Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Zielona Wazka to chyba z jakiejs Ukrainu, a Tomac, spryciula juz wtedy wiedzial jak sobie zrobic przewage na starcie. ;)

I jeszcze na dobranoc nowy wypust od szkockiego Shand (ten od tego zoltego i limonkowego monstera, do wieszania na nim dywanikow ;)) z Rolkiem i na R853.

http://road.cc/content/news/125792-just-shand-stoater-rohloff

Shand%20Stoater.jpg

 


____________________________________

Oraz niezly news dla Naszych Wyspiarskich Rezydentów.:)  Canfield Brotherswraca z dystrybucja do UK: http://singletrackworld.com/2014/08/canfield-brothers-back-in-the-uk/   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trek reaktywuje modele 920, 720 i 520 - alu z możliwością zapakowania sakw, toreb i zlewu...model 920 na modłę grawel rejsing, 720 z dry sack'iem i 520 w CroMo.

 

920:

2015-Trek-920-adventure-road-bike2.jpg

 

720:

Asset_250034.jpg

520:

Asset_250033.jpg

 

 

 

...a z nowości od Charge - grubas dla tych z cieńszym portfelem, cena u Elżbiety £849.99 co na peeleny wychodzi ok. 4500zł. Nienajgorzej.

 

Charge Cooker Maxi 2:

Image0013.JPG

 

 

POZDRo-:ver

W pierwszym od góry się zakochałem :-) A ile takie cudo pt: "920" może kościć i czy będzie dostepne w Polszy, wie ktoś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa sprawa z tym sztywniakiem na aluminium, czyżby wyliczyli że grubsze opony na tyle będą amortyzować całość że ludzie je pokochają ?

 

mi tylko to 520 się widzi....a tak naprawdę 920 prezentuje się najfajniej (szczególnie z tą zabudową bagażnikową - na dłuższe wyprawy naprawdę zachęcające ;) )

 

....ciekawe jak one wyglądają cenowo , nawet za wielką wodą...ze sprowadzeniem nie widzę problemu ;)

 

pewnie jak poznam cenę to przekalkuluję że taniej zamówić podobną ramę u mistrza R. ;)  , no może finalnie nie taniej, ale IMO lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

taniej zamówić podobną ramę u mistrza R.   , no może finalnie nie taniej, ale IMO lepiej

tak, zdecydowanie nie taniej :D
Myślę, że cała "520"  może kosztować tyle co set rama plus wideł u p.Rychatrskiego. 

A co do widłów alu nawet nie komentuję - żałosne to to (i te średnice rur przy mocowaniu piasty-tfu!)


ps: tak dla przypomnienia - wideł na columbusie od Rychtarskiego bym odsprzedał dobrej duszy za niedobry pieniądz :) :Lub zamienił za coś wyższego.
Wideł, taki na łączniczkach ale pod grubszą oponę, i rzadkość nad rzadkości bo po historii z kolegą Wiewiórem Rychtarskiemu odeszła chęć lutowania takich cacek pod mtb ;)
Jedyne foto na jakim go widać: https://picasaweb.google.com/117547601064736857011/JesiennaPtaszarnia2013#5939547293205704130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym od góry się zakochałem :-) A ile takie cudo pt: "920" może kościć i czy będzie dostepne w Polszy, wie ktoś? 

 

Jak mnie skleroza nie myli to ok. £1300 w walucie wyspiarskiej...jutrem powinienem uściślić dane, postaram się dowiedzieć też czy będzie ofertowana na nasz rodzimy rynek! 

 

 

POZDRo-:ver

Edytowane przez kazafaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kafaza, dzięki za wstepne info. Po dokładnym oblukaniu sprzętu na mtbr, zauważyłem, że "920" ma manetki bar-end, których to nigdy na oczy nie widzialem, a i nie wiem czy by takie rozwiązanie pasowało  :woot:  Cena trochę spora, gdyby była jeszcze w zielonych dolarach a nie brytyjskich funciakach, eh  :whistling:  Czy się, myle, jeśli tak, to proszę o poprawkę. ale czy ten "920" Treka, to taka trochę Salsa Fargo, jesli chodzi o przeznaczenie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

"taka trochę" (choć pewnie wielu by Cię pokroiło za takie porównanie), z tą różnicą, że obecne fargo nie tylko pomieści grybszy balon kole 2,2 ale i amora (cholera wie po co)
Trek to raczej randonneur a fargo to monster z krwi oraz kości ;) 
(a zaraz wyskoczy TwojaStara, że randonneur to tylko kraje beneluxu i 650koło... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To jest coś co mnie zawsze będzie zadziwiało...
Jak coś, co potrafi być na wskroś europejskie (i często niszowe) musi trafić do USA, zostać tam zmielone i wyplute w na powrót ale w taki sposób, że nie tylko Usa ale i Europa rzuca się na to jak na świeże bułeczki 
No własnie i to nie tylko sam rower (jak CXy czy rando) ale styl bycia (np s24o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...a z nowości od Charge - grubas dla tych z cieńszym portfelem, cena u Elżbiety £849.99 co na peeleny wychodzi ok. 4500zł. Nienajgorzej.

 

 

 

Coś na ich stronie skromnie o tym modelu Maxi 2, jest tylko Maxi 1. Czyli chyba w dziedzinie najtańszych grubasków króluje (oprócz Mongoose'a) On-One Fatty za 999 funciaków...

 

A jakby kogoś interesowało, opony On-One Floater oraz VeeRubber Mission 26x4,0 na obręczach o szer. zewn. 50 mm mają szerokość ok. 90 mm (trochę brakuje do czterech cali).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apdejt nieco wyraźniejszy, choć stronica ichnia nadal zionie przeszłością..:

 

maxi1.jpg

maxi1o.jpg

 

 

A ja się odważyłem byłem i wiedziony ciekawością("Czy też liczyć A-C umieją?") wideu niemal czoperowy nabyłem - smaczne Tange obliczone na podmiankę widła 100mm bez sagu. Czyli zsagowanego 120mm ;) Cena okazyjna jak na takie cudo, obadam jutrem jak to "popsuje" mojego HaeLa. Najlepsze, że nawet Twardzioch wchodzi na Króliczej Norze:

 

1C632854-EEBF-4344-A261-84DB8CB333A8.jpg

 

Dowód w postaci pomiarkowanego widua, niestety aparat podstępnie wypierniczył w nicość zdjęcie ukazujące szerokość tegoż...przeca się nie przyznam że albo spustu migawki nie docisnąłem lub sam się foty pozbyłem ;)

 

DSCN0546.JPG

 

DSCN0547.JPG

 

DSCN0548.JPG

 

DSCN0544.JPG

 

DSCN0542.JPG

 

...gdyby komuś w życiu brakowało takowej procy to proszę tarabanić na priv i zapomogę zakupić i zaprzemycić takowy...jeden już leci do jednego z "naszych"!

 

 

POZDRo-:ver

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...