Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

Używam klasycznych freeriderów oraz pro. Nie mam problemu ze stopami na dłuższych wypadach. Ostatnio zrobiłem 140km na szosie jak przestrojeniec (i tak też wszyscy na mnie patrzyli ;)) bo żona spakowala mi wdzianka nie z tej półki... spodenki humvee endury, luźne sleavy leatt'a i rzecz jasna do kompletu obuwie ;). Szczęśliwie w mieszkaniu wakacyjnym mam mały warsztacik i zupełnie przypadkiem ;) kilkanaście kompletów chińskich platform "wheel up".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła z Lemon Bike do Gravela.

DT XR361 + Novatec 791/792 + Sapim D-Light.

Oprócz wykonania, przynajmniej oglądając bez jazdy, trzeba pochwalić za podaną wagę. Na stronie wynosiła 1620g. Ja zważyłem i wyszło 1625g, ale z założonymi osłonkami na Centerlock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak widzę takie skarpety to mi się przypomina jak jednemu chłopakowi sędzia tuż przed startem czasówki kazał zdejmować skarpetki :)))) kosztowało go to 20 sekund na samym starcie. Pikło... mu do startu a chłopak kończył jeszcze zakładać buty.

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cervandes to moje drugie smarowanie, bo śmigam na dwa łańcuchy. Na pierwszym zrobiłem ok. 300 km, smarowałem dodatkowo zawsze po jakiś 70 km jazdy. Czyli gruntowne smarowanie pierwsze, potem po 70, po 150 i jakoś w okolicach 230 ( śmigam na MTB - nie wyobrażam sobie jak na szosie to smarowanie miało by się odbywać, jak się robi po 120-150km. Ale potestuje, bo niedługo zaczynam robić dystanse po 100-120km na MTB ). Był już wyraźnie głośniejszy po tych 60-70 km. Ale jest francowaty czysty napęd no i kompletny brak odgłosów. Ta cisza na pierwszych 30-40 km po smarowaniu jest obłędna. Warto wydać kasę z tych dwóch względów: czystość napędu i cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem momum na szosie i bardzo nie polecam, do MTB jest super bo robi się krótsze dystans i rzeczywiście łańcuch jest cichy i czysty ale mi na szosie 120ml butelka starczyła na niecałe 3 miesiące jazdy bo smarowanie było potrzebne w zasadzie co wypad a czasami i w połowie wypadu było głośno. Ostatnio road-racing.pl wrzucił filmik o jakimś innym wosku, który podobno starcza na 300-400km i coś takiego na szosę by miało większy sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Setorix napisał:

a czasami i w połowie wypadu było głośno.

To, że jest cichy traktuje jako bonus. Bardziej szukałem czegoś co nie syfi łańcucha i po MTB jakiś 260 km stwierdzam, że nie brudzi.

@TheJW

Fakt, brudu nie zbiera...bo ten nie ma się do czego przyklejać. 

I to jest dla mnie ogromny plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...