Skocz do zawartości

[Ramy,Rowery 650b] nowe i przeróbki


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Dwie nowości:

1. prosto z Bajk Szoł W Lądku Zdroju, ędurancki Empire Cycles MX6-EVO 27,5.

Szczegóły na bikeradar i stronie Empire Cycles.

White-and-Blue-Front-Large.jpg

2. oraz także z Albionu, z dość świeżej manufakturki pod nazwą Stanton Bikes - uroczy. stalowy sztywniaczek z mieszanek rurek Reynolds'a pod nazwą: Stanton Switchblack.

Więcej fotosów i strona producenta.

Untitled-212-800x638.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ciekawe, łobuzerskie geo w Stanton'ie! Cieszy możliwość przysinglowania i krótszy tyłek niż w Eccentric'u...ojojoi no to się porobiło! A 79era jakowegoś trzeba niebawem złożyć bo pustki straszą w garażu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Dwie nowości: 1. prosto z Bajk Szoł W Lądku Zdroju, ędurancki Empire Cycles MX6-EVO 27,5.

W  sumie nie wspomniałeś Adamos przy tym rowerze o najciekawszym dla tej marki... Że zbudowali taką ramę (ale z tytanu) .. na drukarce 3D:
p4pb10612593.jpg
http://www.pinkbike.com/news/Worlds-first-3D-printed-bike-2014.html

kolejny "drobny krok" w wykorzystaniu technologii 3d w rowerach (wcześniej np haki tytanowego ragleya) czy to cudo na muafch i carbonowych rurach
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anarchy wiesz coś więcej nt technologii?

Nie sądzę że drukowali ciekłym tytanem :) raczej matryce z wosku, lub czegoś topliwego, wrzucili w kokile i zrobili odlew. 

 

edit 

OMG faktycznie wydrukowali go warstwami! kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

kolejny "drobny krok" w wykorzystaniu technologii 3d w rowerach (wcześniej np haki tytanowego ragleya) czy to cudo na muafch i carbonowych rurach


No tak, to teraz jak można sobie wydrukować cały rower z pieknymi detalami, to wątek "o lutowaniu" można zamknąć na trzy spusty. :P Smutne to... :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Adamos, skądże - to nowa technologia i tyle, kolejna, jak np carbon - to też była "nowa technologia", wyparła z szosy dla profi inne materiały. Nagle okazało się, że z włókna można wszystko i jeszcze ma właściwości pochłaniana drgań (a co niektórym podobno nawet dodała kilka centymetrów hehe). Amanufakturki jak istniały tak istnieją - klepię, spawają, lutują.
Możemy być spokojni, bo tak naprawdę nadal w seryjnej produkcji taniej będzie spawać na robotach lub robić odlewy/wypraski niż każdą ramę drukować. Za to w prototypowaniu mamy kopa do przodu - w krótkim czasie możemy mieć gotowy element o potrzebnej wytrzymałości (czego nie było przy druku "z plastiku").

A tak na boku - czy druk swojego własnego roweru, mostka, korb nie kusi?  :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że olano mnie w dziale: zakup roweru w przedzale... pytanko mam.

 

Co opłaca się wyrwać aktualnie w przedziale ~4 tys zł

 

Obecnie na tapecie mam:

Kross R8

Leon 8.27

Romet rambler 4 650b

Giant Talon 1 27,5"

Cube Acid 27,5

 

Najlepiej pod względem osprzętu wypada Romet i Agang. Byłem już przekkonany do Krossa ale amor mnie odstrasza. Giant i Cube fajne rowerki ale podzespoły biedne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
jak nie ten dział? no przecie przeróbka, zdjecia ramy przeróbka i zdjęcie amora rzeróbka .

 

Tutaj Panie Kolego: http://www.forumrowerowe.org/topic/121750-650b-pokaz-swojego-650b-i-napisz-o-nim-dwa-zdania/

 

 

Ale jak to się mówi tonący się brzytwy chwyta - a ja nie wiem co wybrać.

 

Wrzuciłeś aż 5 modeli. Wybiersz rower tylko pod względem osprzętu? Bo geometrie ram tych rowerów są dosyć rózne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie tu potrzebuje pomocy, geometria ma być bardziej pod XC niż MTB.

Mieszkam na Warmii - gór u mnie nie ma. Są fajne trasy w lesie, drogi polne i szutrowe gdzie można poszaleć (trochę podjazdów i zjazdów w tym kilka ostrzejszych, przewyższenia w granicach 200-600m w zależności od ułożenia trasy, ale wiadomo, zawsze można fajną pętle zrobić i więcej wyciągnąć).

Chciałbym również móc wystartować na takim rowerze w Mazovii MTB.

 

A wybierając rowery sugerowałem się również osprzętem. Nie chcę wydać kupy forsy i mieć w rowerze hamulce, wkład suportu czy piast, które są nic nie warte - a włożone na siłę do roweru, by producent mógł zarobić jak najwięcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
tonący się brzytwy chwyta

W Twoim przypadku to się tak skończy

0_0_1858516854_Tonacy_brzytwy_sie_chwyta

 

 

geometria ma być bardziej pod XC niż MTB

Jest jakaś różnica?

Załóż Waść temat w dziale 650b. Ten temat służy do ślinienia się i pielęgnowaniu niezdrowych chuci.

 

 

Ba jestem nawet przygotowany na reprymendę od moderacji.

REPRYMENDA!!!!

 

 

StonaXTR- chwalimy się gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak posypują warstwę prochu i utwardzają laserem i dalej warstwa proszku laser. 

Pomysł z pogranicza sci fi i szaleństwa. 

Muszę poszperać czy są tam jakieś  topniki czy jakieś inne substancje scalające,  bo jak tytaniu się da to ze stali też :)

Piękne 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...