Skocz do zawartości

nowości rowerowe - temat zbiorczy


Synergy

Rekomendowane odpowiedzi

Elektryczne faty i mtb... No nieźle. W sumie to raz mi się zdarzyło, że jak drałowałem pod górę to babcia z dziadkiem mnie wzięli na takich elektrycznych mtb. Dziwne uczucie niemocy mnie ogarnęło :)

 

Nie kumam za to co jest na zdjęciu 28...to też elektryka? Czemu w tak newralgicznym miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już nie było, Btwin Mach 740 na 2014

 

1393412914769-m22frbuzzk3t-700-80.jpg

http://www.bikeradar.com/road/gear/category/bikes/road/product/review-btwin-mach-740-14-48178/

 

 

Byłem wczoraj w decathlon FR i przymierzyłem się do Mach 720. Jestem pod wrażeniem maszyny, wykonania i ceny. Nie wiem czy jest jakaś lepsza oferta na rynku.

Gdyby nie wąż w portfelu to kupiłbym :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobo - miałem takie dwa scoty mtb z dopalaniem (wypożyczali teściowie) i jeżdziłem nimi po szosie po przełęczy targanickiej. Świetnie się wjeżdżało - wjeżdzałem do naszego domu na przełęczy z siatą pełną piwska w jednej ręce i z pstrągami na plecach (wjazd od Porąbki, przełęczy Kocierskiej). I wyprzedzałem przy tym kolarzy wjeżdżających na tę przełęcz na szosówkach... A ponieważ wiem jaki to wysiłek, bo pokonuję go bardzo często, to mi się smutno robiło, kiedy z ręką pełną browarów mijałem tych rowerzystów, czy tam nawet kolarzy.

 

Tak czy siak: elektryk jako rower dla listonosza, starszego człowieka, czy po prostu commuter dla mieszkańców gór jest, moim zdaniem, rewelacyjnym rozwiązaniem. A te elektryczne scotty były po prostu genialne, pomimo ograniczenia do 25 km/h. To mówiłem ja - kat jakiejś podrzędnej kategorii.

Pozdr

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ta wiadomość się tu nada, ale ostatnio jak w moim rowerowym sprzedawca zamawiał rower pod klienta - Kross Hexagon V9 (bo akurat na stanie nie było) - to dostaliśmy już rowery na 2015, mimo tego, że na stronie Krossa żadnej informacji nie ma. Co mnie zaciekawiło tylnia przerzutka to była nowe Alivio z shadow a nie jak dotychczas, stare Deore. Cena za rower to aktualna cena katalogowa na 2014.

Edytowane przez Lomeltor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

..tak czytam sobie o nowych nibby nicach a tu zagwostka:

Schwalbe-new-nobby-nic-all-mountain-tire

:D

Myślałem, że to pomysł na tzw rezerwę (druga dętka na płask czy jakieś inne kosmosy),  a to podwójna komora powietrzna: twardo w środkowej części (co by nie dobić), zewnętrzna ultra miękka dla polepszenia przyczepności
Myślałem nawet czy to nie przekombinowane ale jak się zaglądnie tutaj: http://nuetech.com/tubliss/#performance
wygląda prosto i sensownie... ciekawe ciekawe...

ps: jeśli było-sory

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie jestem pewien czy do każdego roweru będzie to pasować (bo niektóre ramy mają zwężane tylne widełki), ale ogólnie tak. Będzie można do 29 wsadzić koła pod 27,5 z większą oponą. Do faciocha jeszcze trochę brakuje, no ale rozmiar 2.8... To będzie gratka dla osób, które chcą z 29 zrobić maszynkę do DH. Tak na marginesie to ta opona jakoś mi się kojarzy z kendą karma :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Lomeltor, podobieństwo tak, ale jak znasz opony WTB to zauważysz, że tak naprawdę to kolejna modyfikacja, ewolucja ich klasyka klasyk - NANO. Szczególnie tego ciągłego bieżnika na środku opony.
Nie, celem wprowadzenia takiej opony nie jest zrobienie prawie DH, a przynajmniej nie najważniejszym. Zobacz na przytaczanego rockiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wybiera się ktoś może na Kielce Bike-Expo? ;)

 

Byłem wczoraj i ..... tu można by skończyć opowieść.

Czy ktoś nad tym panuje, planuje, ma jakąś koncepcję? Jakby wrzucił bombę w rój, wszystko, wszędzie.

 

Z rzeczy które mi przypadły do gustu to ochraniacze G-Form (genialne!), plecaki Evoc, rowerki Electra lub nieco bardziej przyziemnie rowerki stylizowane Enigma.

 

Heh no i Panie z Mexxler'a. Ale jak się nie ma co zaoferować w tematyce rowerowej to się oferuje co się ma :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...