Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Nie wiem, o co dokładnie chodzi, ale klamkomanetki też można w pewnym stopniu ustawiać. Przynajmniej te sramowskie.

Poniżej "normalny" baranek, a klamki pod kątem:

12771542_10208925674318242_1620718881423


Poza tym jest już sporo kierownic na rynku z różnymi gięciami - mniejszymi lub większymi. Niedawno ktoś, wrzucał coś takiego z Eurobajka. Trzeba szukać. Na przykład Rose ma takiego baranka w ofercie:

https://www.rosebikes.pl/article/rose-race-attack-gf-aero-drop-bar/aid:721019

2013956_2.jbcisjh3bo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Cowchipperem to mnie cena przeraża. Ale może idzie ją dorwać w ludzkiej cenie i gdzieś za małą a nie wielką wodą. 

 

@@thomasz, masz ją może w swoim Coticu? Wygląda nieco podobnie do Flare także spróbuje wyszperać jakiegoś porównania albo porównam tabelki.

 

Bo jak graal nie istnieje to po prostu zmienię Flejrę na 2 cm szerszą i będzie okej.

 

Ponoć Tektro RL520 są dość mocno wysunięte do przodu i może dlatego ciężko mi je złapać "od dołu", a za jakiś czas będę je zmieniał na klamkomanetki (ale o tym innym razem) ale nawet pomimo tego na Dajdżeście chwyt jest bardzo pewny więc jednak gięcie też ma spore znaczenie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:thumbsup:

 

1501080_688791581154510_329279697_o.jpg

 

Przyznaje,ale to dalej nie jest to co widzialem z niecale dwie dekady temu w necie - akcja toczyla sie gdzies w gorach US.Ramy w tamtych rowerach mialy z tylu po dwa rownolegle dampery sprezynowe,podwojne tarcze z przodu /po zacisku na kazdej ladze/ i opony jak w terazniejszych fatbajkach.Tzn to moje prywatne porownanie,bo nie bylo zblizenia na piasty :)

 

To zdjecie przypomnialo mi ten filmik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Wygląda... ciężko... ;)

 

W zakładkach miałem zapisany taki artykuł o the Sea Otter Classic i Velo Cult’s:

http://www.bikeradar.com/us/mtb/gear/article/throwback-thursday-inside-velo-cults-incredible-vintage-museum-44210/

a tam m.in.:

1430415664355-fyb6k4eaw308-630-80.jpg

 

1430415664409-o7d5zi4kk6vm-630-80.jpg

 

1430415664437-1pq98geucfrke-630-80.jpg

 

Garażowe projekty szalonych naukowców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie jaki zwierz:

 

Bombtrack-Hook-EXP-2-768x641@2x.jpg

http://bikepacker.com/bombtrack-hook-ext/

 

"So what does the EXT stand for? Well the truth is we can’t even remember any more, extreme, extended, extraordinary…take your pick.  The important thing, is what the Hook EXT is. Built on a 27.5” rim and using a wider tire produces a wheel with the same outer diameter as a typical 700x28c. This means it’s possible to run bigger knobby mountain bike tires, with all the grip they offer, yet retain the geometry of a CX/gravel bike, something gravel racers have long dreamed of. This is made possible thanks to a specially designed frame that utilizes a wider bottom bracket and yoke to maintain a wide yet short rear end. The Columbus Cromor double-butted tubing has the perfect blend of being lightweight yet durable, perfect for gravel riding. The fork was then developed specifically for this bike, with a super wide crown offering massive tire clearance and a stiffer tapered steerer tube for more accurate handling."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

..no ale to "tylko" 27,5x2,0 

Z innej - hak na razie w teorii mój faworyt na 2017? Dr Jekyll i Mr Hyde w jednym. Opona, która dla wielu włóczykijów telepiących się spokojnie między starymi asfaltami a np błotem Beskidów może być kompletnie nowym odkryciem i końcem dumania czy nobby nic bo gryzie czy racing ralph bo szybko leci (oczywiście dylematy lubujących Krzyżaków)

Raz jeszcze Smart Sam 2017, ale to zdjęcie dobrze pokazuje jej zdecydowanie drugie, mocniejsze oblicze:

DSC05288.jpg

grrrrr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwójna Crem'ówka ładniejsza :P

 

http://theradavist.com/2016/08/my-agave-marginata-crema-duo-cross-bike/#1

 

My-Agave-Marginata-Crema-Duo-Cross-Bike-

 

 

 

 

 

______________________________________________

 

A tak prezentuje się nowy Krampuśniak (na razie nie znalazłem lepszej foty w sieci)

 

http://surlybikes.com/bikes/krampus/bike_info

 

14294809_512492465615913_2061003136_n.jp

 

 

Myślałem, że kremówka już tu gościła dlatego nawet nie załączałem. Zdecydowanie lepsze prowadzenie kabli. W sam raz pod leniwca... dobry stalowy duch wie o czym piszę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Myślałem, że kremówka już tu gościła dlatego nawet nie załączałem.

 

 

Była, ale chyba nie ta, tylko cała biała. :P  Natomiast ja byłem przekonany, że linkowałem tutaj tego Bombtracka, jak wyczaiłem filmik i fotki na Insta (będzie chyba jakieś 2 tygodnie temu). Ale jednak nie. :) Zresztą, ja już się trochę gubię w tym temacie... :mellow:  

________________________________________________

 

 

Czy w dobie coraz większej popularności napędów bez tyłrzutki warto iść w takie rozwiązania czy jednak napęd 2x10 ma swoje zalety? 

 

Chyba chodziło o przednią zmieniarkę? Poza tym, otworzyłem Ci temat. Zresztą takich tematów na forum jest więcej. Proszę, nie rób tutaj OT.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, nie rób tutaj OT.

Nie chciałem. Ale Eskapadryl gościł w tym temacie i gości tu sporo podobnych rowerów więc myślałem że krótka dyskusja na temat napęd jak najbardziej może się tu znaleźć. Zwłaszcza że nie ma być to popularne i szeroko opisywane 1x10 w wersji MTB tylko szuter które ciągle przewija się we wrzucanych rowerach. 

 

I tak, chodziło o brak przedniej przerzutki. 

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Stary Wredny Stalovy duch wie o czym mowa - będzie Pan zadowolony (i będzie drugim - po mnie - który będzie miał coś co w końcu udało się dopracować )

Macieju, no nie będzie :) / Ja już tak sobie wydumałem, że żeby rama miała te co najmniej 2in1 musi być albo pod wideł raptem 100mm (bo pod taki jeszcze można wstawić sztywny wideł ze sklepu) ale problem jest z dobrym 27+, albo mimośród (dla złagodzenia efektu drabiny) plus tak leciwy kąt pod tyłkiem, że po wsadzeniu widła na 483mm przód poleci na te 69* a podsiodłowa na 75* max (choć żeby sztyca pracowała to już za stromo). O dziwo to własnie z podsiodłówką jest większy problem niż ze sterem. Letko nie jest :/ 
Tzn jest opcja szalona zastosować wideł 100-120mm i szukać szaleńca który wystruga widelec długi na 510mm i wytrzymały ale zarazem na tyle filigranowy by wspomnienia po sarnie nie bolały.
Po za tym - ta rama pomimo urody krampusów ma spawanie przelotki pod górną rurą - nie lubię. Jak już coś - w ramie, na śrubki żeby można było wykręcić (jak ostateczna wersja krossa), albo całkiem dołem (w pełnym pancerzu) po staroświecku, amerykańsku.

A cremówka prześliczna.

Miky, a ja się cieszę za wpis (ale dobrze, że nie rozwinięty) - nie jeden w tym temacie pewnie dumał jak by tu ukryć biegi. Sam kiedyś myślałem ale jak wyliczyłem, że miękko się nie da - na teoretycznych rozważaniach się skończyło (choć stare planetarne 8s w terenie miałem okazję potestować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miky, a ja się cieszę za wpis (ale dobrze, że nie rozwinięty) - nie jeden w tym temacie pewnie dumał jak by tu ukryć biegi. Sam kiedyś myślałem ale jak wyliczyłem, że miękko się nie da - na teoretycznych rozważaniach się skończyło (choć stare planetarne 8s w terenie miałem okazję potestować)

Jeśli można usunąć moją prośbę o usunięcie postu będę wdzięczny - zmieniłem go tak żeby opisywał moje wrażenia z próby zastosowania Alfine w szutrówce bo taki pośrednio miałem plan :) 

 

I myślę że tak naprawdę nie brakuje mi jakoś miękkich przełożeń - gdzie mam wjechać wjadę a jedynym ograniczeniem jest blokada przed mocniejszym naciśnięciem korb powiązana z wyskakiwaniem biegów. Za to już myślę nad kolejną stalą w rodzinie - właśnie taką miękką. 

 

n+1, ehh. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...