Skocz do zawartości

[buty] Shimano SH-M087 czy SH-XC30?


lukaszstargard

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Stoję przed wyborem butów SPD i nie wiem które wybrać.

Do wyboru jak już tytuł mówi mam Shimano M087 i XC30.

 

Charakterystyka użytkowania/treningów:

1. Częstotliwość: 3-5 treningów w tygodniu

2. Odległości: ok. 35-60 km/trening

3. Pogoda: Każda - słońce, deszcz (jendak w dużej ulewie nie planuje jeździć)

4. Teren: Asfalt, szutry, drogi leśne

5. Przeznaczenie: treningi i starty w amatorskich rajdach/maratonach MTB

 

Proszę użytkowników oraz osoby znające temat o porady.

Z góry dziękuję i porzdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje M087 po jakiś 12kkm co stanowi 1,5 sezonu (lato/zima) są w kiepskim stanie (jesień/zima z ochraniaczami), pseudo skóra łatwo się rysuje, pękają szwy wokół siatek, podeszwa cieknie niemiłosiernie (przez otwory montażowe SPD) uszczelniłem silikonem, poza tym jest dość mięka. Na przyszły sezon myślę o czymś trwalszym co sądzicie o SH-XC50 lub SH-XC60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowałeś w Warszawie buty ewentualnie mierzyłeś? Na M087 jest przecena w SKI TEAM.

 

Buty mierzyłem w Decathlonie bo tam mieli rozmiar 44, ale są w cenie 379 zł. Kupiłem na Allegro na aukcji Bikestacji za 279 zł

MOżesz jeszcze zobaczyć w InterSporcie tam też były po 279 zł, ale dla mnie rozmiaru nie było W InterSporcie też były przecenione M087

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XC30 mają ten sam indeks sztywności co 087. Posiadam model XC80 od sezonu i jakoś nie mogę powiedzieć że to będzie kieplski wybór. Rzepy trzymają badrzo dobrze i nie trzeba ich poprawiać podczas trennigu, nic się też nie próje ani nie odłazi. Czy klamra lepsza. na pewno trwalsza ale nie sądzę aby różnica miedzy rzepami a klamnrą była odczówalna. Przynajmniej w pierwszym sezonie. Moim zdanie szkoda dopłacać do M087 (lub M088) jeśli twój styl jazdy to ambitna amarotka (nie bierzesz udziału w wyścigajch) lub nie zjeżdżasz z ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie stoję przed wyborem moich pierwszych butów z SPD. Nie wiem które wybrać. Chodzą mi po głowie XC30, XC50, 088. Jeżdżę głównie po asfalcie, betonie, szutrze, ściezkach ziemnych ubitych. Rower to duż y treking, a w lipcu 2014 wyprawa z Polski do Płn Norwegi (30dni). Co wg Was należałoby wybrać? Dziękuję za Pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje M087 po jakiś 12kkm co stanowi 1,5 sezonu (lato/zima) są w kiepskim stanie (jesień/zima z ochraniaczami), pseudo skóra łatwo się rysuje, pękają szwy wokół siatek, podeszwa cieknie niemiłosiernie (przez otwory montażowe SPD) uszczelniłem silikonem, poza tym jest dość mięka. Na przyszły sezon myślę o czymś trwalszym co sądzicie o SH-XC50 lub SH-XC60.

 

Przyznam szczerze, że Twoja opinia o M087 trochę dała mi do myślenia ponieważ byłem już prawie zdecydowany na nie. Jednak patrząc na intensywność Twoich treningów to stwierdzam, że nic dziwnego, że masz już wyraźne ślady użytkowania. Tylko zmartwiły mnie te cieknące podeszwy.

 

No przyznam, że mam trudny wybór.

Co do ceny to M087 mogę kupić w lepszej cenie niż XC30 ale to są różnice rzędu 5-10 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Posiadam SH-M087 od lipca - jakieś 2.5kkm. 3 maratony, wiele wypadów terenowych, pranie w pralce i wszystko jest na twoim miejscu. Może trochę się pozaginała ta pseudo skóra na przodzie, ale nic się nie pruje.

Z tym wlewaniem się wody przez otwór na bloki to prawda, nawet piasek potrafi się wsypać.

Jednak ogólnie jak na cenę i moje użytkowanie to jestem zadowolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że Twoja opinia o M087 trochę dała mi do myślenia ponieważ byłem już prawie zdecydowany na nie. Jednak patrząc na intensywność Twoich treningów to stwierdzam, że nic dziwnego, że masz już wyraźne ślady użytkowania. Tylko zmartwiły mnie te cieknące podeszwy.

 

No przyznam, że mam trudny wybór.

Co do ceny to M087 mogę kupić w lepszej cenie niż XC30 ale to są różnice rzędu 5-10 zł.

 

Jeśli znasz już swoje ustawienia dla bloków to proponuje zalać metalową płytkę silikonem, na jeden dzień pod wkładkę podłożyć folię spożywczą i na zawsze wyeliminujesz problem przeciekającej podeszwy. Jednak 2-3 cm wody i tak przeleje się przez siateczkę. Na jesień musisz koniecznie kupić ochraniacze bo but przemoknie od samego deszczu i wody spod kół. Na zimę trzeba pomyśleć o jakiś konkretnych ochraniaczach, u mnie padło na endura mt-500 i jakoś dałem radę ale mimo wszystko na trasach +50 km w stopy zimno.

 

Klamry super sprawa, z rzepami problemów nie miałem - podeszwa trochę miękawa i śliska na mokrym - kolców też nie zainstalujesz przynajmniej w 087.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przyznam, że trudny wybór.

Z jednej strony XC30 mają ten komfort że mają zitegrowane mocowania bloków dzięki czemu nie przeciekają.

Z drugiej strony M087 mają klamrę czego nie trezeba tłumaczyć.

Jasna sprawa, że w trakcie ulewy jeździł nie będę jednakże przy wypadach 60 kilimetrowych zawsze jest "szansa" złapania deszczu. Odnośnie użytkowania to mam zamiar w przyszłym sezonie wystartować w kilku maratonach MTB ale nie mega terenowych a bardziesz "gładkich"

 

Odnośnie ceny to sytuacja przedstawia sie następująco:

1. XC30 - 219 zł + przesyłka 9 zł.

2. M087 - 214 zł (przeszyłka gratis)

 

Myślę...

Dzieki za odpowiedzi i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem (raczej już ostatecznie), że kupię SH-M087 i myślę, że to będzie dobry wybór.

Kierowałem się tym, że:

1. Klamra jest wygodniejsza do regulacji w trakcie jazdy

2. WY (jako ciało doradcze) skierowaliście mnie na te buciki ponieważ więcej było "głosów" własnie na M087

3. Jedyne co, to trochę dało mi do myślenia to, że potrafią przepuścić trochę wody w trakcie jazdy, no ale... jak już pisałem...po ulewie nie bedę jeździł (chyba, że mnie złapie w trakcie jazdy)

 

Dzięki i mam nadzieję, że dobrze wybrałem. Pedała, które kupiłem, to jak już pisałem M520.

 

Za jakiś tydzień podzielę się wrażeniami z pierwszej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawianie klamry podczas jazdy to średni pomysł. Raczej trzeba się zatrzymać.Wcześniej miałem buty LAKE z pokrętłem BOA i to był super wygodny patent. Ogólnie M087/088 mają swoje wady jak własnie przemakalność od podeszwy, ale mają też zaletę w postaci wagi. Na stopie czuć różnicę gdy ma się but 360g i 410g. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie czujesz te 50 gram różnicy?

 

Ja czuję na pewno. Z resztą zauważ, że but jest połączony z korbą. Te dwa elementy wykonują prace obrotową na skrajnym położeniu, coś jak opona na kole. Kwestię cięższego obuwia może natomiast zrekompensować twardsza podeszwa, co w dużym stopniu wpływa na przekazywanie energii w napęd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...