Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Powitoł

1400ziko za mikroSinglową fanaberią? No F...ing Way! ;) Choć zgrabny.

Już zlokalizowałem zalegającego BMXa (będzie w cenie złomu, czyli czteropak wypity na spółkę ;) ), przejrzałem temat który podrzucił adamos (i w którym sam się udzielałem :) ), posiłkuję się forami zagramanicznymi i pomyślimy :) Jak zacznę dłubać to przeniosę się do wzmiankowanego tematu MV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Co do wyścigu ekhem... przełajowego, na szybko 2 przełajki widziałem.

 

U mnie jest prosta zasada. Nie masz barana, nie jesteś dopuszczony do wyścigu przełajowego...

 

... z tym, ze w Kraju-Raju to by pewnie na lokalnych popiardółkach stykło akurat tylu przełajowców na sprzęcie przełajowym, że każdy by się na pudło załapał...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wyczyn Wielki - fakt, ale jak dobrze wiemy 10 lat temu (?) Kuba P. zrobił to jako pierwszy człowiek na Ziemi... :) Chyba wtedy dostał nagrodę NG,  a w Pl chyba Kolosa Roku (?)
Skład jury niezły: Kamiński, Wielicki, Dzikowska (!) 

A tak po za tym Adamos  Wszystkiego Najlepszego :D :D
I żeby nóżka podawała....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mało, zaraz Adamos wyszpera w głębinach netu, że max 10 :)
Sam kojarzę na szybko tylko trójkę: Postrzygacz, chłopak od Porcelaina Rocketa i Waligóra.

Dziś jest jak by nie było ciut łatwiej (choć w tym przypadku mówić o łatwości jest żartem) - jest dużo lepiej zbadany teren (CZYNNE studnie, szlak), lepszy kontakt ze światem, lepszy sprzęt (Postrzygacz jechał na ...prototypowym surlym).
Fajnie poczytać u Waligórów na stronie o sprzęcie i ile co w jakich warunkach wytrzymuje (np mata NF) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Ciekawe ilu ludków pokonało to-to faktycznie samotnie i bez wsparcia z zewnatrz?

 

Z tego co wyczytałem, to chyba na palcach jednej ręki można policzyć.

 

 

A tak po za tym Adamos Wszystkiego Najlepszego :D :D I żeby nóżka podawała....

 

Podziękował elegancko. :)

BTW. To ciekawe musi być uczucie, jak jadąc praktycznie od studni do studni, dojeżdżając do kolejnej, nagle okazuje się, że ta właśnie wyschła (pisał o tym Postrzygacz). :D

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyścigu ekhem... przełajowego, na szybko 2 przełajki widziałem.

 

U mnie jest prosta zasada. Nie masz barana, nie jesteś dopuszczony do wyścigu przełajowego...

 

... z tym, ze w Kraju-Raju to by pewnie na lokalnych popiardółkach stykło akurat tylu przełajowców na sprzęcie przełajowym, że każdy by się na pudło załapał...

 

Szacunek...

I.

w lokalnych wyścigach o puchar podwórka czasem można trafić na przyzwolenie dla mtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

... i o czym to świadczy?

 

 

Aż się na usta ciśnie: "Jaki kraj, taki przełaj". ;)
 

 

Smutek, ot-co...

 

 

Nie wiem jak tam na bardzo, bardzo lokalnych wyściogach, ale już na pewno na Midland League nie masz barana, nie jedziesz Tofi.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie gdzie jest patronat UCI tam tylko rower cyclocrossowy więc sam baran to za mało. Jezeli ktos chce sie spróbować to trzeba poszukać wyścigu z okazji jakiegoś fessťynu tam czasem dppuszczaja inne rowery. Z reguły na mtb startuje młodzież i panie co się przed chwilą z kozy przesiadły.

Edytowane przez Tofi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Niekoniecznie. Tam gdzie startuje sie w/g reguł UCI jest to obowiazkiem. Jeśli reguły Org ma w rectum to tylko od niego zależy czy dopusci rowery inne nież przełajowe, lub conajmniej drop bars bikes.

 

A ze starają się przynajmniej z grubsza nie walić chały to baranek jest jednym z podstawowych i najczęstszych wyróżników przełajowosci lub pseudo-przełajowości.

 

A jak komus zależy na zrobieniu tego poprawnie to i dzieciaka posadzi na przełaja, tak jak tu w Derby na rzeczonej juz Midlan League.

 

P2034868.JPG

 

Z reszta co tam ogladac sie na UK. Popatrz jak to robia w Beneluksie.

 

Wtedy nabierzesz pojecia jak to sie powinno odbywać...

 

Szacunek...

I.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....gdyby w Polsce miały sie odbywać zawody pod patronatem i z sędziami pzkol .... to znajdzie się z 5 a z udziałem 30 startujących. To jest beton , który od siebie nie daje niczego a żąda  nie wiadomo czego .... 

Większość zawodów MTB to są imprezy robione przez entuzjastów dla entuzjastów (poza seriami maratonowymi).... a w Holandii, Belgii przełaj to zawody na które przychodzą całe rodziny z atmosferą pikniku.

Kiedyś szosowcy trenowali zimą naturalnie na przełajach... startowali w zawodach- teraz ta metoda trenowania zanikła. 

 

Robimy zawody dla dzieciaków (jako sklep rowerowy) od 16 lat, -miasto ma głęboko w poważaniu ....nie ma żadnego albo znikome wsparcie.

Przełaj w Polsce to dalej niestety nisza.... i póki nie weźmie się za to ktoś od Golonki to dalej tak pozostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu w jueseju odbyły się pierwsze krajowe mistrzostwa tłustokołowców. Z ciekawości zajrzałem w zasady, a tam:

 

Please note the following additional rules and requirements:
  • Both mountain bike flat bars and road-style drop bars are considered legal
  • Tires must be a MINIMUM of 3.8 inches wide (tires that don’t declare the size printed on the tire could be measured).
  • Rims must be a MINIMUM of 50mm wide (rims that don’t declare the size printed on the rim could be measured).
  • No 29” or larger wheeled bikes allowed.
  • Studded tires will be allowed.
  • Single-speed category must have one cog—no blocked gears.

Można? Można! Ja rozumiem, że eventy mają również charakter komercyjny ale wpuszczanie ludzi na przypadkowym sprzęcie wygląda słabo. To tak jakbym przyjechał na paprykarza na glinie. Pewnie dostałbym w mordę :)

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jakbym przyjechał na paprykarza na glinie. Pewnie dostałbym w mordę :)

Bez przesady! Pierwsze jest ostrzeżenie słowne wraz ze wskazaniem właściwego azymutu(w łacinie), następnym krokiem jest zaaplikowanie stalowego(a jakże) kija w szprychy a jeśli i to nie pomaga to wtedy odwołujemy się do przemocy fizycznej wyrządzanej przez lokalne orangutany nafaszerowane nadgniłymi jabłkami ;)

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Curtis Inglis Retrotec Backroads Bike

Inspiracja:

chevrolet-00127-1.jpg


Rower:

0Y9B4821-Edit.jpg

Detale (tak, tak dobre skojarzenie ze słynną strzelbą ;) ):

0Y9B4848.jpg
0Y9B4864.jpg

Funkcjonalonść:

0Y9B4837.jpg
0Y9B4846.jpg

No i nowy, thru axle widelec Whisky (wiem, wiem "niestalowy i pasuje jak świni siodło"):

0Y9B4867.jpg


Oczywiście o prześwity nie na się co martwić - swobodnie wchodzi 45c.

Retrotec chyba gotów na tegoroczny NAHBS? :)

http://www.bikerumor.com/2015/02/25/whisky-shows-off-new-no-9-carbon-thru-axle-cx-forks-with-incredible-retrotec-build/
http://theradavist.com/2015/02/whiskys-new-9-cx-fork-showcased-slick-curtis-inglis-retrotec/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...