Skocz do zawartości

[Ramy,Rowery 650b] nowe i przeróbki


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Alumniowa rama od Radona ZR Race 650 B (można teraz sobie ładnie wszystko zobaczyć, jak to tam pod farbą wygląda :sick: - no personal ofense właściciele Radonów :thumbsup: )
Z detali: średnica podsiodłówki 27,2; suport - press-fit; wewnętrzne prowadzenie kabli, oś X12, taperowana sterówka Conehead.
Nie podano jeszcze dokładnej informacji jak dokładnie będą skonfigurowane, ale klasowo upatrywałbym tu porównań z 29".
Podano za to ceny:
ZR Race 650B ver. 8.0 - 1599 ojro
ZR Race 650B ver. 9.0 - 1999 ojro

943210_574937022551546_28810059_n.jpg



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

..to samo napisałem na stronie teamu29er jak go tam pokazali, jedna z paskudniejszych pokrak jakie można było stworzyc.
"Żywy" dowód tego do czego może prowadzic hydroformowanie bez umiaru :)

Ps: a chcecie wiedziec co mi kolega Nabiał odpisał? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

czyżby było to związane z konkursem na nazwę nowej opony jaką ogłosili wcześniej w tym roku?



Spodobała mi się jedna nazwa z br: "Sticky Willy" :D Ale ja bym dał nazwę "Gruba Berta" - byłoby czym postraszyć :P

A teraz uwaga koledzy (zwłaszcza anarchy)! Informacja tym razem już sprawdzona i potwierdzona na 100%. Już niedługo w sprzedaży stalak dedykowany 650b od On-One (456 EVO 650b) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

hura? a gdzie jakiś "niepotwierdzony" link do rozmazanego zdjęcia robionego spod płaszcza? :)
Ja się cieszę bardzo - ale w imieniu ludu, sam mam, dzieci za małe na razie na 650b a rurki podsiodłowe od lat tak paskudne (dyplomatycznie rzecz biorąc - charakterystyczny), że nie miał bym sumienia proponować małżonce :)
Ale to jest dobra wiadomość, bardzo dobra wiadomość co by nie mówić
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zdjęcia spod płaszcza nie mam i obawiam się, że fajerwerków nie będzie i niczego ponad to co było bazą pod 26".
Będzie zapewne surowo, stalowo, a rowery, jak to w przypadku On-One często bywa - pewnie rozsądnie skomponowane w stosunku cena/szpej. No ale jak już jest ciśnienie, to zapodawam to co było, a już nie ma :). Co niektórzy w większe rozmiary ramy, pchali średnie koło i ponoć zadowolonymi byli (osobiście nie widziałem żadnej ciekawej przeróbki)
Dla przypomnienia, geo: http://www.on-one.co.uk/i/q/FROO4561/on_one_456_evo_frame
FROO4561_P2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zimny! A co to się stało, żeś wpadł na FR?! :)

Czekajcie, bo nie rozumiem : było - nie ma,  baza z 26"?
(w dodatku coś mi się tam nie otwiera). To w sumie "co jest grane"? :D

Adamos - a rower Rzymo? on-onka 29 pod 650b "małym kosztem" przerobiona.
A Unit 29? Ja już nie mówię o 79er, ale pod 650b ramka jak znalazł (no dobra -ogon za długi :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No to po kolei:

Czekajcie, bo nie rozumiem : było - nie ma, baza z 26"?



Nie ma w ofercie sprzedaży już od dość dawna tej ramy, która była pod 26" - teraz ma być dedykowana rozmiarowi średniemu.

Adamos - a rower Rzymo? on-onka 29 pod 650b "małym kosztem" przerobiona.



No tak, racja - kolega rzymo posiadł koncepcję swojego roweru jeszcze przed tym całym "wysypem" i zrobił jak zrobił. Nie wiem czy przerabiałby Inbreda, gdyby miał do wyboru "gotowca". "Małym kosztem" - tzn. kurier, robocizna, nowe haki (?) co przy cenie tej ramy, hmmm...

Co do Unita, to wiem że jest dość "zwarty", ale zapodajcie jeszcze wrażenia z jazdy na dwóch takich samych kołach i z trochę bardziej wymagających esów floresów, niż te które opisałeś w pierwszej relacji - tak żeby nie przelatywać przez kierownicę. No i "ja bym mu wtedy suport zmierzył" ;) Wtedy może nabiorę większego przekonania :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Na 2 koła 650b będzie ten mały problem na tą chwilę, że przednie koło z Koniaka76er poszło do Koniaka 79er na tył :) a w piwnicy nie wala się już żadna obręcz pod 27,5.
Może jeszcze przed wakacjami zrodzi się koło przednie, ale "może" to i tak za dużo powiedziane. 
Za to odnośnie esów floresów  - boję się wypowiadać bo każdy odbiera to inaczej - wg mnie będzie zwrotnie a ktoś inny powie, że przy tak małej prędkości to i na tandemie bu tu wszedł.
Ktoś inny podważy szerokość.
Oczywiście na miejscu Rzymo ja zrobiłbym jeszcze inaczej - czyli kupił z hakami regulowanymi i same haki podmienił. Ale teraz gdy będzie ogólnie dostępna rama dostosowana pod 650b wszelkie zabiegi są niepotrzebne.
Czy było drogo? No cóż taka jest cena Pionierów, ale czyż chwała nie jest bezcenna? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

...ej BożeszTyMójBożesz.....
Chyba trzeba wszystko w cudzosłowia wsadzac co by "loża tetryków" wiedziała gdzie kończy się powaga a zaczyna żart.

 


ps:z innej beczki, piszę na świeżo (lub "na spocono") po kolejnej cudownej pętli po raz setny udowadniającej samemu sobie, że 650z tyłu i 29 z przodu to (jak na moje potrzeby) rozwiązanie genialne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...