Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

W sumie żadne nie są idealne. Northwave i Fizik Vento są w roz 44 a Terra X5 w roz 45. Northwave po jakiś 15min na nodze i chodzeniu po mieszkaniu zaczynają uwierać w palce, Vento są kompletnym nieporozumieniem - nie dość, że za wąskie w palcach to jeszcze przez wkładkę i podeszwę czuć śruby do mocowania kolców (na tyle, że jest to prawie bolesne). Terra byłyby względnie wygodne gdyby nie fakt, że mam jakieś 2 cm luzu między palcami a przodem buta. 

Pod względem wykonania, sztywności podeszwy wszystkie 3 są na podobnym poziomie więc (abstrahując od tego czy pasują) kierować mogę się tylko wyglądem i sposobem zapinania. Wtedy Fizik X5 byłby na pierwszym miejscu (są najładniejsze i wygodnie się je zakłada i zdejmuje), potem NW Rebel (pokrętła przyjemniej się używa i mikroregulacja w obie strony robi robotę ale wygląd trochę ostentacyjny) a na końcu Vento (całkowicie czarne buty nie do końca do mnie przemawiają i BOA jest po prostu kiepskie - zacina się, szczególnie przy zdejmowaniu buta, i nie chodzi tak samo dobrze jak w X5).

Na ten moment wszystkie odesłałem; zamówię Rebele w roz 44,5 i zobaczymy co będzie ale kończą mi się pomału opcje. Mierzyłem lokalnie lub wysyłkowo już kilka par Shimano, 2xDMT, 2xGiro, 1xRockrider, 2xNW i 2xFiziki więc łącznie mamy już kilkanaście par butów i nie bardzo wiem w którą stronę iść dalej jeżeli te 44,5 nie podejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2021 o 15:55, Q_u napisał:

Pochwal się linkiem. Dzięki.

https://www.action.com/pl-pl/search/?q=pompka+do+roweru

Sklep typu "wszystko za pisiont groszy". U mnie w stacjonarnym kosztowała na pewno poniżej 40 PLN, oczywiście ta podłogowa. Veni, vidi, emi, utor.  Na razie za te pieniądze jest rewelacyjna.

Ostatni zakup to zestaw Trezado. Spróbuję sobie w klasyku 26" bezdętkę zrobić na zwykłej oponie i zwykłej obręczy, a co mi tam. Mam kompresor, na 29" poszło elegancko na Stan's (nie mogło być inaczej z dobrymi obręczami i oponami). Najpierw próba na sucho, jak będzie dobrze, zalejemy i ogień. Najwyżej, jak się nie uszczelni, to szmat mam dużo i garaż też duży, będzie czym i z czego mleko ścierać😋

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszedł Mikołaj i przyniósł nowe koło do roweru żony (rozwaliłem jej felgę) i nową oponę dla mnie. Koło Shimano XT 8120 w porównaniu do oryginalnego koła Gianta jest 320g lżejsze i ma cudowny "drobnoziarnisty" wolnobieg. Opona (Maxxis Agressor) choć według oznaczeń taka sama, jest ciut cięższa i ma żółte a nie białe napisy. Opona wskoczyła na felgę (bo wcześniej założyłem starą oponę żony na moje koło) bez mleka podłogową pompką i po dodaniu Stansa jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszło do mnie zakupione siodełko Brooks b17.I co?? Porażka!!! Wykonanie tego siodełka wygląda jakby przyszło prosto z Chin.Skóra jako skóra jest ok.Ale nitowanie to już inna bajka. 3 nity wystają ponad siodełko a od spodu wykończenie nitów woła o pomstę do nieba.Oczywiście zwracam je i nie wiem czy w ogóle nie zrezygnować z zakupu.Na fotkach firmy wyglądają ok. Ale w rzeczywistości.... Dodałbym fotki ale widzę że jest mały rozmiar plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucaj przez serwis hostingowy. Wpisz w google "Image upload" i wybierz link.

Jestem ciekawy jak wygląda ten mityczny Brooks. Widziałem kilka razy, ale tak szczegółowo nie oglądałem.

Siodełko PRO Falcon

Top Cap PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2021 o 10:23, Sobek82 napisał:

Na próbę wziąłem, nic nie pobije starych deorek 510/592/781.

Miałem 592 i 781. O ile 781 to była czysta perfekcja, o tyle 592 dość szybko u mnie umierała. Wózek był jakiś wiotki. Zabiłem dwie w ciągu roku chyba.

Za to XT pod 10s to była kupa. Wyglądała słabo jak na tą klasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jestem ciekawy jak wygląda ten mityczny Brooks.

To są siodełka dla tych co nie jedzą miodu tylko żują pszczoły ;) Coś w sobie mają, urok niewątpliwy... zestawione z fajnym stalowym rowerem w stylu brutal czy retro - super się komponują i ciężko mi sobie wyobrazić żeby do tej ramy (fotka) którą właśnie mam od godziny w bagażniku (żeby nie było nie na temat) założył inne, ale wygodniejszych to są całe kontenery.

real.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, skom25 napisał:

Miałem 592 i 781. O ile 781 to była czysta perfekcja, o tyle 592 dość szybko u mnie umierała. Wózek był jakiś wiotki. Zabiłem dwie w ciągu roku chyba.

Za to XT pod 10s to była kupa. Wyglądała słabo jak na tą klasę.

U mnie XT pod 10s (czyli 781) padła po sezonie (luzy na głównym pivocie), wymieniłem na 786 (też XT pod 10s tylko ze sprzęgłem) i to samo, potem zamordowałem jeszcze kolejną 786 w ten sam sposób. Obecnie M8000 w tym rowerze jeździ i jest lepiej bo już drugi sezon i luz jest minimalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...