Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Koziewy przechwycone i wstępnie rozpoznane :)

 

16697695418_2f9f376c7c_c.jpg

 

16262930174_a79f5a2236_c.jpg

 

Jak sie później okazuje, deklaracja na papierku to pobożne życzenia Keith'a Bontrager'a :P

16677967177_8168684d9f_c.jpg

 

Realna waga odpowiednio:

16697892800_e2da4a4bdf_c.jpg

 

i

16262909364_6e989d340d_c.jpg

 

 

I tak lepiej niż zwijany Twardzioch...

16884293741_c7eeb91049_c.jpg

 

I jeszcze kilka wrzutek boczków, napisów, bieżnika...

 

16262917664_bcf09c1805_c.jpg

16884112942_374e0479c5_c.jpg

 

Realna szerokość rozplaszczonej Kozy.

16699150889_2efbb744d6_c.jpg

16884100392_e5656ec239_c.jpg

 

Kontrolnie sprawdziłem Twardziocha, ma tyle samo +/-1mm.

 

I jeszcze uwagi ogólne z ugniatania. Ciekawym jest, że cięższy, zwijany Twardzioch sprawia bardziej szmaciane wrażenie. Chyba jednak ten TLR coś tam daje...

 

Pozostawia to jednak pod jeszcze wiekszym znakiem zapytania realność wagi Panasa na poziomie 730g. TLR, 3 incze i taka waga? Sadzę, że wątpie...

 

Paczka do Lorda wysłana kolego Yarrecki, powinna najdalej w piątek dotrzeć do Szczotki...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

(ja pierdniczęł - Ivan waży opony!!! hahaha!!!)


:icon_lol:

PS. 1 ale zapowiadał, że wyjmie wagę kuchenną, więc ja w szoku nie jestem. Czekamy na terenowe testy.
PS. 2 widzę, że Jankesy srajtaśmę w gratisie dali. ;) Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa żeby zaistnieć ;)

 

https://player.vimeo.com/video/122663416

 

Ceny też nie powalają jak na tłuściochowe możliwości a i marka taka bardziej lokalna (1999$ i 1399$ za biedniejszą wersję)

 

http://www.feltbicycles.com/USA/2015/Bikes/mountain/fat-bike/Double-Double-30.aspx

Edytowane przez akkwlsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Serwus Mayflay
Oj, kilka stron temu podrzucałem chyba taką samą listę producentów, chociaż widzę, że ta Twoja lista jest uaktualniania....nieźle.
Co do niektórych z tej listy jakoś ciężko jest poważnie traktować kogoś kto np szyje takie parówy:
5300688_orig.jpg
Estetyka estetyką, ale ciekawe czy ktoś z tym jeździł w ogóle tak napakowanym :) No chyba, że do środka wsadzili deskę na dno ;) Dwukrotnie krótsze torby już potrafią być wyzwanie i źle zaprojektowane latają jak ogon kundla i łamią w pół. O wyciąganiu rzeczy z dna torby nie chce nawet myśleć :) Przy tym wspomniany blackburn to finezja&majstersztyk (w sumie ten BB jest całkiem niezły).

BlackBurn jest ciężki bo... na kierownicy zastosowali plastik i grube wypełnienie środka, no a w tylną uprząż też napakowali nie wiadomo czego co by wyglądało jak sztywne. Nie wiem czy waga tylnej z workiem czy bez?
Przyznam się, że niektórych kierunków w bikepackingu nie rozumiem. Jeżeli torba - nawet nie torba a materiałowy bagażnik - waży tyle co wersja alu to po co?
Z tymi alu bywa tylko jeden problem (doświadczyłem na własnej skórze) - lubią się kręcić na boki (ale podsiodłówka też buja jak człowiek mocno daje na pedały) i nie zaleca się stosowania przy sztycach carbonowych. Za to - jak dobrze piszesz - uniwersalność bagażnika jest większa

Ciężko powiedzieć jaka będzie ostateczna waga bo ciągle wszystkie prototypy (czy "studyjne" czy "testowe") powstają z materiału zastępczego. Przedni packman (a zapewniam, że jest stabilny skurczybyk) w wersji cordurowej waży około 250-280 gramów. Ale oddaje z  nawiązką uniwersalnością. Proszę mnie tylko nie trzymać za słowo i jak docelowo wyjdzie 305 gramów i nie podnosić rabanu ;)
Tylna (hamster) zapewniam, że nie będzie cięższa od podobnych toreb na rynku (i na pewno lżejsza od Blackburna)

Ten sprzęt można zrobić lżejszy ale albo kosztem trwałości albo kosztem... w ogóle (cuben&carbon).

A jak tam Twoje ultralekkie pontony? Jakieś dobre wieści z frontu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W remacie Różnokołowców zastanawia mnie jedna kwestia.

 

Dwie opony o tej samej szerokości lub opona szersza z przodu. (zakładam że ta z przodu jest również większa - wyższa)

 

Takie widzę najczęściej rozwiązania.

 

Natomiast nie spotykam takiej konfiguracji:

 

Opona szersza z tyłu a węższa z przodu. (dalej większa - wyższa z przodu)

 

Możecie mi wyjaśnić dlaczego właśnie szersza z przodu a węższa z tyłu?

Czym to jest spowodowane i dlaczego jest to lepszy układ?

 

Jako początkującemu nie daje mi to "spokoju" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W remacie Różnokołowców zastanawia mnie jedna kwestia. Dwie opony o tej samej szerokości lub opona szersza z przodu. (...)  dlaczego jest to lepszy układ? 

 

 A może wcale to nie jest lepszy układ? Może oni wszyscy się tylko zgrywają? Może złóż jak uważasz i jeździj, jeśli dla Ciebie będzie dobrze? Mi na przykład układ z większym przednim kołem się po prostu bardziej podoba wizualnie i z tego tylko powodu nie wyobrażam sobie inaczej, ale Tobie nie bronię zrobić tak jak chcesz:)

 

Raz widziałem rower 26" z tyłu, 24" z przodu, sztywna rama z jakimś dwupółkowcem 200 mm (możliwe, że to był Monster, może Boxxer, nie pamiętam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Był jeszcze taki niesławny (A co tam, pozwolę sobie przypomnieć szkaradę) Unibike 269. "inzyniery" z unibika też powątpiewali z słuszność większego koła więc dali większe na tył...
269_big.jpg


Bo lepiej się napędza :)

No a poważniej
- które koło wolałbyś żeby wpadło w poślizg na błocie, zakręcie?
- jak trafiasz na przeszkodę - które koło bardziej "odczujesz" na ciele - przednie czy tylne?
- OTB zależy od wielkości przedniego koła czy tylnego?
- no i czemu to Ci wszyscy nierozsądni producenci pchają amory na przód głównie a dopiero potem na tył?

Jak to przemyślisz wyjdzie Ci czemu przednie koło jest ważniejsze.

Pewnie, że gdyby człowiek miał siły jak motorek można by bawić się w układy: 
przód-duże koło i opona 2,25
tył-małe koło i opona 2,4" (dla przyczepności na sypkich podjazdach no)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...