Skocz do zawartości

[napęd 1x10] Test napędu 1x10 opartego na zębatkach HCC Components


rambolbambol

Rekomendowane odpowiedzi

Może bardziej kwestia oczekiwań? Ja z działania swojego Deore też jestem zadowolony, co nie zmienia faktu, że działa dużo gorzej, niż z "normalną" kasetą.

 

Pewnych ograniczeń się regulacją nie przeskoczy, bo możliwości regulacyjne przerzutek Shimano są dostosowane do kaset 11-36T. Nie bez powodu powstają customowe wózki, haki i kółeczka offsetowe...

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sensie 11 rzędowy. Z tego co wiem to przerzutki 10 rzędowe są wstanie się dogadać. Nawet był wątek o M8000 w którym przytoczyłem gdzieś stwierdzenia z forum mtbr gdzie ludzie korzystają z takiego miksa. Manetka o 11 rzędów razem z przerzutką 10 rzędową i daje radę. W każdym razie tak i tak nie mogę skorzystać z wózka np garbaruka, bo obsługuje on jedynie shadow+. Pisałem do nich w tej sprawie maila dzisiaj i napisali, że tylko z blokadą wózka bangla :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnych ograniczeń się regulacją nie przeskoczy, bo możliwości regulacyjne przerzutek Shimano są dostosowane do kaset 11-36T. Nie bez powodu powstają customowe wózki, haki i kółeczka offsetowe...

 

Dlatego 11-40/42 to fajny kompromis, ale jak ktoś chce żeby mu wszystko pracowało idealnie to zamiast bawić się w zakup zębatki 42, wózka, kółeczek niech inwestuje w M8000. 

 

PS. A jak praca nąpedu SRAMa x5/x7/x9 z kasetą 10s 11-42 ? Tak samo jak Shimano ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam słuchajcie czy ktoś z szanownych kolegów jeździ na zębatce 40t z przerzutka  xt RD-M786 , pytam ponieważ chciał bym taką zamontować u siebie w napędzie ale nie wiem jak z precyzją biegów? jeśli spadnie choć trochę to zrezygnuje jeśli pozostanie to kupuje blat 40   . Mój napęd korba SLX dwu blatowa , łańcuch C10, Kaseta XT 10 sp 11-36

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I masz tu całkowitą rację! Ja też przeszedłem z obozu SRAM do Shimano i nie żałuję. Patrząc na ilość połamanych kartonowych wózków SRAMa od Type2, uważam to za dobra decyzję. W sumie niewiele znam osób, którym ten element się z czasem nie złamał. A koszt wymiany wózka SRAM to koszt całej przerzutki Shimano podobnej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie dotyczące pracy SRAMa wynikało z tego, że kaseta + łańcuch 9s. kończą swój żywot i pierwsza myśl była 10s + 42z:

 

- kaset SLX + 42z (250zł) + łańcuch (100zł) + manetka (150zł) + przerzutka (150zł) = +/- 650zł

 

Potem przekalkulowałem m8000:

 

- kaseta m8000 (250zł) + łańcuch (100zł) + przerzutka (250zł) + manetka (150zł) = +/- 750zł

 

Różnica kosmetyczna i brak kombinowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi drodzy koledzy i koleżanki czy mając obecnie napęd Shimano XT 10s (manetka, kaseta, przerzutka) po wymianie przerzutki (reszta zostaje) na XT8000 (11s), będzie to jakoś działać z zębatką 42T? W moim przypadku byłoby to najtańsze rozwiązanie. Wcześniej planowałem zakup manetki i przerzutki SRAM, ale opcja z samą przerzutką XT8000 jest sporo tańsza.

Edytowane przez Shah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótki wózek, kaseta 11-36. Kupiłem ją jako "coś ze sprzęgłem" w ramach eksperymentu z przejściem na 1x10 i z myślą o przejściu na 11s na wiosnę po dojechaniu kasety. Działa przyznajmniej tak samo dobrze jak Deore, i to pomimo nieco za małego zakresu regulacji odległości wózka od kasety, dostosowanego pod większe koronki. Z ekspanderem nawet ten problem przestanie istnieć, chociaż jest raczej "książkowy" niż faktyczny, zmiana przełożeń jest błyskawiczna, nie odczuwam żadnej potrzeby żeby zamienić z powrotem na starą przerzutkę.
Jest też niestety ciemna strona. To najbrzydsza przerzutka na świecie. Sprawia spasione, ciężkie wrażenie. Może z "dużą" kasetą będzie lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,dziś testowałem zębatkę która otrzymałem od HCC . Jej wykonanie stoi na naprawdę bardzo wysokim poziomie a kolor RAW idealnie wpasowuje się w kasetę .  Niestety zębatka nie nadaje się do napędów z korbą dwu rzędową, posiadam korbę SLX 26/38   o ile na przełożeniu 26 mogę bez problemu korzystać z całej kasety (11-40) to gdy wrzucę na korbie 38 ,mogę na kasecie korzystać z przełożeń od 11 do 28 co daje nam tylko 7 zębatek gdy chciał bym wrzucić na kasecie 32 to wózek przerzutki spotyka się z koronką 40t i się rysuję /przeciera... . Od razu napiszę ze zastosowałem dłuższą śrubkę regulacyjną i poprawnie wszystko wyregulowałem . Nie było by to problemem bo wystarczy nie wrzucać z przodu dużej tarczy(38) i z tyłu tych większych , ale sam wiem że różne rzeczy dzieją się na maratonach . Abstrahując od tego małego problemu który na pewno nie występuje w napędach 1x10 zauważyłem delikatne pogorszenie pracy tylnej przerzutki na przełożeniach 11-19, pewnie dlatego iż jest tyle odsunięta od kasety (pomógł by  "tuningowany "wózek przerzutki ale cena jest wysoka , myślę że praca w napędzie 1x10  z przerzutką XT 786s+ jest to do przełknięcia . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...