformy i wszystko co mi wpadnie w oko to SPD. Takie cudo o znalazłem na stronie Decathlonu, niestety stacjonarnie nie ma w moim mieście i zastanawiam się czy warto.
      https://www.decathlon.pl/buty-mtb-sh-am5-id_8594279.html

• jaszmyr
      Przez jaszmyr
      Witam, chciałbym kupić szosę 
      rozmiar ramy L, XL na wzrost około 184cm (58cm, 21 cali - około)
      osprzęt claris/sora w górę,
      Szukam czegoś nowszego, ważniejsze jest dla mnie żeby rower był na gorszym osprzęcie ale w lepszym stanie.
      I bardzo proszę doradźcie czy czekać może do grudnia jak ceny spadną i kupić nówkę?