Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Może niedziela na narodowym, nie byłem na nim gdyż to straszny opciach, i bojkotuję jak dotąd///  tak na marginesie chce zobaczyć Rondo, mam nadzieję na nadzieje, i że podobać mi się będzie bardzo może pozwolą popedałować tak na chwileczkę, po dywanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi się czy ktoś tutaj posiada Marin Pine Mountain? Bo właśnie skleiłem iż widły mogą się w nich rozkleić. Info po angliczanemu oraz link do Singletrack'a gdzie jest wincyj infa:

 

Marin has concluded that all 2016 “Pine Mountain 1” and 2017 “Pine Mountain” bicycles will be voluntarily recalled due to the potential for the fork to bend or brake at the fork crown area (although no injuries have occurred so far). Once an action plan is devised and retrofit forks are available for distribution, Marin will provide the necessary replacement parts and other materials as required.
Once we’ve received confirmation from Marin or Paligap regarding the replacement forks, we will contact you with how to proceed in getting them replaced. In the meantime, we must stress that Marin does not recommend that you continue to use your effected bicycle.

 

http://singletrackworld.com/forum/topic/marin-pine-mountain-recallwhat-the-flip?replies=29#post-8350295

 

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tania alternatywa dla H-Bara Jonesa? ;)
http://velo.pl/czesci/kierownice/accent/avenue

 

Kusi mnie, żeby spróbować takiego mocnego podgięcia. Bo te pośrednie zupełnie mi nie podeszły. Tzn. o wiele wygodniej mi na całkiem prostej niż giętej 15 czy 20 stopni. Pytanie, czy gięcie 45 stopni (jak w oryginale Jonesa) nie musi obowiązkowo iść w parze z odpowiednio dużą szerokością? Najbardziej zastanawia mnie, jak się na tym zjeżdża w terenie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Szerokość: 610 mm 

 

 

Uhmmm... Chyba do jakiegoś miejskiego bujaka... Jones czy Titec są o 5cm szersze...

 

... a i tak raczej wąskie jak na dzisiejsze standardy...

 

Tanią alternatywą to była Alpkit Fu Manchu - 25 funia posted - ale już nie ma...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
IvanMTB, dnia 15 Marz 2017 - 8:23 PM, napisał: Chyba do jakiegoś miejskiego bujaka  

 

 

no właśnie..

 

 

Skoro no właśnie to nie ma sensu iść w coś szerszego. Chyba, że lubisz wentylację pach i masz na pieńku z lusterkami, sprzedawcami gazet i ogólnie społeczeństwem miejskim ;)

 

http://www.planetx.co.uk/i/q/HBOOMA/on-one-mary-handlebar

 

645mm... Ciężko będzie znaleźć taniej i szerzej, a żeby było tak mocno pogięte...

 

Stash zaproponowany przez yakuzę też nie jest jakoś specjalnie drogi, bo poniżej 30 łabędzi...

 

https://www.tritoncycles.co.uk/components-c9/handlebars-bar-ends-c75/gusset-stash-bar-p13460/s37936?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_term=gusset-stash-bar-colour-silver-colour-silver-hbgust8s&utm_campaign=product%2Blisting%2Bads&gclid=CLXHyPS32dICFYc_GwodOaUEVA

 

Szacunek...

I.

 

PS

 

Ewentualnie Figiel... Ale to tylko 15 stopni gięcia...

 

http://www.planetx.co.uk/i/q/HBOOFG/on-one-fleegle-handlebar

 

Mam w Romku, w terenie bardzo lubię. Fajnie się ją szarpie z rogami na singlowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skoro no właśnie to nie ma sensu iść w coś szerszego. Chyba, że lubisz wentylację pach i masz na pieńku z lusterkami, sprzedawcami gazet i ogólnie społeczeństwem miejskim

'No właśnie' tyczyło się tego, że za wąska w teren! :) Przygotowuję rower na niezbyt trudne góry (pogórza, Beskidy, Pieniny itp) i po różnych testach w najtrudniejszych miejscach jakie mam na Mazowszu odczuwam jednak brak szerokości. Przejechać, przejadę, można zwolnić na zjeździe, ale przy jakimś tam bagażu na przodzie, mam podejrzenia, że wąska kierownica mnie umęczy przez kilka dni na szlakach.

Jeśli chodzi o gięcia, to sprawdziłem 6, 30, 15 i w końcu wróciłem do 6. Na tych średnio-giętych brakowało mi podparcia zewnętrznych części nadgarstków. Więc wykombinowałem, że jedyne co mógłbym jeszcze sprawdzić to radykalne gięcie a'la H-bar. Ostatecznie skończy się pewnie na słabo giętym ale jednak długim Dartmoorze Swingu (bo ma 25.4).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Uhmmm...

 

No to skoro już masz coś upatrzonego i przetestowanego to apgrejd na siłę mija się lekko z celem...

 

Chyba, że masz ciśnienie na zmiany i okazję popróbować coś nietypowego bez angażowania jakiegoś dużego budżetu...

 

Szacunek...

I.

 

PS

 

Tak mi się jeszcze przypomniało, że Lord dysponował onegdaj jakąś radykalnie gięta kierą od Genesis'a. Taką podobną do Ansewer'a 20/20. Ale to był chyba jakis OEM z odzysku, bo genesis jakos niespecjalnie sprzedaje swoje klamoty poza ramami i widelcami...

 

 

Takie cuś...

 

BfPhQIBCUAEnuL3.jpg

 

Ale to stara wieść, sprzed 3 wiosen ---> https://twitter.com/genesisbikesuk/status/428934056667926528?lang=en

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że masz ciśnienie na zmiany i okazję popróbować coś nietypowego bez angażowania jakiegoś dużego budżetu...

 

To chyba skutek tego, że H-bar atakuje z połowy zdjęć bikepackingowych :)

 

 

 

Im większe gięcie tym większe znaczenie ma obrócenie w mostku. I potrafi diametralnie zmienić odczucia

Potwierdzam, to pomagało. Jednak moje nadgarstki na prostej kierownicy mają jednak tendencję do układania się na zewnątrz (oczywiście nie jeżdżę na zablokowanych łokciach..) i po prostu najwygodniej mi bez gięcia. Natomiast intuicja podpowiada mi, że chwyt kierownicy z gięciem 45 jest zupełnie inny (bardziej jak trzymanie noszy czy poręczy gimnastycznych) i szukam sposobu na sprawdzenie tego.

Edytowane przez danielson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

45stopni gięcia        Oszwtwarz...
 

No tyle ma Jones czy tam Titec.

 

np takie coś mnie zachęca do sprawdzenia:
 

 

 

I’ve had the J-Bar and H-Bar out on the trail several times now. Before mounting the bars, I was surprised that the Titecs have even more sweep than my On One Mary bars (the Marys have about 40 degrees of sweep), but climbing felt very natural from the very beginning. It did however, take a couple rides to get totally comfortable while descending as I explored all the hand positions on the bars.  After only a few days though, I started to really love the bars, and I think it would be hard to go back. In fact, I’ve even found myself clearing technical sections of trail that I’ve never been able to do before without putting a foot down. The biggest shocker during the test period was riding a bike equipped with a standard 9 degree sweep riser bar after being on Titecs exclusively for several days. The straight bars just felt wrong!

https://bikecarson.com/2010/06/10/titec-h-bar-and-j-bar-review-first-impressions/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tego typu kiery to jest kwestia kochaj-albo-rzuć...

 

Miałem okazję pomacać i pobawić się trochę Jones'em. Nie było motylków w żołądku i nie zstapiła na mnie Jasnośćprzenajświętsza.

 

Bardziej meh... niż WOW!!!

 

 

690mm?

 

http://www.ebay.co.uk/itm/SWEPT-BACK-STYLE-CRUISER-BIKE-HUMPERT-BOOMERANG-LOOP-HANDLEBARS-CHROME-690mm-/182063279183?hash=item2a63d12c4f:g:pF4AAOSwxvxW8VC7

 

Wiecej i taniej chyba już nie poleci...

 

Titec też nie taki baardzo drogi, przynajmniej w porówaniu do Jones'a ---> http://www.ebay.co.uk/itm/TITEC-handlebar-J-Bar-31-8-660mm-Multi-Position-best-for-MTB-Touring-Tracking-/332153894749?hash=item4d55ea375d:g:JnwAAOSw~AVYnsmc

 

Szacunek...

I.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi, że to bardzo subiektywna sprawa, więc czytanie po netach nic nie załatwia :) I myślę, że trzeba też trochę pojeździć, dać szansę. Macanko to może być za mało.

 

Ten Humpert fajny, ale trochę kowadło :) Titec to raczej docelowo, jakby podpasowało gięcie.. Chociaż może zaryzykuję. Cena Jonesa jest absurdalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie dwa pytania:

1. mam obręcze o szerokości wew. 30mm chciałbym na nie założyć opony 2,80 (3,00 wydaje mi się za dużo jak na tą szerokość, ale poprawcie mnie jak się mylę)

2. rowerem będę latał głównie po lokalnych wertepach i górach (raczej spokojne tripy), póki co mój wzrok zatrzymał się na następujących gumach: WTB Ranger 2,8 oraz Trailblazer 2,8 (które z nich to lepszy wybór, ewentualnie jak macie jakąś ciekawszą propozycję to piszcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne pytanie, ale jednak inne ;) Która oponka ~2,4 cala będzie się dobrze układała na obręczy 45mm wewnętrznie? W zasadzie chyba wystarczyłoby żeby miała ładny, okrągły profil i trzymała deklarowane wymiary.

Czy taki np. Ardent 2.4' na "normalnej" obręczy to faktycznie 2.4'? O Continentala nawet nie pytam ;) Ale jak jest u Szłalbe, WTB czy wspomnianego Maxxisa?  

 

P.S. Opona będzie obstawiała tyły

Edytowane przez akkwlsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...