Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam komplet z zaciskami, ale również uważam że to raczej uniwersalny system i z zaciskami Tektro/Shimano powinien zagadać. 

Co do samego montażu - to jeśli miałbym problem ze znalezieniem mostka raczej poszedłbym w opcję zainstalowanie rezerwuaru luzem jakoś poniżej kierownicy - może mniej estetycznie by to wyglądało ale linki da się poprowadzić, i działałoby to podobnie jak V-Twin Hope. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie są 3 poziomy estetyki tego zagadnienia:

- Giant Conduct

- własna rzeźba z klamkami typu br-505 , ze względu na możliwość ułożenia korpusu poziomo pod kierownicą

- własna rzeźba 'who cares'  z dowolnymi klamkami - ja użyłem slx, bo pokrętło dało dodatkową regulację klocków, do tego punktu mam ilustrację :devil:

 

 

 

Edytowane przez RafalxM
edit
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

Pytanie tylko czy czuć zysk z HYRD w porównaniu z zaciskami z oboma klockami ruchomymi, jak Spyre. 

Według mnie czuć, choć oba macane na różnych rowerach.  A z tymi Spyre też nie jestem do końca kupiony - według mnie BB7 działały lepiej, modulacja niewiele lepsza w TRP ale siła lepsza w Avid’ach.  Jeśli ktoś uważa na odwrót a ma czarne BB7 to niech pisze ;) 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam Bb7 road, tylko klocki metal plus  dobra tarcza, u mnie z klamk/mn 105  seria 10s i kołami z opo 3 calowymi,  dałem  przód tył 180 mm , było bardzo dobrze.  Może tylko w prawdziwych górach potrzebna była by hydraulika, w środku Polski nie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kazafaza napisał:

A z tymi Spyre też nie jestem do końca kupiony - według mnie BB7 działały lepiej, modulacja niewiele lepsza w TRP ale siła lepsza w Avid’ach.

W pełni się zgadzam, według mnie nawet BB5 są mocniejsze niż Spyre (choć podejrzewam klocki robią swoje a zestawy testowe nie były miarodajne). Zaletą Spyre jest niewyginanie tarczy, ot tylko tyle i aż tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje spostrzeżenie co do komponentów użytych z bb7. W moim przypadku najlepiej działa zestaw: klocki spiekane (największa moc ale i jest hałas w porównaniu z żywicznymi) z tarczami Avida g2cs  .

Z rozpędu miałem na kołach założone wcześniej Shimano RT66 i używałem ich z slx7000 na klockach metalicznych - była żyletka.

Montaż bb7 na spiekanych  z  tarczami RT66 to była mocna konsternacja i uczucie 'coś poszło nie tak'. Dopiero po zmianie na tarcze Avida moc powróciła.

W tym przypadku jest kosmiczna różnica na plus jeśli połączymy te komponenty 'firmami' .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a z innej babeczki: ktoś wie gdzie najlepiej opędzlować rower do trialu?  Mam Onzę T-Bird zbędną bez hamulców (tzn. ze szczątkowymi ale jakby ich nie było), na FR nie widzę sekcji, na ryjoksiędze też słabo...podskakują u nas czy lepiej trzymać na starość? 

T-Bird.JPG

 

Edyta:  znalazłem grupę na FB, zmyliła mnie fota bo myślałem że tam tylko motóry się gnieżdżą.  Do jutra poczekam z anonsem gdyby ktoś "z naszych" sobie winszował takiego wariata z uroczym mostkiem...

Edytowane przez kazafaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramouprawnienie spodu górnej rury do bryzy żwiru spodoponowego i wilgoci z kałuż stało się faktem, geometria na medal  po czwartymbronksie pana Henryka mistrza Zjeżdżalni i Rurostworów Placykowo Przedszkolnych... Magia lekkość optyczna  w jednym i waga wciąż lżejsza od Rudego 102, nadaje się!!! coś niepowtarzalnego, mokry sen indywidualisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Barany w dolnym chwycie dobre są dla niskodupcych,. Im wyżej miednica tym gorzej paragraf i więcej znaczenia szerokość naklamnego chwytu z góry. Bikerobamola ma sytuację mniej więcej statystyczną w proporcji i jest poliwalentny czyli Niczego mu nie brakuje, tako rzecze Zaratusta,   złoty podział, trójkąt,  środek proporcji i mokry sen statystyki, także na czym eRBambo nie pojedzie to i tak swoje zdanie będzie mieć autonomiczne jak Tesla, kiedy dosiadzie bydgoskie zagony wśród lasów Zachemu. Na tym my Kasandry moż dżemy skończyć domniemania.  Czekamy na rozwój wypadków z kierownikiem.

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazafaza 

Genetyk Digesta mam w wersji 480mm, czyli tej szarszej, Ritchey Venturemax (siedzi na auTHOR roNIN) mam 460mm.

Genetic Digest jest ultrawygodny, właściwie to pierwsza kierownica barankowa w której więcej macham na dropach niż na hoodach. Niestety tam z powodu profilu bocznego typu "róg patrzy w dół bardziej" jazda na hoodach jest niewygodna. Może inaczeh, da się tak ustawić, żeby jechać na górnym chwycie albo na dolnym, nie ma opcji na obu. 

Venturemax ma z drugiej strony obie pozycje wygodne, ale jakoś w dolnym chwycie nie ma się tej pewności i stabilności chwytu byka za rogi. Nie jest wąsko, ale bym tej kiery w totalne haszcze nie zaciągał. Venturemax XXL pewnie byłaby lepsza.

Jakby tylko Beacon wyszedł w wersji XL, to rozkminek bym nie miał. Sprzedałbym obie swoje i kupił dwa Ritcheye z podwójnym bekonem XL.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genetyk zatem  na sprzedaż dla niskodupców, oni mogą wtedy długo w niskim chwycie jeździć z banabanem na ustach.

As Wantura zostaje do testów porównanwczych.... Możesz go jeszcze innym mostkiem okwiecić dodatkowo  przed zmianą na nową, wyższym krótkim. Kupuj w nowe i testuj... Yor pleszer is auer forumers pleszer tuu!!!!

 

PS dla mnie dolny chwyt ryczeja jest albo  chwilowo na zjazd techniczny z podcierką o tylną oponę, albo kiedy wicher w czoło wali taranem i kulenie dla toczenia arałodynamiczne.  Po za tym na Hudach cały czas albo na przymościu chwyt.

Generalnie zazdroszę niskodupcom radości z baranków... bo na starość już paragrafy mi stwardniały, nie doginam, i Ryczy jest w piwnicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...