Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

A miejsce?

 

No więc proszę Państwa miejsca tam jest tyle, że nieobciążone koło z oponą swobodnie obraca się w widełkach. We wszystkich innych sytuacjach mających więcej wspólnego z rzeczywistymi warunkami użytkowania tego pana - już nie jest tak różowo...

 

Wyjścia są następujące:

1) Użycie mniejszej opony - na obrazku jest 3.0", jak powszechnie wiadomo dostępna jest też ta sama opona w wersji 2.8" - w sumie 5 mm więcej powinno pomóc

2) Wykonanie niezbędnych modyfikacji - czyli skrócenia wyjątkowo daleko wystających bocznych klocków, które są przede wszystkim odpowiedzialne za ocierko-wycierkę

3) Zakup ramy w drugiej wersji, tzw "mk2" albo Ti, gdzie miejsca jest znacznie więcej

4) Przeczekanie kilka dni aż Fat Stooge będzie w sprzedaży - tam zmieści się znacznie więcej

 

Z uwagi na ograniczone środki monetarno-techniczne wybrałem rozwiązanie 2. Po przycięciu klocków jest fundamentalnie lepiej, ale nie idealnie. Ogromne znaczenie ma:

- Gdzie jeżdżę

- Jak jeżdżę

- Z przyczepą czy bez

- Jaki zacisk akurat mam zainstalowany

 

Co do główki - nowy Fat Stooge będzie mieć chyba normalniejszą główkę - są foty z zainstalowanym Bluto. Ma być na dniach - ja mam nadzieję, że będzie mieć też mniej klasyczną podsiodłówkę (no takie 30.9 chociaż).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem pytanie o geo Fat Stooge'a - zobaczymy jaka będzie odpowiedź. Na ten moment można założyć, że będzie bardzo zbliżone do Ti Stooge'a, czyli podobnie jak w klasyku. 

 

Dwururki faktycznie nie będzie.... Aaaa, już widzę - chcesz i dwururkę, i główkę szerszą i na dodatek miejsce na szerokiego lacza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

szkoda, naprawdę szkoda, że cena już nie jest tak romantyczna.

Taki urok znaczka. 

 

Bo cóż, kiedyś się jarałem tym że to taka marka z dużym doświadczeniem a teraz kojarzy mi się z bogaczami którzy się cieszą mając pod sobą napis S-Works a których idzie objechać na singlu za tysiaka :P 

Albo mniejszymi bogaczami którzy jeżdżą Speszylajzd jak mi to ostatnio jedna właścicielka tłumaczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Niby 27+ zaczyna być standardem nie przystającym do tematu, a i kwestia opon ma swój dział ale tą oponę spokojnie można uważać za ciekawe 27+ do turystyki terenowej.
Smart Sam zmienił bieżnik .. i to nowość która dość po cichu weszła do tabel schwalbe..

detail.jpg12_Smart_Sam_Profil.jpg

Ale dodatkowy fakt, że wypuścili ją w 27x2,6 w wersji zwijanej i drutówce zaczyna z tej opony robić interesujące bydle.
Szybki środek na szutry czy dojazdowe asfalty, mocne zęby boczne w teren. Do tego jeśli zachowali żywotność na poziomie starego modelu może być (cenowo i wagowo) niezłym konkurentem dla np WTB Trailblazera!

Ale to nie wszystko bo i gravelowcy i monsterowcy będą mieli w czym wybierać! Uwaga.... : 28x1,4, 28x1,6, 28x1,65 (!), 28x1,75. 28x2,1 itd... woooow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2 lata Salsa będzie sprzedawała taki kokpit za 240$ a SRAM zrobi do tego innowacyjne klamkomanetki za 599$ (te boczne "dźwignie" też będą mogły zmieniać biegi.). Shimano sobie przypomni, co kiedyś wymodziło i będzie głośny proces..

 

FWm6o8Qn.png

 

G05m4OXz.png

 

całość jest nieźle odjechana: 

http://allegro.pl/rower-szosowy-trekkingowy-koga-miyata-i6480618191.html

 

wiem, że ta kierownica już była w wątku, ale chyba nie w takim "pełnym kontekście"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostając w temacie kierownic pytanie do znawców wygiętych baranów - czy znacie jakieś stadium pośrednie między Genetic Flare a Genetic Digest? 

 

Ta pierwsza jest dla mnie wygodna do jazdy okołoszosowej i lubię jazdąęw dolnym chwycie a w Digeście no cóż, prawie nie korzystałem z dolnych chwytów.

Za to pasuje mi w niej rozchylenie klamek na bok czy też ich odległość od kierownicy w dolnym chwycie (tym pod klamkami, nie na końcu dropów). Bo gięcie jest takie że z hamulców korzysta się wygodnie w każdej pozycji. 

 

Nie wiem czy potrafię to opisać ale fajnie byłoby mieć kierownicę która miała by takie gięcie żeby klamki nie były w pionie a lekko pod kątem ale z drugiej strony żeby dolny chwyt nie rozchodził się na boki tylko był równoległy. 

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kolejny szukający świętego graala :)
Z tymi hamulcami Cię rozumiem doskonale - mnie się tak dobrze trzymało łapska na midgu właśnie przez rozchylenie na boki klamkomanetek
Skrajny przykład - ale może klasyczne mustache? Tylko szukałbym nie tych płaskich ale z końcówkami niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...