Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

 

 

Nie wiem czy jest sens w ogóle pisać bo ktoś mnie chyba nie lubi i usuwa posty bez słowa


Dopóki nie będziesz produkował postów zupełnie nic nie wnoszących do tematu lub obraźliwych dla innych użytkowników tego forum, dopóty nic nie będzie stąd usuwane. A jak nie chcesz albo nie rozumiesz regulaminu forum, to możesz się zgłosić do mnie po ostrzeżenie lub bilecik na wakacje na PW. To tyle w kwestii formalnej.

Patent ze zmieniarką, owszem fajny, tylko też chciałbym zobaczyć, jak w górnym chwycie kielnią operujesz - zarówno ze względu  na ustawienie klamki przelotowej, jak i wspomnianego dystansu. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kierownicy to cóż, ciężko będzie pokazać ale bądź świadomy że to pierwsza konfiguracja jaka powstała i pozwoliła wyjechać rowerem w ogóle.

Jestem pewien że po pierwszym, dłuższym niż dookoła komina wyjeździe pojawi się masa obserwacji które wprowadzę w życie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek to taka lepiej adaptująca się małpa. Jeśli ktoś nie zramolał i zesztywniał kompletnie to sie przyzwyczai. ;)

 

Skoro mi się udało zgrabnie ogarniać manetkę będącą dwie mile dalej niż patent Majka, to nie widzę przeciwskazań!  

 

DSC_1256.JPG

 

 

...a że STI najergowniejsze jest to wiadomek. Kwestia kosztów oraz...tego jak te es-ti-aje alfinowe działają. Ktoś tu zaznał wadliwych Versa? ;)

 

A kiedyś pamiętam widziałem patent z prostym rogiem montowanym pod STI a na nim właśnie zamontowaną manetką do Rolki. Pytanie jak z chwytem - z tego co pamiętam owijka nie była owinięta wokół obejmy roga.

 

A może komu takie cudo?

 

853_04_small.jpg

 

 

 

POZDRo-:ver

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

...a że STI najergowniejsze jest to wiadomek. Kwestia kosztów oraz...tego jak te es-ti-aje alfinowe działają.

No właśnie - kwestia kosztów. To mój pierwszy baranek, do tego pierwsza próba wykorzystania piasty wielobiegowej nieco bardziej niż tylko na dojazdy parę kilometrów po mieście. Jak się toto sprawdzi wyjdzie w trakcie stąd koszty zostały zminimalizowane - poza tanią ósemkową Alśfinką (choć już miałem w rękach 11tkę) doszła manetka za kilkadziesiąt (a nie kilkaset) złotych. Pożeniona z kierownicą na tyle że da się to obsługiwać z górnego na klamkach i dolnego. Estetykę pomijam, jak tylko Alfine 8 okaże się wystarczająca będę myślał nad kolejnym poziomem zaawansowania konstrukcji i nie ukrywam że kusi mnie Di2 bo STI kosztuje nawet mnie niż Versa a sama piasta podobnie do klasycznej. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Śliczny i różnokołowy choć jak na mój gust przegięty z przodu. Ale gdyby nie był przegięty nie byłby Ivanowy :*
Z tyłu weszło 27+? (lubię tego Twojego whyta nie ma co ukrywać)
W sumie dziś gdybym miał składać nowego fula też szukałbym ramy pod 27+
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

It inspires a fast and light approach to touring, rather than the traditional fully loaded, everything including the kitchen sink style of touring

A ja myślałem, że Cyganie to jednak wszystko w swoim taborze wożą - zlewy, kuchenki i anteny satelitarne... ;)

 

Ale co by się nazwy nie czepiać - bardzo fajna furmanka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Jedyny zgrzyt to ogon 455mm...   No ale 2 cale z tyłu przy prawie trzepaku...

Czyli problem jak u wielu (szpec, massi) - jak już włazi przyzwoity kapeć to ogon ponad 450mm
Kto się pierwszy odważy wystrugać monstera pod 29x2,0 z ogonem 430-435mm?
(choć nie ukrywajmy -to gadanie dla gadania - nikt tym agrafek nie zapina a dłużysz ogon w trasie, terenie to większy komfort) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

430-435 to nie byłby problem, ale trzebaby podgiąć podsiodłówkę zaraz za mufą suportową, żeby się te 2 cale zmieściły.

 

455 to nawet jak na moje "mamtownosie" nieco długawo. Ale 430-435 to by było git...

 

Przy 420-tce - Pan Wtyczka - na nierównościach można lakkiej choroby morskiej dostać ;)

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 420-tce - Pan Wtyczka - na nierównościach można lakkiej choroby morskiej dostać ;)

 

Ciągnąc nasz wczorajszy temat - zatem Wtyczek z "przerzyganymi" mostkami dałby nadzieję na dwacalakapcia z megakrótkim ogonkiem?

Hmmmmmm'u ciąg dalszy! ;)

 

 

POZDRo-:ver

 

Edit: PRAWIE dwacalakapcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...