Ranking
Popularna zawartość
Treść z najwyższą reputacją w 01.06.2026 w Odpowiedzi
-
10 punktów
-
Miałem coś składać/zlecić złożenie, ale jakoś tak po przemyśleniach, badaniach rynku, sztywnego budżetu, testach dwóch rozmiarów (tutaj mega pochwała dla sklepu) i błysku w oku przyszłego użytkownika wyciągnąłem karciochę z kieszeni i... Kross Level 5.0 Cues ma nowy dom8 punktów
-
7 punktów
-
7 punktów
-
Poprosiłem ejaj, żeby poprawił to zdjęcie, ale odpisał, że większego piękna nie widział i nie ma co poprawiać. Znając skąd ejaj bierze swoją wiedzę (uczy się od innych) wychodzi na to, że już ktoś wcześniej tak o mnie napisał.7 punktów
-
6 punktów
-
6 punktów
-
4 punkty
-
3 punkty
-
3 punkty
-
2 punkty
-
2 punkty
-
1 punkt
-
Poza budżetem, ale ja bym szukał czegoś podobnego: https://www.centrumrowerowe.pl/rower-gravel-kross-esker-1-0-fl-pd53584/ MTB do miasta jest bezsensowne. Nadal u nas panuje to głupie przekonanie że MTB to rower uniwersalny.1 punkt
-
Teraz ok 150 cm, 11 lat. O ile dobrze pamiętam jak miała 8 kupiliśmy sztywnego Rockridera, w zasadzie w tej chwili jest już za mały. Koło 26. Co najlepsze jeździ czasem na moim sciezkowcu z opuszczona sztycą na kole 29 i za bardzo nie chce oddawać 😅. Wiadomo że rower jest za duży, ale ogólnie duże koło nie jest problemem, bardziej szeroka kierownica. Gdyby to był rower tylko do jeżdżenia tras i do szkoły itp. to ok, jest ciężki. Ale chłopak będzie na nim dawał upust rowerowej fantazji, a tutaj sprzęt ma być wytrzymały i co za tym idzie bezpieczniejszy.1 punkt
-
Nie wiem jak HMs DIY, ale z widokiem mapy świetnie ustawia się pola danych (sześć pół, plus kolorowa "przedziałka" ze strefą) z wykorzystaniem MapDashboard od erik.de.vries. Instalacja i aktywacja na Edku 530 bezproblemowa. Świetny manual poniżej:1 punkt
-
https://www.bike-discount.de/en/radon-r1-disc-cable-guide-right1 punkt
-
1 punkt
-
Przy bardzo niskim ciśnieniu jest źle - wentyl tracił szczelność.1 punkt
-
@Punkxtr mnie ciekawi jak to działa przy niskim ciśnieniu. Zwłaszcza jak już masz dziurę, powietrze powoli schodzi ale jeszcze sobie jedziesz. Pytanie, czy niskie ciśnienie nie powoduje, że to "zamknięcie" traci szczelność1 punkt
-
Wentyle są całkiem ok, działają bez zarzutu. Jedynie początkowo człowiek się myli, gdy działa na pamięć i chce odkręcić wkład (którego nie ma) do pompowania 😉 Po dłuższych testach zrobię update.1 punkt
-
Wystarczy usunięcie danego pola danych z profilu aktywności . Ta przypadłość dotyczy tylko tych pól które stosują " obejście " BLE w Edku. Zauważyłem ,że jak miałem aktywne pole "biketrafika" to za huhu nie chciało się sparować z "nowym" SBL , mieliło , mieliło i tak bez końca. Po usunięciu od razu zatrybiło. Potem przywracałem do ekranu pole "trafika" bo wiadomo , że bez tego nie działa ta cała radarowa telemetria . Swoja drogą ładnie się wczoraj nakombinowałem . Jak się już okazywało , że wszystko niby dobrze to testy przy drogowe obnażały brutalną rzeczywistość . I znowu kopanie , kasowanie , parowanie , cudowanie aż się udało.1 punkt
-
Aha ! To wszystko tłumaczy . Faktycznie zostaje tylko miejsce pod ramą jak masz tam mocowania . Czyli koszyk , butla i zabezpieczenie tego strapem .1 punkt
-
@Greg1 Zmieści. Przymierzałem i myślę, że nawet litrowy by wszedł.1 punkt
-
Deore to mniej więcej dzisiejszy Cues 6000 - na stronie Shimano już od jakiegoś czasu w zakładce MTB jest tylko Cues serie 3000, 4000, 6000 i 8000, Deore XT i XTR. Reszta grup przeszła do historii - co nie znaczy że jeszcze przez jakiś czas nie da się ich kupić1 punkt
-
Wolnobiegi mają napis MF... więc łatwo się upewnić. Inwestowanie w cokolwiek niżej niż Deore nie ma tu żadnego sensu bo po roku będzie znowu niezadowolenie. Tylko korbę można kupić niżej i się zastanowić jakie standard mocowania.1 punkt
-
Strzelam że raczej chodzi o to, że Tourney w ogóle nie napina łańcucha.1 punkt
-
Jak dla mnie to bardzo dobry pomysł poczujesz różnicę w działaniu napędu na pewno. Tam jest najpewniej 7 rzędowa kaseta więc jak najbardziej może ulepszyć napęd na wyższy model. Skoro masz w rowerze hamulce hydrauliczne tarczowe to co tam na liście robią klamki do hamulców tarczowych? Problemem dla mnie jest tutaj że ulepszasz słaby napęd na niewiele lepszy, idź w osprzęt klasy deore bo działa to już bardzo dobrze. Dobra przerzutka, dobra korba HTII, dobry łańcuch i kompatybilne manetki są najważniejsze reszta to już jak chcesz możesz kasetę kupić najtańszą a możesz najdroższą. Ja bym poszedł albo w napęd 1x10 lub jak chcesz duży blat 2x10 zależy co chcesz. Zaraz poszukam i podam co ja bym kupił bo to chwilę potrwa.1 punkt
-
Jak cały czas jeździsz na największym blacie z przodu to jaki sens pakowanie się w cokolwiek co ma przednią przerzutkę? Zrób 1x10 z manetką typu Deore. To samo tylna przerzutka. Z Cuesa to się ewentualnie korbę kupuje a nie nowe graty do modernizacji. Jak jest wolnobieg a jest na to duża szansa to nowe koło albo komplet. Policz sobie dokładnie bo trochę wyjdzie tego typu impreza.1 punkt
-
Nie trzeba jej obracać. Wystarczy, że usuniemy połączenie obu korb (czyli przypadek decoupled cranks) i widać wyraźnie, że pedałowanie jest mocno utrudnione, bo transport nogi do góry musi się odbywać wyłącznie kosztem pracy jej mięśni. Podczas biegu nie ma innego wyjścia, a i tak podnosimy jedynie masę nogi, bez dodatkowego obciążenia. Jednak rower to doskonały wynalazek, bo łącząc obie nogi klasyczną korbą, zwalniamy go z tego przykrego obowiązku. Każdy intuicyjnie wyczuje, że łatwiej jest, gdy nogi są sprzężone, niż gdy każda korba porusza się niezależnie. Oczywiście, że to pierwsze. Kadencja w biegu to ilość kroków (czyli dystansu pokonanego pomiędzy kontaktem jednej stopy z podłożem i drugiej) na minutę, a w kolarstwie kadencja to ilość pełnych obrotów korbą na minutę (czyli dwa impulsy). Podziel kadencję sprintera biegowego na pół i osiągniesz już całkiem realne wartości dla sprintu kolarskiego. W biegach długodystansowych kadencja też jest niższa - maratończyk amator biegnący w tempie 5 min/km będzie miał około 160-170 kroków na minutę, co podzielone na pół odpowiada przeciętnej kadencji jazdy na rowerze trenującego amatora. Jak widać, wzorce biegowe przenoszą się na rower. Tak jak w biegu, tak i na rowerze napędzamy się impulsowo i jest to najwydajniejszy sposób. To, że nie zawsze da się zastosować (np. bieg po śliskiej nawierzchni, skutkujący ograniczeniem mocy impulsów i rozciągnięcie ich w czasie, połączony z drobieniem kroków) to już inna kwestia. Tak samo na rowerze na śliskim podjeździe musimy czasem uciec się do tego mało efektywnego sposobu pedałowania, ale jest to wtedy takie zło konieczne.1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
@sznib Taki uśmiech w środku tygodnia? Chyba w plecaku są jakieś procenty. Się opiera.1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
Proste. Udowadnianie komuś, że Ziemia nie jest płaska, staje się powoli nudne... Negowanie prawd oczywistych to zwykłe pieniactwo i nie należy dawać takowemu pożywki.1 punkt
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00
