Skocz do zawartości

Ranking

  1. Sobek82

    Sobek82

    Użytkownik


    • Punkty

      27

    • Liczba zawartości

      7 740


  2. sznib

    sznib

    Mod Team


    • Punkty

      16

    • Liczba zawartości

      11 530


  3. dfq

    dfq

    Użytkownik


    • Punkty

      16

    • Liczba zawartości

      1 203


  4. marcesco

    marcesco

    Użytkownik


    • Punkty

      13

    • Liczba zawartości

      1 277


Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 24.06.2026 w Odpowiedzi

  1. Bo ulep z 26era na 27,5era na dwucalowych thickslick'ach z blatem 50t to solidny, szybki rower na miasto zaraz po retoszosie pinarello na tricolorze🙂 Pozdrow'er😘
    14 punktów
  2. Bo dalej z buta @Sobek82 a tam ulep 😀
    11 punktów
  3. 10 punktów
  4. bo urozmaiciłem sobie powrót z pracy
    9 punktów
  5. @gnomon nie popadajmy w skrajność. Sukces jest od początku a sprzedaż ze stratą NICZEGO nie przekreśla. sukces to to, że rower jest lekki a dzieciak jeździ, sukces to to, że autor miał frajdę, bawił się, eksperymentował i zdobywał wiedzę, sukces to to, że autor i dzieciak razem kręcą i spędzają piękny czas, A to, że rower sprzeda się za drobne to zupełnie bez znaczenia. Na moim przykładzie powiem Ci, że zakup roweru, włożenia worka siana w modernizację i sprzedaż za drobne NIC nie zmienił i to samo robiłem przy kolejnych rowerach. Ostatniego gravela kupiłem 5k, włożyłem w modernizacje sporo więcej niż wydałem na zakup (wymieniłem wszystko poza ramą) i sprzedałem za mniej niż kupiłem sam rower. I co? Absolutnie nie żałuje, było fajnie, sporo się nauczyłem, sporo radości miałem z każdej zmiany. Co ciekawe obecny rower kupiłem na bogato. Cały czas kombinuję i nie wiem co zmienić. Brakuje mi tego
    9 punktów
  6. Bo takie szutry po horyzont to ja lubię
    6 punktów
  7. Bo nazwę to sobie singletrackiem, nawet jeśli co rusz ktoś z naprzeciwka wyjeżdża...
    5 punktów
  8. Wow!!! Nie spodziewałem się takiej aktywności. Dziękuję. Niewiele zostało oryginalnego osprzętu na tych rowerach, ale niczego nie żałuję. Moja wnuczka ma dopiero 122cm wzrostu i powinienem sprawić jej rower na kołach 20", ale szybko wyrosła z roweru 16", więc zdecydowałem się na większy. Myślę, że posłuży jej co najmniej 4 lata. Koszty modernizacji nie są akurat ważne. Sam zakup rowerków używanych okazał się operacją łatwą i bardzo tanią. Zdradzę ceny zakupu. Pierwszym był Merida Dakar. To taki model katalogowy z 2014r. Znalazłem ofertę na OLX, ale w Warszawie i właściciel jako zapalony wędkarz wybrał się na ryby na Mazury, więc przywiózł go na miejsce w cenie 400PLN. Drugi rowerek stał kilka lat w w piwnicy i również warszawskiej. Oferta opisywała zardzewiałe elementy (łańcuch, wolnobieg, kierownica, korby) i sugerowała poważny serwis. To Merida Matss J.24 z rocznika katalogowego 2019 za symboliczną kwotę 200zł i własnym odbiorem. Miałem szczęście i pracującego zięcia obok miejsca garażowania roweru. Właścicielka zadowolona z pozbycia się zabierającego miejsce grata, dołożyła jeszcze piszczącą maskotkę na kierownicę w postaci gumowej kaczki z odpinanym kaskiem. Na wyposażeniu była oczywiście stopka i waży dokładnie 192g. Jest aluminiowa i naprawdę solidna. Zostaje w Meridzie na stałe. Zwracacie uwagę na pedały. Zostały wymienione na lekkie plastykowe i jedna para w modelu Dakar waży 190g, a w Matts 170g. Oryginalne w obydwu modelach były typowe plastyki z blaszaną obwiednią i wagą 390g para.
    4 punkty
  9. Bo niektórzy twierdzą, że Pyrzyce winny być w Wielkopolskiem…
    4 punkty
  10. Był zachód to teraz trzeba jeszcze wschód
    4 punkty
  11. Zdecydowałem się kupić 7 letniej wnuczce używany rower Merida Dakar 624 i drugi Merida Matts J.24 do jazdy, jak przyjedzie z rodzicami do dziadków.. Wyrosła już z roweru Trek Precaliber o kołach 16", a na dodatek zawsze był kłopot z zabraniem roweru do bagażnika, gdy jechali do dziadków. Niestety, zdecydowana większość rowerów dziecięcych z amortyzatorem i kołami 24" jest niesamowicie ciężka. Sam osobiście jeżdżę rowerem MTB o kołach 29" i jego waga to tylko 11kg, a taki mały rower dla dziewczynki waży 13 -14kg. Mniejszy Trek ważył 8,5kg, co prawda ze sztywnym widelcem, ale nie spodziewałem się, aż tak dużego przyrostu wagi na trochę większym rowerku. Wybrałem model Dakar tylko dlatego, że ma najmniejszą możliwą ramę dla kół 24" i o geometrii specjalnie zaprojektowanej dla małej dziewczynki. To tylko 10,5". Matts jest już 11". Wnuczka zażyczyła jedynie, żeby jej kolejny rowerek miał przerzutki. Pierwsze próby wypadły pomyślnie. Potrafi jeździć na obydwu większych rowerach i na dodatek bardziej przypadł jej do gustu ten większy Matts, ale jego waga to dokładnie 13kg, a model Dakar 13,5kg. Dziadek postanowił odchudzić obydwa rowerki do wagi nieprzekraczającej 10,5kg każdy i na dodatek pozostawić bardzo ładnie pracujące amortyzatory. Na forum są zdecydowanie złe opinie na ich temat. Tymczasem Merida zastosowała raczej miękką sprężynę i ugięcie ok.2,5cm następuje już przy wadze 25kg i normalnym hamowaniu przednim hamulcem. Widzę, że doskonale pracuje na małych nierównościach i nierównych podjazdach. To widać i czuć. Na pierwszy ogień poszły opony i dętki. Proszę sobie wyobrazić, że tak znany producent jak Merida zastosował drutowe opony o wadze 855g i butylowe dętki o wadze 165g. Paranoja!!! Kupiłem zwijane Schwalbe Rocket Ron o wadze 440g i dętki TPU 50g. Tylko na tej jednej operacji zyskałem ponad 1kg. Kolejny element do wymiany to siodełko i sztyca. Dakar miał sztycę stalową i razem z siodełkiem zestaw ważył 800g, a Matts aluminiową i wynik 650g. Zmieniłem na siodełka i sztyce karbonowe o wadze zestawu 320g. Kupiłem dwa różne modele małych siodełek o porównywalnych rozmiarach z oryginalnymi 240x155mm. W oryginalnych szerokość wynosi 145mm. Jedno z siodełek ma piankową wyściółkę o grubości 20mm, a drugie to cienka karbonowa deska. Tutaj wnuczka dziadka zadziwiła. Mówi, że wygodniej jest jej na tej cienkiej i twardej "desce", a nie na miękkiej z pianką. Dziadek też siedzi na podobnej i wcale nie uważa jej za twardą. Coś w tym jest. Następny ciężki element to korby. Do suportów się nie odzywałem, chociaż je rozebrałem i wymieniłem smary. Waga stalowej korby lewej i prawej w modelu Matts z 1 zębatką i dumnym napisem Merida to równo 1kg, a Dakar z 3 zębatkami stalowymi i aluminiowymi korbami SR Suntour ważył 1250g. O ile Matts miał jeszcze w miarę akceptowalną długość ramion korby 150mm, to do mniejszej 3 blatowej Meridy Dakar wstawiono korby 160mm. Gdzie tu sens? Wymieniłem w modelu Matts na korbę aluminiową z zębatką stalową o wadze 560g, 30 zębach i długości 145mm, a w modelu Dakar również aluminiowe korby 140mm i blat 32 zęby o wadze 530g. Przerzutkę przednią wyrzuciłem, a to kolejny zysk ponad 500g. Na koniec pozostawiłem kierownice. Te oryginalne stalowe mają dokładnie po 530g. Miałem w zapasie 600mm karbonową FSA K-Force Light w rozmiarze 25,4mm i wadze 130g. Zamontowałem ją do modelu Dakar. Model Matts otrzymał dopiero po 2 tygodniach nowiutką karbonową KOCEVLO z AliExpress o wadze 108g. O tych mniej ważnych elementach zmniejszających wagę roweru napiszę innym razem. Udało mi się osiągnąć zamierzone cele? Jak sądzicie?
    3 punkty
  12. Klocki hamulcowe na zapas i drobiazgi do downgrade'u na 1x12 😉
    3 punkty
  13. Ten wątek można pokazywać wszystkim, którzy twierdzą że w przypadku uznanych producentów "dopłaca się tylko za napis na ramie".
    2 punkty
  14. Ja to wkładam klucz płaski 15 i rozpychał na boki 🫠🙂🙃😘
    2 punkty
  15. 2 punkty
  16. Dzisiaj przyszło kilka rzeczy ale najciekawsze chyba te: DT karbonowe 27.2 i 30.9 oraz Manitou Jack (czyli Bike Yoke Divine Rascal/SL) 30.9 skok 80mm - to ostatnie b. krótkie i dość lekkie - będzie do upgradu Gianta Talona gdy przejmie go młodszy syn w przyszłym roku.
    2 punkty
  17. Bo coś być musi....no i była za zakrętem
    2 punkty
  18. Chyba jedyne zboczenie, które jest powszechnie akceptowane w społeczeństwie. A u mnie o jeden most za daleko.
    2 punkty
  19. Bo co to za różnica, czy zmoczy, czy nie zmoczy 😄
    2 punkty
  20. 2 punkty
  21. 2 punkty
  22. Pewnie, że się pochwalę, tylko Merida Dakar 624 to nie do końca skończony projekt. Zastanawiam się nad kilkoma drobiazgami. Po pierwsze kolor chwytów. W tej chwili są czerwone, a mam również niebieskie, czarne i zielone (khaki) od Bontragera. Mam również chwyty od własnego roweru, tylko uważam je za zbyt grube jak na dziecięcą rączkę. Po drugie kolor i kształt mostka kierownicy. Tutaj również mam wybór pomiędzy czarnym o takim samym kształcie jak w Mattis i mogę zmienić kolor pierścieni redukcyjnych pod mostkiem i pierścieni dystansowych kierownicy. W tej chwili w mostku jest złoty, a mam również czarny i srebrny. W Mattis jest niebieski. W modelu Dakar wymieniłem trochę więcej. Tutaj dałem nową i dźwigniową przerzutkę microSHIFT i nowy łańcuch, bo stary był już wyciągnięty na 0,75mm. Mattis nie wymagał wymiany. Łańcuch był co prawda lekko rdzawy, ale został wyczyszczony i nasmarowany, a miernik pokazuje wyciągnięcie zaledwie na 0,5mm. Najbardziej odchudzającym elementem w modelu Dakar była likwidacja przedniej przerzutki i korby z trzema blatami. Teraz jest jedna zębatka i ma 32 zęby. W oryginale środkowy blat miał 34 zęby, więc rowerek będzie troszkę wolniejszy. Najdroższe elementy to 2 komplety zwijanych opon Shwalbe. Kosztowały tyle co model Dakar. W sobotę przyjedzie wnuczka i trochę sobie pojeździmy. Zobaczę jak zareaguje na zmiany. Więcej zdjęć w jednej wiadomości forum nie przyjmuje, ale to nic straconego więcej pokażę w następnej.
    1 punkt
  23. Magury MT5ki sobie weź za 615zł https://allegro.pl/produkt/hamulce-tarczowe-magura-mt5e-higo-closer-4-tloki-900m2000-mm-e-bike-zestaw-dbf9bd3b-9fe9-4819-924e-4e12ed0f175a?offerId=18576724977&reco_id=b0ad70ae-7005-11f1-8414-aece8e10f2c8&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017 To chyba najtańsza sensowna opcja dedykowana do zjazdów.
    1 punkt
  24. @dorjan oby na świecie było więcej tak pozytywnie zakręconych DZIADKÓW . 👍 Ta Meridka złożona ze smakiem . Wnuczka na pewno załapie bakcyla rowerozy .
    1 punkt
  25. wymień może opaske, one też się zużywają
    1 punkt
  26. Zdarzały się konstrukcje ram, gdzie część rurek była lutowana w mufach, a część na styk (fillet brazing). Choć takie łączenie trochę inaczej wygląda, jest bardziej "rozlane" niż spaw. Fillet Brazed Frame | antbikemike
    1 punkt
  27. Od https://szybkierowery.pl niecały miesiąc temu miałem okazję kupić frameset BMC SLR01. Wysyłka dość szybko, jakieś 2 dni i było wszystko wysłane. Problem w tym że przysłali mi części nie do tej kierownicy, która była w zestawie i parę rzeczy nie pasowało. Wysłałem im info i jak na razie przez niecały miesiąc zabrnęliśmy w miejsce "proszę o przesłanie zdjęć, wymiarów i modelu kierownicy". Musiałem zamawiać samemu pasujące za ok 200plna żeby nie marnować pogody w środku sezonu.
    1 punkt
  28. Jak kurierowi nie spodoba się ten kask i machnie na niego ręką ( czyli go dostarczy 😁) to @Eathan nie omieszkaj się pochwalić . Ciekaw jestem , bo prawdopodobnie ta Z1 jest węższa od Genesisa. Jakbyś zmierzył potem przy okazji szerokość .
    1 punkt
  29. @kazafaza uciekasz do ZPY pewnie dlatego, że nie możesz już znieść tego sajgonu na drodze, który ci poczynili pod oknem, he? 🙃 Disclaimer - sytuacja od mojego ostatniego przejazdu mogła/nie mogła* ulec zmianie na plus/minus*. * - niepotrzebne skreślić.
    1 punkt
  30. A pedały ważyłeś? Takie plastiki mogą ważyć 350 g, a mogą też bliżej 200 g. Pod normalny (ten większy) gwint jedne z najlżejszych plastikowych to te: Pedały platformowe Wellgo Plastikowe Rowerowe Pedały Odblask Czarne czarny • Cena • Opinie - Allegro Nóżka centralna na pewno nie waży 500 g. Lekkie to około 200 g. Stopka podpórka nóżka rower URSUS Elegance 24-28'', 020001070994 • Cena • Opinie - Allegro
    1 punkt
  31. @Janusz123 muszę Ciebie zmartwić . Te kasety maja poważną wadę fabryczną polegającą na wadliwym nitowaniu zębatek do pająka. Po określonym przebiegu ( zależy to też od mocy kopyta i najczęstszego upalania na danym zakresie ) nity zaczynają puszczać . Najpierw trzeszczy , potem spada precyzja zmiany biegów a na końcu zaczynają latać prawie luźnie koronki . Dzieje się to najczęściej na 18/21/24. Ja już miałem kasetę wymienianą dwa razy na gwarancji. Wymienili od strzała . W tej kasecie masz wymienne tylko najmniejsze 4 koła 10-12-14-16 które są ze stali . Reszta jest nitowana do pająka, największe 3 koła zębate 39-45-51T są wykonane z aluminium, kolejne 5 zębatek 18-21-24-28-33T wykonane są z tytanu W kasecie z serii 9200 Shimano otwarcie przyznało iż poprawiło nitowanie które było niezbyt doskonałe w serii 9100/9101
    1 punkt
  32. Bo po założeniu nowej osi musiałem odczarować miejsce, gdzie poprzednia pękła.
    1 punkt
  33. Te rowery się całkiem dobrze odsprzedają, trzeba rozpoznać rynek i nie bać się wyższej półki. IMO amortyzator w tym przedziale masowym to przesada. Dobre opony zrobią robotę. Np.: https://www.rowerystylowe.pl/p-19920/early-rider-seeker-24-2026
    1 punkt
  34. Na Kaczawskich singletrackach jest wieża widokowa (góra Zawadna, okolice Gozdna), z której takie oto widoczki są. W oddali śląska Fujiyama, czyli Ostrzyca Proboszczowicka.
    1 punkt
  35. Bo jadę sobie, jadę (rowerem), a tu... dinozaur pilnuje resztek FSO.
    1 punkt
  36. Bo dziś upgrade do 11s to 360 zł bez szukania po chińczykach 😉licząc korbę- 500 zł Pozdrow'er😘
    1 punkt
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00
×
×
  • Dodaj nową pozycję...