Skocz do zawartości

[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18


Rekomendowane odpowiedzi

Wina niskiej temperatury, niektóre sprzęty tak reagują niestety. Kiedyś tak miałem z komórką - musiałem gdzieś tam dotrzeć w Warszawie, nie znałem okolicy więc włączyłem mapy google, baterii było około 30%, temperatura minusowa gdzieś około -10°C i komórka się też wyłączała. Przy włączaniu pokazywało 0% a jak dotarłem na miejsce i wewnątrz, w temperaturze pokojowej włączyłem to znowu było ponad 20%. Być może bateria jest już z lekka zużyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ogólnie lipa z tymi bateriami - w sobotę smartfon miał ok. 30%, po 2.5 km robiłem zdjęcie i było 26-25%, a po dosłownie kilkuset metrach i chęci zrobienia zdjęcia zonk, bo po drodze się wyłączył, a jak włączyłem, to zaraz się wyłączył i nie chciał już odpalić...  Nieco później udało się zrobić jeszcze jedno zdjęcie przy 8% baterii, i znowu musiał się od razu wyłączyć sądząc po śladzie - potem w domu miał 7%, które nie schodziły przez co najmniej 1g. (wg. aplikacji monitorującej stan baterii, jej kondycja to 98%, a staram się ładować w przedziale 20-80% i raczej tych 80 nie przekraczać - jednocześnie zdaję sobie sprawę, że producent tak ustawił smartfona, żeby wcześniej się wyłączał w celu przedłużenia żywotności baterii)...

PS
powyższe było na 10 km spacerze, ale trochę się tym zdenerwowałem, bo rzadko chodzę (żałowałem, że nie wziąłem nawigacji, mimo że o tym myślałem, ale zrezygnowałem...) - dlatego w niedzielę rejestrowałem jazdę na bogato, czyli 4 urządzeniami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj postanowiłem uratować X(C)kinga po spotkaniu z ukruszonym zębem megalodona ( @Sobek82, twierdzi, że to kwiatek był - z Harnasia w dodatku). Szybka kontrola zewnętrzna czy aby coś tam jeszcze czasem się nie wbiło i akcja. Laczek świetnie się zaaklimatyzował na obręczy, ale siła perswazji i dłuższa łycha załatwiła sprawę. Przy okazji znalazłem obok niezłego luja, który nie dawał o sobie znaku. Dziury oczyszczone, wyciągam ze skrzynki zestaw łatek z klejem i... łatki ok, ale klej się wziął i zasechł. To samo w zestawie tuebless z Dekla. Knoty ok, klej wyparował. Tak więc, miejsce pod łatki oczyszczone i zaplanowana wycieczka do "rowerowego" po jakiś klej. A w zasadzie może kulnę się po kapkę do chłopaków z wulkanizacji, hmmm...

20230207-173807net.jpg

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Trza było siedzieć jej na kole i korzystać z tunelu powietrznego!

Ostatnio tak próbowałem - za długo nie dalem rady, teren z lekka pofalowany i pod górkę mnie odsadziła. A kobita jak zobaczyła, że jej siadłem na ogon to jeszcze przyśpieszyła... Może myślała, że zbok jakiś w obcisłych gaciach 😁

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damki mają czasem tassera w tylnej lampce , na wypadek ataku facetów w rajtuzach, także siadanie na ogonie grozi porażeniem :D kiedyś też za koleżanką z torebką w koszyku dopraszałem się chyba bardziej o defibrylator. Prawie padłem na zawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów mnie choróbsko dopadło, więc kręcenie nie wchodzi w grę. A że większość gratów popsułem tak, że nie nadają się do przeserwisowania, to siedzę i się nudzę...
Z rzeczy rowerowych, to zamówiłem sobie zestaw imbusów, spakowałem nowy rower do zwrotu i sprawdziłem rozmiar łożysk w starym kole, które może zachce mi się zreanimować.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na fabrycznie nowy rower za tyle kasy, to zbyt wiele usterek, wad i braków, żeby to zaakceptować. Sam sklep był zdziwiony, nigdy wcześniej coś takiego się nie przydarzyło. Moje szczęście...jeśli w całej partii jakiegoś towaru jedna sztuka jest trefna, to na 100% trafi do mnie. Sprawdzone wielokrotnie. ;)
W przyszłym tygodniu dostanę nową sztukę, tym razem sklep dostarczy ją własnym transportem, złożoną i sprawdzoną. Dobrze się złożyło z tą chorobą, bo przynajmniej nie żal, że nie można przetestować nowej zabawki. :)

O! Przypomniałem sobie! Żeby nie było, że całkowite lenistwo, to jeszcze wyniosłem szosę na poddasze, bo na trenażerze też w najbliższych dniach nie pojeżdżę, a tylko miejsce zawalała. 😜

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością gdyby rower trafił do przeciętnego "pedalarza", byłoby tak, jak @Sobek82 piszesz.
Moja kobieta, która towarzyszyła mi chwilę przy jego składaniu sama powiedziała z niezadowoleniem, że "normalny człowiek by na tym jeździł i nawet nie wiedział, że jest uszkodzone". Znaczy jeździłby, dopóki nie zrobiłby sobie krzywdy... ;)

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wrzuciłem łatanego X(C)kinga na obręcz, zostawiłem na jakiś czas, żeby się ze sobą oswoili, a następnie zalałem mlekiem. Pamiętając ile mnie nerwów kosztowało jego pierwsze założenie na obręcz odpowiednio się przygotowałem: dwa browary dla ukojenia, długie łychy, woda z płynem dla poślizgu, airtank do wstrzelenia. I co? Tylko piwo poszło. I to szybko. Opona wlazła na obręcz nad wyraz sprawnie i wstrzeliła się od pompki. Po całonocnym leżakowaniu luft nie uciekł.

A dzisiaj ożeniłem bloki z zimowymi kapciami. Zima, co prawda dała dyla, ale mam nadzieję, że tylko na chwilę.

20230211-155748net.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A kij z taką zimą (oczywiście zależy gdzie kto mieszka i co lubi), w każdym razie takie pseudo-zimowe warunki są do bani, bo raz spadnie trochę śniegu, potem się topi, zamarza i tak do wiadomo czego... :voodoo:
Dlatego dzisiaj oglądałem zeszłoroczne filmiki ze swoich przejażdżek - za oknem syf, więc nie szkoda było czasu, tym bardziej, że nawet ten z 16 X '22 widziałem pierwszy raz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...