Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, dww3 napisał:

Gdzie mogę zakupić taki frameset? Co to za model?

Ehhh ludzie to myślą że w temacie "nietypowym" dostaną link na tacy do sklepu handlującego szpejem w pełnym spektrum rozmiarowym :D Nie ma tak lekko! ;)

Większość stalowych szpejów prezentowanych w tym wątku pochodzi z UK, a większość tej większości stąd albo z konotacji kazofazowo-ivanowych. Nie wiem jak Stolarkowy, ale Rambolowy Genesis HL na pewno też ;) 
 

Edytowane przez akkwlsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dww3 napisał:

Gdzie mogę zakupić taki frameset? Co to za model?

Jest to ta sama rama co u kolegi rambolbambol. Genesis High Latitude. Jak się ładnie uśmiechniesz do kolegi Kazafaza to może coś ci wyczaruje. Ja kupiłem od niego tego ramiaka, chyba to była sprzedaż grzecznościowa w każdym razie nieważne. Malowanie ramy robiłem przez sklep bikepark w Poznaniu u Gabora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2020 o 14:14, Roballinho napisał:

Podrzućcie kilka modeli ram stalowych, które przyjmą plusową oponę 27.5. Wystarczą mi 3".

Ponadto zmieszczą się w budżecie do 1600 zł i będą miały sztywną oś.

Marzenia.., czy jednak coś się znajdzie w tej cenie?

szukaj kony unit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@panSocjolog: ja swego Mariana wyrwałem z @kovaldesign’owej kuźni i nie mam się czego przyczepić.  Ramiak wcale nie jest ciężki (nie ważyłem ale już tego nieco było), jest komfortowy przy czym nie czuję żadnego gięcia ani przy deptaniu ani w pochyle itp...

Wykonanie pierwsza klasa, klakier nie odpryskuje po wjechaniu w rój komarów, następny krok to wrzucenie średniej parówy w czehcalah.

 

A09CEC94-AEE3-4850-BB86-DB5D454CA5BF.jpeg

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W nawiązaniu do tematu łańcuchów do SS wykonanych z wysoko przetworzonej marchwii oraz stopów metali miękkich, to znalazłem rozwiązanie. Wymagało to co prawda wymiany przedniego blatu na zwykły, bo żaden narrow-wide tego łańcucha nie chciał przyjąć, ale działa. Nie chciałem 1/8, bo za szeroki i ciężki jak na moje, więc wziąłem 3/32. Tak nawiasem mówiąc to blat ZEE 36T ma pewien niewielki owal, bo łańcuch w pewnym momencie (korba u góry) jest bardziej napięty a w innym jakby puszcza.

Przedstawiam wam Connex 7z8:

1828259365_connexchain.jpg.ce3e74f0376603eb55a7d3d9d20cb073.jpgconnex2.thumb.jpg.c705d14fd574c2ce7a110e9344ec9f61.jpgconnex3.thumb.jpg.ba72a0bb3b61c539a35cbb79054fa599.jpgconnex4.thumb.jpg.7f2a6e3a6c062226c86a30d16314cac9.jpg

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Coż to za przełożenie masz obecnie?
2. Czy nie przesuwa ci się koło w tym zacisku DT?

Gdyby ktoś chciał, to mam pancerny łańcuch (ivanowy) na sprzedaż. Dla mnie za pancerny, ale dla zrywaczy łańcuchów może okazać się wybawieniem. 
Mowa o Wippermann connex BMX 1G8. NIe wiem, czy zrobiłem na nim 50 km, więc jest jak nowy. Taki, jak tu https://www.radiusbike.com/products/wippermann-connex-bmx-ig8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam przełożenie 36:18 (2.0).
Wcześniej miałem 36:22 (1.63) , ale po ostatniej wyprawie na Zachem z chłopakami stwierdziłem, że nie jestem w stanie dokręcać na prostej i to za miękkie jest. 38:22 (1.72) też było za miękkie. Przełożenie 2.0 to akurat takie co pozwala na prostej daleko i szybko pojechać, w terenie się zmęczyć, ale nie zamordować.

Connex 7z8 podczas próby skrócenia połamał mi dwa skuwacze. Ostatecznie dopiero imadło, punktak i 3kg młotek pozwoliły wybić pin.

Zacisk DT trzyma elegancko, nie zdarzyło mi się, żeby koło mi w tył odjechało. Mam tam ośkę 10mm thru bolt a nie 5mm szpilkę.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rambolbambol,
od 6-8 sezonów używam do całorocznej jazdy Cult-a 410 (to chyba KMC). Kupuję w:
https://www.avebmx.pl/Lancuch-Cult-410-Chrome?keyword=łańcuch
cena i jakość super dla rowerzystów bez kompleksów. Dość lekki bo ok 330 g. Wszystkie ogniwa niklowane, zatem mocno ograniczona korozja. Zastanawiałem się nad typowo nierdzewnym, ale ceny jak pamiętam ok 150 pln, tracą sens ekonomiczny. Z kolei zakup na metry w hurtowniach (tylko duże ilosci) wymagałby późniejszej odsprzedaży tego co zostało.

Zębatki (przód korba Miranda 38z i tył zwykła szeroka Velosteel 17z) i tak trzeba będzie wymienić. Na jednym łańcuchu latam ze 2 pełne sezony. W zestawie świetna rzecz.. półogniwko z długim bo ok 15 mm pinem.
Faktycznie zwykły szybko zacisk w poziomych hakach nie ma szans... trzeba z grubszą ośka, albo nakrętki :)

kazafaza,
jak skręca Twój żółty Marian ? Przy tak wielgaśnym kącie głowki, na dwujezdniowej ulicy starczy miejsca ;) ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szybszy: nie mam pojęcia o czym piszesz :002:  To jest przecie kompaktowa geometria, na Stallovym 2014 dostałem medal za najdłuższy rower, ochrzczony roboczo “przegubowiec”.  Mowa o Genesis Longitude Mk1 jak niżej.

Jak się ma 70% wysokości w tułowiu z rękoma gibona to tak to właśnie wychodzi.  Moje oko zaś zawsze bawiły ludki z ramą o rozmiar za małą ze sztycą w chmurach i mostkiem długością dorównującemu mostowi bruklińskiemu ;)

Ale, każdemu według zapotrzebowania :thumbsup:

78CA77E4-0CCD-4C78-BA5B-A060C736FB7E.jpeg

p.s.: zapomniałem dodać że w stajni drzemie też Kona Joe (rower a nie kawa), kto ją raz ujarzmił nie będzie mieć problemów nawet z zawróceniem pociągiem w tunelu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakaś pomyłka zaszła... miałem na myśli:
https://www.forumrowerowe.org/uploads/monthly_2020_05/A09CEC94-AEE3-4850-BB86-DB5D454CA5BF.thumb.jpeg.0af4df8f96557c4f14422b2edb616323.jpeg
z czerwonym łańcuchem, napiaem MARINO i oczywistym zastrzałem przy główce.. bo tylko patrzeć jak pyknie :)

A ten, który pokazałeś tuż powyżęj, jak najbardziej standard, choć też jak u mnie i w starszych MTB wypuszczona mocno do przodu ośka (offset). Ma to jednak kolosalną zaletę w pakowaniu roweru do sedana lub krókeigo bagaznika... obracając widełki w tył, skraca się dość znacznie rozstaw osi i długość roweru !
Ogólnie fajny/ładny rower. No faktycznie tyle jest ram, że sam się dziwię czemu taki czy inny jeździ na dużo za małej... nie wspominając o nie prawidłowym / ne możliwym do skorygowania ułożeniu kolana wzgl osi pedała.
Jak dla mostek to max 30-40 mm :)

Kona Joe typowy deptakowiec, inaczej cruiser dla bywalca pewnego placu w stolicy.

Pierwsze słyszę o zlocie "Stallovym" chyba za mało tu bywam. Kiedy kolejna edycja ?

Edytowane przez szybszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szybszy: ja Ci dam pyknie :pirate:

67* na główce, zapewne takie złudzenie przez sztywny wideł miast amora...przegubowiec zaś 68* na dziobie ale wideł niższy o 66mm.

No i oby do re-edycji Stalowej :thumbsup:

Edytowane przez kazafaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...