Skocz do zawartości

[Ramy,Rowery 650b] nowe i przeróbki


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

Co do Morewood Pyga to ciekawe jest to że koło jest mocowane do dolnego wahacza a hamulec do górnego - zacisk jest oddzielony od tarczy zawiasem odsuniętym od osi piasty, i porusza się względem tarczy. Nie mam jakiegoś wielkiego rozeznania ale pierwszy raz coś takiego widzę... i mi się to nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

...ano kiedyś co niektóry stosowali dodatkowe belki co by hamulec tarczowy nadążał a kołem i nie blokował zawiechy, w systemach z V-kami to był standardowy problem (naturalnie dotyczyło to jednozawiasówek).

A potem się ludziska dziwują, że im się usztywnia podczas hamowania (a drudzy będą bronic do ostatniej kropli krwi mówiąc że to nie prawda...ups...)
Suma sumarum - ewidentny babol projektowy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

A potem się ludziska dziwują, że im się usztywnia podczas hamowania (a drudzy będą bronic do ostatniej kropli krwi mówiąc że to nie prawda...ups...)

Może nie hamują w czasie zjazdów?

Także nie wróżę Pydze sukcesów na rynku, tym bardziej niemieckim, gdzie za tą kwotę można jeszcze zakupić Liteville 301 MK10 ( choćby), do którego można bez większych problemów założyć 650b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kross R8 na 2014r.
więcej: http://portal.bikeworld.pl/rower/artykul:a12/11320/Technologiczne+nowinki+Krossa+na+2014/

I jeszcze tak a propos strzelających ram, w wyższych aluminiowych, wylajtowanych modelach Krossa. :)

W nadchodzącym sezonie Kross zrezygnował z użycia w rowerach MTB XC stopu Aluminium SuperLite, a w jego miejsce zastosował UltraLite, charakteryzujący się znacznie większą wytrzymałością na rozciąganie oraz wyższą granicą plastyczności. Nowy stop zastosowano w najwyższych aluminiowych rowerach MTB XC 26” (Level A7 i A8), 27,5” (Level R8) oraz 29” (Level B6 i B7).

1375101001_201307291401.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To help tune the suspension’s compression curve, the seatstays have an inherent flex similar to that of a leaf spring – something we've seen previously on bikes from Canyon. That makes sense, seeing as the Thrill Hill is built in the same factory as Canyon's Flex Pivot bikes.

 

 

Za Bikeradar

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To nie jest prawdą, co napisali. Ramy Rose Thrill Hill (bo rowery składane są w Bocholt) nie są produkowane w tej samej fabryce co Canyony. Wiem to z pierwszej ręki więc i szanowany Bikeradar myli się czasem... Errare...

 

 

Słowa to tylko wiatr...

 

Ja podałem źródło które zakwestionowałeś, czekam na Twoje źródło.

 

Szacunek...

I.

 

 

PS

 

I wcale nie twierdze że BR ma monopol na nieomylność bo babole sadzą koncertowe i często...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słowa to tylko wiatr...

 

Ja podałem źródło które zakwestionowałeś, czekam na Twoje źródło.

 

Moje źródło to Julian z działu MTB Rose. Gdyby któraś z ram była produkowana w tej fabryce co Canyon wiedzielibyśmy o tym - tak powiedział.  Być może coś takiego miało miejsce w przeszłości i stąd info na BR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whyte ostro ciśnie Średnią Kiszkę - siedem sztywniaków(w tym dwa modele dla kobiet) i dwa fule na 2014!

 

Topowy G-150 Works:

 

whyte-g-150-works-27.5-650b-3766-p.jpg

 

£3999.00, Fox Float 34 150mm, Sram X01, Avid X0 heble, Reverb i takie tam...tanszy model(£2499.00) ma RS Pike'a, mix X7 i X9, Elixiry 7 i Reverba... Kąt główki 67*, podsiodłowa 73.8* - 74.2*, seatstay 425mm, wysokośc supcia: 343mm

 

Zjdjęć sztywniaków jeszcze nie mam, ceny od £2299.00(Alu, Fox 32, Sram X01, heble XT) do £699.00(Alu, SR XCR, Acera/Altus/Deore, Tektro HDC 300)

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Moje źródło to Julian z działu MTB Rose. Gdyby któraś z ram była produkowana w tej fabryce co Canyon wiedzielibyśmy o tym - tak powiedział.  Być może coś takiego miało miejsce w przeszłości i stąd info na BR.

 

 

Mówisz-masz... Nie jest to celem mojego życia aby udowodnić ze jest inaczej :)

 

 

 

Miło być cztery paczki do przodu :thumbsup:

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

.. i nie nadmiernie powyginany, i taki prosty i klasyczny, nawet ta poszerzana sterówka tak nie razi. I zawiasów ma ile trzeba :) :)
Czyli co? Mamy nowego TopModela? (poprzednim był tu chyba Santa Cruz)

Ino czy ktoś mnie tu powie na co jest to ustrojstwo o które dopytywałem? Ta śruba na podsiosłowej, w połowie od strony koła :) No Chopoki - który co wie?

(szory lepszy,a jak czorny to w połysku, no ale wtedy to już Zupełnie Iny Rower)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Korba z grupy X01 mała, to i ten hak wydaje się być dość wysoko, ale przecież direct mount nie jest montowany na wysokości linii łańcucha. A jak przyjdzie 2 lub 3 blatowa korba to ten hak będzie na dobrej wysokości.

Aha, a w moim prywatnym rankingu na "Tap Madl" i tak na razie wygrywa S.C. Bronson :)

1273485333767-10a8chlz9vfik_600.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...