Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

Kończył mi się wkład suportu Accent BB EX Pro, poczułem luz na łożysku, postanowiłem wymienić na MT800 Shimano.

9c6fe4a232af281e17a8268f22274068.jpg

 

I tu karpik, człowiek uczy się całe życie. Myślałem, że kluczem do suportu PROX który mam i pasuje na Accenta - wkręcę ten nowy z pomocą załączonego adaptera. No i nic nie wyszło , okazuje się, że potrzebny jest jeszcze jakiś inny klucz bo adapter nie mieści się w miskę klucza który posiadam.


a4bfe2a03a8bbc3e17cc6fda62e5e3fb.jpg

 

Byłem przekonany, że klucz do HTII to klucz do HTII i koniec tematu. A tu się okazuje, że trzeba kupić jakiś TL-FC32 za kolejne 5 dyszek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to Shimano nie jest normalny? Mam dwóch kumpli, którzy na nich jeżdżą i nic im się nie dzieje. Poza tym wypada czasem skosztować czegoś innego, żeby się dowiedzieć co w trawie piszczy.

No i najważniejsze: czasem się przewijał temat nakrętek do tarcz hamulcowych, gdzie ktoś pisał, że ma klucz do HTII i on nie pasuje :D Wszyscy cisnęliśmy, że to niemożliwe, ale wygląda na to, że coś może być na rzeczy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucz do suportu Shimano jest na moje oko taki sam, jak klucz bike-hand pod względem wykonania samego klucza, nie ma tylko plastikowo-gumowej rękojeści a gołą blachę. Mam  suport mt800, mam i klucz shimano, miałem przez chwilę i bike-handa. U mnie sprawdziły się oba, bike-hand jest nieco wygodniejszy. Natomiast nasadowym Proxem mojej problematycznej korby Stout nie odkręciłbym za pierwszym razem za Ch... iny Ludowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już testowaliśmy na pożyczonych. Po płaskim i lekko pagórkowatym dalej zostaje w tyle ale w miarę blisko więc można powiedzieć, że jedziemy razem.

W górkach sprawa wygląda inaczej - musi jechać na mocnym trybie,  z reguły mnie odstawia ale bateria szybko leci i dystanse ciut za krótkie dla mnie.

Na razie tylko po osiedlu pojeździła, ale liczę na to, że będzie można się wybrać razem na jakieś fajne tripy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem lańcuch KMC "prawie wykładany diamentami"  ;) . To już trzeci, bo drugi własnie dopija do 500km, więc już będę mógł stosować tradycyjną "trójpolówkę" :D.
Łańcuchy działają bezproblemowo, ale KMC jest głosniejszy przy zmianie przełożenia niż Shimano. Może to te diamenty chrzęszczą i strzelają ;)

kmc dlc.JPG

Edytowane przez JWO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Thomass13 napisał:

Zakupiony w Chinach zacisk sztycy karbonowy :). Mam nadzieję że się nie rozpadnie po pierwszym montażu.

Ja mam cały rower złożony z chińskich części, jak i pewnie wiekszość forumowiczów. Nawet jak kupiony w RP :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...