Cała aktywność
Kanał aktualizowany automatycznie
- Z ostatniej godziny
-
[Do 3000zł] Rower na szosę i leśne ścieżki
empathic29 odpowiedział empathic29 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Trzeba próbować nowych rzeczy, chciałbym spróbować jak to jest Co do problemów technicznych to nie jestem ich świadom, to coś poważnego? @chudzinki może polecasz coś innego? -
[Ostrzeżenie] Uważajcie na firmę Sava!
KSikorski odpowiedział TomekGromol → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Najlepsze z tą Savą jest manipulowanie informacją o pochodzeniu. Piszą "SAVA pochodzi z Niemiec", dane kontaktowe są na spółkę zarejestrowaną w Czechach, a fabryka i centrum projektowe w... Huizhou. -
[Ostrzeżenie] Uważajcie na firmę Sava!
TomekGromol odpowiedział TomekGromol → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Niestety ja strasznie żałuję, że chciałem kupić tańszy karbonowy rower i gdybym mógł odzyskać pieniądze to na pewno dołożyłbym kilka tysięcy i kupił jakąś normalną markę w polskim sklepie. Zobaczcie w ogóle jak wygląda konwersacja z nimi, bo dziś o dziwo odpisali. Pytam dlaczego nie odpisują na wiadomości i kiedy dostanę zdjęcia potwierdzające, że wszystko zostało naprawione (bo podobno rower jest naprawiony), na co odpowiadają "Wczoraj uzgodniliśmy wszystko przez telefon"... Ewidentnie nie chcą żeby cokolwiek było na piśmie, bo uzgadnialiśmy że mają mi wysłać zdjęcia XD W sobotę minie 30 dni odkąd rower został do nich dostarczony (nie obchodzi mnie że w międzyczasie go zgubili, to nie mój problem) a do teraz nie dostałem żadnej informacji na piśmie, że cokolwiek z rowerem zrobili ani jaka jest w ogóle decyzja, no kabaret. -
Przecietny obserwuje zawartość → [Ostrzeżenie] Uważajcie na firmę Sava!
-
[Ostrzeżenie] Uważajcie na firmę Sava!
Przecietny odpowiedział TomekGromol → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
to też ale i jakość karbonu od uznanych producentów jest lepsza -
chudzinki obserwuje zawartość → [Do 3000zł] Rower na szosę i leśne ścieżki
-
[Do 3000zł] Rower na szosę i leśne ścieżki
chudzinki odpowiedział empathic29 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Nie wiem czy to przez ogromną popularność tych rowerów, ale ostatnio było sporo tematów o jakiś problemach technicznych związanych z tą marką. A jesteś gotowy na baranka? -
[Ostrzeżenie] Uważajcie na firmę Sava!
pecio odpowiedział TomekGromol → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@KSikorski dokładnie. -
Hej. Szukam roweru do 3000 zł. Jeździłem dotychczas głównie po szosie, ale zdarzyło się także odwiedzić leśne ścieżki. Zaznaczam, że jestem raczej amatorem, nie znam się na rowerach. Poczytałem trochę w internecie i gravel wydaje się dobrym wyborem. Sporo osób polecało Felt Broam 60 w kategorii do 3000zł. Co sądzicie, czy to dobry rower, a może macie jakieś inne pozycje? Oczywiście rozumiem, że w tym przedziale cenowym nie zdziałamy cudów. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i za pomoc, pozdrawiam!
-
[~9000] Rower szosowy
koro odpowiedział gandalf_kolorowy → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Muszę przyznać że ten Corratec za 10 799 wygląda więcej niż rozsądnie. Nowa elektroniczna 105, karbonowa sztyca... ewentualnie kiera do wymiany i mam kompletny rower pasujący do moich oczekiwań. Widzę, że koła Ursus wsadzone do niego mają bębenek Campy a nie Shimano, to coś zmienia w eksploatacji? Do tej pory spotkałem się z Shimano/SRAM. Z tego co kojarzę sama marka ma sporą historię, ale ostatnie lata chyba chudsze? Przynajmniej u nas, nie wiem jak za granicą. W pro peletonie ich nie widać, więc nie płaci się dodatkowo za znaczek Jest dostępny stacjonarnie, więc przejadę się w weekend i przymierze. Sensę mam na szczękach, więc tarcze też będą dla mnie nowością. Ich serwis jest dużo bardziej wymagający? I jak z tymi zintegrowanymi kablami, ogarnięty serwis poradzi sobie bez problemu? -
Zarejestrował się nowy użytkownik: empathic29
-
[Ostrzeżenie] Uważajcie na firmę Sava!
KSikorski odpowiedział TomekGromol → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Ten wątek można pokazywać wszystkim, którzy twierdzą że w przypadku uznanych producentów "dopłaca się tylko za napis na ramie". - Dzisiaj
-
[~9000] Rower szosowy
nossy odpowiedział gandalf_kolorowy → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Gratuluje zakupu i szerokości....niecałe 10k za adv.1 to bardzo dobra cena. @koro....szukasz okazji do 10k za di2, dokładasz chińskie karbony za 2k i masz fajny sprzęt. Ultegra fajna, ale 105 robi robotę od wielu lat. Jest jeszcze wspomniany wyżej corratec cct, ale jak to jeździ to nie wiem. Wiele lat ścigałem się na ramach corrateca i złego słowa nie powiem....ale było to pierdylion lat temu i od tego czasu mogli pójść w lepszą lub gorsza stronę. Z całą pewnością rower też w jakiś sposób wart uwagi. Co do topowych ram. Po przesiadce z aluminiowej ramy np.: Sensy przesiadka nawet na podstawową ramę któregoś z producentów/składaczy wymienionych przez @ernorator wraz z karbonowymi kołami będzie dużym przeskokiem. Trzeba już sporo jeździć i mieć mocno sprecyzowane potrzeby i oczekiwania żeby czerpać zyski z ram s-worksa , najwyższej dogmy, gianta SL, itp. W centrumrowerowe.p, jest chyba orbea orca z di2 i karbonowymi kołami chyba za ok.12k. W tym budżecie sam wolałbym celować w nowy rower. -
[Amortyzator tył] Dartmoor Thunderbird - dobór dampera
KSikorski odpowiedział Pawel198808 → na temat → Rock Shox
Najlepiej napisz na messenger bezpośrednio do dartmoor-bikes. Odpisują z dnia na dzień na techniczne pytania. -
Zarejestrował się nowy użytkownik: bdariusz
-
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
marcesco odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Klocki hamulcowe na zapas i drobiazgi do downgrade'u na 1x12 😉 -
[ok.2000] Pierwszy poważniejszy rower.
leotdipl odpowiedział Mikul94 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
'Pięta dotyka pedału na wyprostowanej nodze, plus lekko zgięta noga przy pedałowaniu)." Też początkowo tak uważałem W praktyce mam niżej siodełko i Pięta nie jest na wyprostowanej nodze. Tu musisz sam dojść do pozycji. Ja wymieniałem mostek (wyżej plus bliżej), aby pozycja była optymalna. Dzisiaj mogę napisać że jest ok. Rower MTB XC. PS. z Twoją pozycją jest coś "nie HALLO". Pozycja Nienaturalna - dla tego typu roweru. Tak jakbyś siedział na wygodnym Trekkingu. A tak nie jest. Powinna być bardziej pochylona do przodu. Ciężar ciała powinien być przeniesiony jednak w większej części na ręce. Porównanie czynię z moim MTB XC gdzie ostatnio go na wakacjach mocno użytkowałem ze swoimi problemami zdrowotnymi + wiekiem 65+ Siodełko raczej do tyłu. Zmierz pozycję kolana vs. pedał (pedał wysunięty do przodu i poziomo - do kolana przyłóż ciężarek na lince - ten powinien wskazywać na środek pedału). Dwa. Mostek. Zamontować najpierw regulacyjny. Dobrać właściwą pozycję. Wymienić finalnie na sztywny o tak zmierzonych parametrach. -
[Suport] Romet Jaguar - jak odkręcić?
Garlock odpowiedział KapitanZbik666 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Ten rower jest jakiś dziwny. Przy suporcie rurki są ewidentnie mocowane mufami. Ale przy rurze sterowej one chyba są spawane (te białe rurki). Szczerze mówiąc, to nie spotkałem się z rowerem, który jednocześnie był mufowany i spawany. Albo rurki były łączone na mufy (lutowane) albo spawane. Ale mogę się mylić. Co do widelca, to jest to jakiś ślad, ale nie kojarzę który producent dawał taką główkę. "Zwykłe" Romety w PRL nie miały takich ozdobników,, bo na główkę widelca zakładana była chromowana (w późniejszych latach plastikowa) nakładka. Jaguary i Huragany miały takie jakby pół koniczynki i do tego piękne mufy. Więc to na pewno nie jest Jag czy Huragan. W Rometach Sport (następca Jaguara) był trójkącik. Innych ozdobników widelcy w starych Rometach nie kojarzę. Ale mogę się mylić. Mostek wygląda na typowy chromowany mostek 1" dostępny w sklepach. W PRL-u też takie stosowano. -
[~9000] Rower szosowy
koro odpowiedział gandalf_kolorowy → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Z tą topową ramą to przesadziłem racja, wiadomo że to nie poziom S-works czy Dogmy. Chodziło mi bardziej o to, że mam wybór pomiędzy używką od renomowanych producentów i z niezłą specyfikacją jak karbonowe koła, a ten Spec ma dodatkowo kokpit Dedy, a nowymi rowerami z niższej półki. Gdybym miał kupić nowego TCR czy Sculturę i dołożyć do niego lepsze koła itp to wyjdę ponad budżet. -
Pawel198808 obserwuje zawartość → [Amortyzator tył] Dartmoor Thunderbird - dobór dampera
-
Dzień dobry, Czy ktoś, z szanownych bikerów jest w stanie powiedzieć mi, czy damper o specyfikacji: https://trailhead.rockshox.com/en/product/16T20272547/details?silentAuthAttempted=true Rebound tune Linear Light Compression tune L1 - W/HotDog Piston Lockout force 320 Będzie dobrze funkcjonował w ramie Dartmoor Thunderbird Superenduro 29" w rozmiarze M? Wymiar montażowy dampera oczywiście 205x65mm. Z góry dziękuję.
-
ArtGD obserwuje zawartość → [Shimano XTR CS-M9101 12s 10-51] Trzaski w napędzie
-
[~9000] Rower szosowy
ernorator odpowiedział gandalf_kolorowy → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Ja bym się to tej topowej ramy tak nie przywiązywał, S-works to topowa rama, SL6 jest dobrą ramą. Między wymienionymi Tarmakiem SL6 czy BMC a Gianetem TCR, Meridą Sculturą czy Scottem Addictem RC różnica w jakości ramy będzie żadna. -
[~9000] Rower szosowy
D1ckSteele odpowiedział gandalf_kolorowy → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Od https://szybkierowery.pl niecały miesiąc temu miałem okazję kupić frameset BMC SLR01. Wysyłka dość szybko, jakieś 2 dni i było wszystko wysłane. Problem w tym że przysłali mi części nie do tej kierownicy, która była w zestawie i parę rzeczy nie pasowało. Wysłałem im info i jak na razie przez niecały miesiąc zabrnęliśmy w miejsce "proszę o przesłanie zdjęć, wymiarów i modelu kierownicy". Musiałem zamawiać samemu pasujące za ok 200plna żeby nie marnować pogody w środku sezonu. -
[~9000] Rower szosowy
koro odpowiedział gandalf_kolorowy → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Cześć, pozwolę się podłączyć ze swoim tematem, żeby nie zakładać nowego. Też jeżdżę na aluminiowej Sensie, tyle że Romagna i też czuję, że czas przesiąść się na coś z wyższej półki. Po 3 sezonach na Sensie, wiem, że szukam roweru z wyścigowym DNA. Interesuje mnie przede wszystkim topowa rama. Budżet jaki zakładam to 12 tys. i ostatnio skłaniam się bardziej ku opcji kupna używki. Znalazłem dwa wydaje mi się topowe rowery, które spełniają wszystkie warunki, w tym między innymi kable na wierzchu (nie wiem, może to moje widzimisię, ale wydaje mi się że zintegrowane kable to więcej problemów jak zalet). https://kolarskieokazje.pl/pl/p/Specialized-Tarmac-SL6-Expert-Ultegra-Di2-7%2C49-kg-Roval-C38-rozmiar-54/225 https://szybkierowery.pl/produkt/bmc-teammachine-slr-one-ultegra-di2-2x12-zipp-roz-54/ Ktoś może zna te sklepy lub korzystał z oferty i może coś powiedzieć? Będę wdzięczny za wszelkie uwagi, opinie i wskazówki. Na zwrócić jeszcze szczególną uwagę przy oględzinach używek? Wiadomo, że rama najważniejsza, bo koła z czasem można wymienić. Kondycja baterii di2? W tej cenie można znaleźć ciekawe propozycje od Sensy, Rose czy Polygona, ale chciałbym postawić na coś z topową ramą, kosztem tego że rower nie będzie nowy. Wtedy każda rysa nie będzie tak bolała, a rower ma przede wszystkim dobrze jeździć. Mój wzrost to 179 cm, mierzyłem TCR w CR i zdecydowanie jestem bardziej M niż M/L. W obu rowerach jestem przy górnej granicy rozmiarów, ale przy sportowej pozycji co do zasady wybiera się mniejsze rozmiary? Wiadomo, że musiałbym się przymierzyć przed kupnem, ale chciałbym poznać opinie użytkowników tego forum. Pozdro! -
Szymon72 obserwuje zawartość → [rower] Specialized Pitch Comp roz. XS
-
Hej Do sprzedania używany rower MTB renomowanej firmy Specialized model Pitch w rozmiarze XS na kołach 27,5 cala. Idealny dla dziecka lub niskiego dorosłego do 170 cm. Rower gotowy do jazdy, stan bardzo dobry, napęd Shimano Deore 1x11 wymieniony w zeszłym roku. Reszta osprzętu katalogowa (amortyzator Santour, hamulce hydrauliczne Tektro, koła Stout, siodełko Specialized). Cena 1599 PLN do rozsądnej negocjacji Link do aukcji https://www.olx.pl/d/oferta/rower-specialized-pitch-comp-roz-xs-CID767-ID1b03hq.html?bs=olx_pro_listing
-
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
dfq odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Bo dalej z buta @Sobek82 a tam ulep 😀 -
Wklej lepiej jakieś zdjęcie ile tam jest tego odstępu między widełkami a oponą. Ogólnie - nie znajdziesz dobrej opony na piasek i asfalt - znam temat tu gdzie mieszkam są same piaskownice. Albo będziesz zamulał na asfalcie z większym balonem albo będziesz pływał w piasku z szybszą oponą. Rada taka - naucz się techniczne jeździć po wertepach - jak wybierać tor jazdy, co robić jak opona myszkuje i jak upadać na piaszczystym zakręcie by sobie krzywdy nie zrobić.
-
Czekam grzecznie. Wpadły już SMSy o tym, że wpadnie kurier więc jest szansa że będzie to dzisiaj
-
Jak kurierowi nie spodoba się ten kask i machnie na niego ręką ( czyli go dostarczy 😁) to @Eathan nie omieszkaj się pochwalić . Ciekaw jestem , bo prawdopodobnie ta Z1 jest węższa od Genesisa. Jakbyś zmierzył potem przy okazji szerokość .
-
[Aliexpress] Sprawdzone zakupy
Sobek82 odpowiedział milosh → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Ja to wkładam klucz płaski 15 i rozpychał na boki 🫠🙂🙃😘
