Skocz do zawartości

[napęd 1x10] Test napędu 1x10 opartego na zębatkach HCC Components


rambolbambol

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałeś te zęby? Gość chyba ciągle jeździł w przekosie łańcucha, bo na kasecie wykończył totalnie największa koronkę i 2/3 kolejne, a im mniejsze tym w lepszym stanie. Nie dziwota, że łańcuch obgryzł mu po bokach zęby w NW. Tak to jest gdy na siłę chce się mieć możliwości podjazdów jak na 2xX. Musiał też po niezłym błocie i piachu śmigać, że po 2kkm tak zajechał kasetę. Łańcuch pewnie się wyciągnął o 2cm :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię, ze to dobry wynik, ale poza korbą zajechał także totalnie kasetę i pewnie łańcuch, a więc zużyciu uległ cały napęd, a to zmienia nieco pogląd na sytuację. To, że ty po 3000km nie zajechałeś Hello nie musi być porównywalne do tej sytuacji. Jeździj tak długo, aż największe koronki twojej kasety osiągną taki sam stan zużycia i nie wymieniaj przy tym łańcucha, a wtedy porównamy czy mimo doprowadzenia do takiego samego stanu kasety, zębatka NW będzie w dobrym stanie.

 

Wróć, nie tu wkleiłem :)

Edytowane przez Arni220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Widziałeś te zęby? Gość chyba ciągle jeździł w przekosie łańcucha,

 

Hmmm... A masz jakiś pomysł jak nie jeździć na przekosie w zestawie 1x? Oszczędzać najwiekszą zębatkę i smarować pod górę z papucia?

 

Jak dla mnie, jeśli ktoś regularnie i w ciężkich warunkach wyjeżdża w góry na 1x to musi się liczyć ze zużyciem...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał też po niezłym błocie i piachu śmigać

 

Czyli 1x to do jazdy po suchym i twardym tylko?

 

Jak dla mnie, jeśli ktoś regularnie i w ciężkich warunkach wyjeżdża w góry na 1x to musi się liczyć ze zużyciem

 

Nie tylko góry, na Mazowszu zamordowałem dwie aluminiowe NW w niewielkich w porównaniu do opisywanych tu przebiegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pierniczenie o szopenie. Tu nie chodzi o pomysły jazdy na 1xX, odpuszczania błota tylko o fakt zajechania całego napędu, a nie tylko jednej zębatki. Doprowadzając do takiego stanu kasetę i łańcuch nie ma się co dziwić, że pojedyncza zębatka korby nie podołała. To jest logiczne i tego należało się spodziewać. Równie dobrze mogli byśmy wyrazić zdiwienie, że po 2kkm chłop wyciągną łańcuch o 2cm, a kaseta wygląda jak wygląda.

 

Ivan, tak, mam pomysł, nie zakładać 1xX skoro brakuje przełożeń. Gdyby gość miał na korbie jeszcze młynek, to zużycie kasety było by bardziej równomierne i przesunęło by się bardziej na środek kasety. Tak dobrany napęd musiał tak skończyć tym bardziej, że ostatnia koronka jest alu.

Edytowane przez Arni220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Uhmmm...

 

To taka zagadka...

 

Ile ma przejechany ten blat w napedzie 1x1?

 

9479029934_84ef6d6916_z.jpg

 

Odpowiedź: słownie 300 kilometrów...

 

Nikt o nic nie pytał, ale nie ma sensu krecić ze zdziwieniem nochalem jak ktoś ostro jeżdżący zaorywuje takie wynalazki 1x w 2 kilo kaemów.

 

Przekosów mimo wiekszej elastyczności cieńszego łańcucha nie oszukasz choćbys na rzęsach stanął...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest zębatka HCC po dwóch latach i ponad 10 000km wykręconych (dziesięć tysięcy kilometró).

hcc1.jpg

hcc2.jpg

Po 10kkm przestałem rejestrować a zębatka siedzi od września w rowerze małżonki. Albo Dartmoor struga te zębatki z marchwii albo HCC wystrugało mi zębatkę z adamantium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się dziwicie ludzie, że dartmoory zjadane są jak trzy obiady przez gesslerową. Prawda jest taka, że HCC czy Banless żyją z tych zębatek i robią je jak najlepsze żeby klientów utrzymać/pozyskać i żeby do siebie nikogo nie zrazić. Dla Dartmoora zębatki, to jest po prostu zapychacz portfolio, jak podatek dochodowy dla budżetu.

Edytowane przez Chleje24na7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...