Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

ąę, no może to 11to mnię nie ciągnie - pewnie w cenie napędu kupiłbym ze 2 fajne używane ramy przełajowe ;)

 

no ale na 2x10 to ja  'od zawsze jeżdżę proszem Pana', tzn odkąd kupiłem na graty alu przełaja rozbitego z takowym, czyli od jakiś 2 lat ;)

 

a klamki takowe z ukrytymi linkami mnie interesują bo ...mają ukryte linki ;)  - ale bardziej jak patrzę na ich kształt  to upatruję w nich że by mogło być na nich wygodnie (tzn na tych Di2 - są wyjątkowo jakby przedłużone) - na moich 5600 jest cacy, ale czasami jakby właśnie brakowało żeby oparcie było delikatnie dłuższe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a klamki takowe z ukrytymi linkami mnie interesują bo ...mają ukryte linki  - ale bardziej jak patrzę na ich kształt  to upatruję w nich że by mogło być na nich wygodnie (tzn na tych Di2 - są wyjątkowo jakby przedłużone) - na moich 5600 jest cacy, ale czasami jakby właśnie brakowało żeby oparcie było delikatnie dłuższe...

 

to może tak?

shimano5qm.jpg 

 

tyle, że zamiast tak drogich i giętkich pancerzy można założyć fajki od v-brakeów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

(tzn na tych Di2 - są wyjątkowo jakby przedłużone) - na moich 5600 jest cacy, ale czasami jakby właśnie brakowało żeby oparcie było delikatnie dłuższe...

 

To nie kwestia Di2 ale hydrauliki. W końcu pompa musi się gdzieś zmieścić.

 

Zwykłe mechaniki dużo dłuższe nie będą, gdyż nie ma takiej potrzeby...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Heh...

 

Może jak dziś zacznę to za 30 lat będę  miał podobne friendly mutton chops na paszczy.

 

Niestety, włos się mi na twarzy nie trzyma ani nie rośnie :(

 

Co najlepsze taki koleś robi to co robi, bo to kocha, a nie bo chciał wystąpić w filiku na Vimeo...

 

Szacunek...

I.

 

PS

 

Maciek dodaje forki pod 27.5+/29+ odpowiednio 170 i 140mm o lagach 35mm...

 

http://www.bikerumor.com/2015/04/29/soc15-marzocchi-adds-big-travel-350-plus-27-5-forks-more-details-on-dropper-post/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Boost...Bolloxx!

 

Trzeba zacząć patentować dystanse pod osie/adaptery dla obecnych 15x100mm gdyż ja na ten przykład z chęcią bym amora + przytulił i pomacał ale nie zamierzam bulić za nowe piasty/przeplatanie kół...

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Activia? Ten to Koleżka Wspaniały?

 

Hmmm, można zacząć kombinerkować choć myślę że wartko byłoby sie uposażyć najsamprzód w amora lub choćby w porządny rysunek techniczny takowego. <- Adamos słyszy/widzi? ;)

 

Bo z drugiej strony - może byłoby łatwiej machnąć dystans do piasty 20x110mm? 

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Onże ci-to...

 

A tu jego temacik o rzeźbie w amelinum: http://www.forumrowerowe.org/topic/176418-piasta-adaptery-9-1520mm-lub-odwrotnie/

 

A czy 110x20 na 15 czy 100x15 na 110 to pewnie kwestia dogadania i pokombiniowania...

 

Skoro na MTBR są adaptery piast 135mm do Bluto, czyli 15x150 to bym raczej spokojnie kombinował i ewentualnie odkładał pensiki na amora.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skoro na MTBR są adaptery piast 135mm do Bluto, czyli 15x150 to bym raczej spokojnie kombinował i ewentualnie odkładał pensiki na amora.

 

To nie jest fizyka kwantowa. Trzeba dobrze pomierzyć piastę i amor, zrobić model w CAD i wytoczyć. Activia nakręcił się na robienie adapterów chyba po rozmowie ze mną nt. przeróbki piasty do Buły. W sumie miałem to już mu zlecać ale odkopałem znajomego tokarza i ten dziabnął mi kastom kita na miejscu.

 

fat_45.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tańsza? No bikecpack na świecie jest chwalony głownie ze względu.. na niskie ceny :D
Zaglądnij do Rafała z "wciąż w drodze", chyba ciut taniej (koło 250zł?). Nie wiem jak to u niego działa-chyba trzeba pisać przez jego bloga.
Najtańszy zagraniczniak to Alpkit ale i tu 65funta w dodatku za (wybaczcie) totalnie gówniany worek.

Jak chcesz taniej, ekonomicznie bez potrzeby zdobywania bieguna północnego... to czekaj do kieleckiego Expo we wrześniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...