Skocz do zawartości

[bikepacking] Podróże na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

Olanoga, chyba może poniekąd pojadę na "sakwy" gdzieś do Austrii... może

drugi tydzień sierpnia, nie moja to koncepcja i w charakterze pasożyta udział mi grozi..

Ustala się dopiero, nawet nie wiem jakie trasy, jaki rower brać, jakie bagaże o koncepcje...

Jeśli wokoło W-wy jest na ten czas przód tył czy środek torbowy albo dobry bagażnik do pożyczenia przetestowania byłbym wdzięczny, sam mam stare sakwy, ortlieba L pod siodło i plan obejrzeć torbę w-ramową Gianta...Mam moje rometowe bagażniki, ale są dość wysoko nad kołem i wiotkie na boki dyndusy...

Myślałem że wszelkie przygody feli-turystyczne mam już za sobą , ale może jednak .

Pożyczać mam ochotę bardziej koncepcyjnie, testowo niż sępowo, w zasadzie nie mam jakichś koncepcji torbiarskich, na przyszłość, ciekawski jestem praktyki opisywanych tutaj rozwiązań...

 

Mam dużą dozę Jasia Słodowego Fasoli i niezawaham się troczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolg, Adamos Wielkie dziękuję!!!

W przyszłym tygodniu sytuacja się wyklaruje co i jak, i który rower się nadaje. Najchętniej bym wziął wąziutkie opony, ale nie wiem jaka jest ogólna koncepcja... Będę się odzywał. Obejrzałem w internetach bagażnik - to prawie majbach w dziedzinie troczenia, jakie ma sprytne opcje mocowań, i jest w miarę nisko...Założony do Diamanta trzykrotnie zwiększy wartość roweru :)  by była rewelacja... Odezwę się

 

Na pikniku jurajskim była okazja nie jedną torbę bagażnik obejrzeć i się przymierzyć zapoznać, wykazałem się ponad przeciętną ignorancją niestety...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Namiot może i lekki, ale dobrego wrażenia to on na mnie nie robi...taka tam chustka nad głową. Jeśli śpiwór z tego zestawu zastąpi się czymś na nasze warunki (nie -35, raczej -5), to można całość wozić w kieszeniach szortów  :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zostawię to tu na razie...  :devil: 
..niestety bez muzyczki, pełnego wypełnienia, napisów ani siedmiu kadrów pokazujących w zwolnionym tempie.. nie było czasu :/




Bardziej trzepać się już nie dało bo by mi łokcie powypadały z rąk :)
(wracam do pracy, ściski ekipa!)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszej wycieczce, nielubiana w tym wątku Apidura - ta chińska i droga ;)

Kiedyś nagram filmik z bujania, tylko taki jak się powinno nagrać - czyli co tam pakujemy i ile waży.

Na tej fotce mam tam ponad 3,5 kilo, w tym duży zestaw kuchenny z amelinium i co? I buja się to! szok! Ale jak załaduję tam to, co powinno się wozić w takiej torbie to jest stabilna. Czas odchudzić graty :)

 

tkJQi7Z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Xonix, ładny zestaw :) W tle..Świnoujscie? Gazoprom?
Ciekawy przeskok z koncepcji szycia u krawcowej trójkąta po komplet api , no no...
Niech się ładnie i długo sprawuje!

Apidura jest "nielubiana" bo stosunek ceny do jakości jest jak by to rzec....... nienajwłaściwszy (mnie akurat najmniej to boli).


Miałem podobny (albo może mniejszy) pakunek na transpireneice - wiem jak się pakować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

e tam, bez przesady - jak jest wypchana na maxa buja na boki - fizyki nie oszukasz.
Ale bujanie to nie jest taki sobie problem - gdyby tak było nie gadało by o tym od lat środowisko bikepakcingowe na świecie, producenci nie szukali by rozwiązań minimalizujących ten problem. Nie dokładali by alu, nie używali dodatkowych troków w trasie. Większość markowych rzeczy będzie działa podobnie niektóre lepiej, niektóre gorzej, te tanie często to coś bikepackingowo-podobnego (coś zaraz pokażę ku przestrodze)
No i bujanie czy brak bujania to nie jedyny problem/cecha tych toreb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

.. jeszcze jedno do użytkowników KTMów - baczcie na szwy, patrzcie czasem pod torbę czy nic nie wychodzi szparami.
W trakcie napraw ktma, który ma dosłownie kilka wyryp (raczej na lekko) zauważyłem to:

DSCN4995.JPG

Z drugiej to samo.
Za rzadki szew (bardzo rzadki jak do worów papierowych z cementem), za słaba nić. Za chwilę puśiło by lamowanie które chyba jedynie trzyma przód w ryzach. masakra....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xonix, ładny zestaw :) W tle..Świnoujscie? Gazoprom?

Ciekawy przeskok z koncepcji szycia u krawcowej trójkąta po komplet api , no no...

Niech się ładnie i długo sprawuje!

 

Apidura jest "nielubiana" bo stosunek ceny do jakości jest jak by to rzec....... nienajwłaściwszy (mnie akurat najmniej to boli).

Miałem podobny (albo może mniejszy) pakunek na transpireneice - wiem jak się pakować ;)

 
A dziękuję, zestaw spoko, tylko jak pisałem trzeba odchudzić graty i będzie super :)
Te torby miałem już przed koncepcją szycia trójkąta, kupione po szybkiej sprzedaży gratów z pierwszej podróży z sakwami... sakwy i full - to nie jest najlepszy pomysł ;)
Poniżej foto: bikepacking - robisz to źle ;)
 
nBMXUSn.jpg
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kiedyś nagram filmik z bujania, tylko taki jak się powinno nagrać - czyli co tam pakujemy i ile waży.

Na tej fotce mam tam ponad 3,5 kilo, w tym duży zestaw kuchenny z amelinium i co? I buja się to! szok! Ale jak załaduję tam to, co powinno się wozić w takiej torbie to jest stabilna. Czas odchudzić graty :)

 

To zanim nagrasz filmik mógłbyś napisać co masz w tych torbach, na ile dni to zestaw, w jaki teren, itp.

 

PABLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xonix, ładny zestaw :) W tle..Świnoujscie? Gazoprom?

Ciekawy przeskok z koncepcji szycia u krawcowej trójkąta po komplet api , no no...

Niech się ładnie i długo sprawuje!

 

Apidura jest "nielubiana" bo stosunek ceny do jakości jest jak by to rzec....... nienajwłaściwszy (mnie akurat najmniej to boli).

Miałem podobny (albo może mniejszy) pakunek na transpireneice - wiem jak się pakować ;)

Za to design maja ladny i logo fajne, troche do Ospreya czy Arc'teryxa zalatuje.

Nie wnikam co sie pakuje w podsiodlowke, ale co bedzie jak dac tam ciezsze rzeczy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Za to design maja ladny i logo fajne, troche do Ospreya czy Arc'teryxa zalatuje.

dyskusyjna opinia ale nie o tym wątek ;)  
Api jest ładna (chyba najładniejsze torby na rynku) ale jak ją wytyrasz tak jak się sprzęt bikepackingowy tyra to bardziej liczy się ile wytrzyma a nie jaka jest ładna i czysta. Kumplowi podsiodłowa puściła po kilku jednodniowych wypadach w Beskidach. Może pojedynczy przypadek ale jak na tak "drogi produkt" takie niedoróbki jak delikatne (i pękające) klamry 20mm, brak blokady przesuwu czy przetarcia od sanek siodła.. no nie bardzo nie bardzo.. 
Albo.. przednia torba bez dystansów ( i że niby do szosy hehe i nawet pod raphą robione), kieszeń za mały pierdylion złotówek z której ani nie zrobisz torby "na potem", za to możesz rybki trzymać po mocnej ulewie. A jak jeszcze revelate czy choćby nawet nasze bP szyte jest na miejscu, przez twórców marki tak api to "przedsiębiorstwo", z małymi chińskimi rączkami w tle (wystarczy zajrzeć na metkę w środku). 
Ale to tylko moje zdanie zrzędy (choć w UK nie raz widziałem podobne krytyczne opinie odnośnie samej marki)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Design to także jak coś działa i jak jest wyprodukowane.

Apidura wygląda świetnie ale wolę poczekać na rodzimy produkt od producenta który nie jest mitomańską machiną marketingową i zapłacić za to że ktoś wkłada pracę w wykonastwo niż płacić za utrzymanie jakiejś akcji marketingowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zanim nagrasz filmik mógłbyś napisać co masz w tych torbach, na ile dni to zestaw, w jaki teren, itp.

W torbach miałem zestaw na 2 do 30 dni, po tym czasie musiał bym dokupić pastę do zębów :P Ogólnie nie miałem tu zapasów żywności i wody, to nie była podróż na odludzia, nie tylko do tego służą te torby :)

Apidura jest przesadnie droga, ale jest starannie uszyta. Jedyne zastrzeżenie mam do wypinającej się jednej klamry w podsiodłówce od dociągu z pod sanek. Mógł bym to reklamować ale po co? Dałem trytkę i nie ma prawa się wypiąć. Druga zaleta apidury to dostępność - chcesz takie torby? kup je dziś i za 2-3 dni masz je na rowerze. Poza tym same wady :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...