Skocz do zawartości

[650b] Pokaż swojego 650b i napisz o nim dwa zdania


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

A to moje 27.5 cala... Kona Cinder Cone XT 2014 ;)

 

 

...po leśnych szlakach, sunie jak po jedwabiu! :thumbsup:

 

EDIT: Sorry za problemy, miniaturki/linki już poprawione :P

Prezentuje się ciekawie, szkoda tylko, że amora nie da się wymienić na nic lepszego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

czekajcie czekajcie..
jako, że sam mam ostatnio totalny zamęt w dziedzinie "wymyślmy sobie stery inne niż konkurencja" niech mnie ktoś oświeci - skoro firma wpakowała tam seryjny amor (a przynajmniej na standardowej sterówce) to czemu nie można go wymienić? A nawet stery stare już zostać nie mogą?

A z tego nic się nie da wybrać w razie co? http://www.canecreek.com/products/headsets/forty
(tak przy okazji jak widzę takie multum sterów to się we mnie gotuje...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

44mm zero stack - tak to się chyba fachowo nazywa, a amor można wymienić na taperownay. O "rozbijaniu główki" pierwsze słyszę, wiele osób używa poszerzanych sterówek i nic się nie dzieje.

Nie wiem, czy spasujesz coś z CaneCreek. Hope (EC44/40) i NukeProof z tego co pamiętam.

Edyta: jest CaneCreek (Tapered ZS44|EC44/40)

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie stery rozbijają główkę, która de facto nie jest zaprojektowana do takiej konstrukcji ...więc ?

 

Eeee... równie dobrze, można by powiedzie, że wszystkie aluminiowe ramy, że sterami zewnętrznymi się rozlatują... ;)

(ktoś ogarnięty może napisać, ile materiału dookoła miski, ma zazwyczaj główka w ramach z zewnętrznymi sterami i na jaką głębokość są one wbijane?)

Kolega już ponad 3 lata... może i ze 4 będzie... jak jeździ na tego typu sterach - FSA ORBIT ITA... do tej pory, nic niepokojącego się nie wydarzyło, zero luzów.

U mnie główka jest dość gruba (chyba), zewnętrznie ma ~51,5mm, co daje ponad 3,5mm "mięcha" na stronę/dookoła miski, dodatkowo rama jest wykonana ze sztywniejszego skand'owego stopu a ja jeżdżę w lekkim terenie (lubuskie), więc na 99,99% nic złego nie powinno się dziać... ;)

 

44mm zero stack - tak to się chyba fachowo nazywa, a amor można wymienić na taperownay. O "rozbijaniu główki" pierwsze słyszę, wiele osób używa poszerzanych sterówek i nic się nie dzieje.

 

Nie wiem, czy spasujesz coś z CaneCreek. Hope (EC44/40) i NukeProof z tego co pamiętam.

 

Edyta: jest CaneCreek (Tapered ZS44|EC44/40)

 

Tak, to 44mm ZeroStack...

FSA ITA są aktualnie ciężko dostępne, ale CaneCreek ma w ofercie, nawet sam dolny ster EC44/40 bottom... koszt ~100zł i łatwo dostępne... chyba nawet zamówię sobie na "zaśkę"...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Meta AM, jeździ świetnie(pół sezonu i praktycznie co weekend lub dwa w górach cały czas to potwierdzają), brakuje tylko dużej czułości zawiechy ale już lecąc piecem nie ma żadnych problemów. Świetna do długich wypraw enduro i FR/DH. Zdjęcia ciut nieaktualne, bo złożyłem już nowe koła na Hope Pro 2 Evo 2014, CX Rayach i ZTR Flow EX. Skróciłem też już przewód od Reverba ale jakoś zdjęć non stop nie chce mi się robić.

Do kół 26 już nigdy nie wrócę, różnica na trudnych szlakach jest odczuwalna a jakoś nie znalazłem żadnych minusów tej wielkości koła.

 

p5pb11044036.jpg

 

p5pb11113169.jpg

 

p5pb11113168.jpg

 

p5pb11113170.jpg

Edytowane przez DAMIAN24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tle jeszcze Ferrari California.

Co do Enve, ten rower jest tymczasowy i kupiłem go wyłącznie by wypróbować 650b. Ostatecznie będzie albo Liteville 601(jak się firma się ogarnie i zrobi go pod 650b w M-ce) albo nowy SC Nomad 3. Tam miały być enve + środek systemowe Industry 9 torch ale... po tym artykule http://www.pinkbike.com/news/santa-cruz-nomad-review-2014.html i głupim tłumaczeniu Enve, że szprychy były za sztywne i obręcz pękła raczej nie ma to sensu i będę myśleć nad innymi obręczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...