Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

A jeśli o drop'y chadza - Genetic pomimo iż na stronce jeszcze się nimi nie chwali to już zajawkuje w swym katalogu takie oto cudo - Digest - wydaje się być ciekawą alternatywą dla hiszpańskiej gejozy.

 

Dwa zdjęcia gienka Caribou w wersji...supermini ;)

 

A na deser ramset Longitude, nie pytajcie ile waży bo w trakcie pomiaru waga pękła z wysiłku... Po odejściu od Reynolds'a jakość wykonania nieco siadła(co widać na fotach haka, w miejscu ich łączenia z piórami) ale w tej cenie nie ma co oczekiwać wykończenia na miarę choćby Wąsatego Toma. Dużo gratisów, co cieszy, chociaż tak naprawdę kierka nie bardzo mi leży, stery dadzą radę dopóki się nie zarobię na coś lepszego, ale miło że dodali tubkę farby oraz napinacze koła. Trzy przelotki do kabli są wkręcane od spodu górurki gdyby się komuś zamarzyło prowadzić przódrzutkę.

Oczywiście tak długo dumałem nad Knard'ami że je wykupili(w zwijanej wersji, drutówka jest dostępna ale jakoś mi się nie widzi). Zastępczo na dzieńdobry przyjdą grube Ardenty i powinno być dobrze. Zresztą, tak sobie dumam iż na Paprykarz jesienny to wolałbym Dirt Wizzard'y, choć jakoś im nieśpieszno z dystrybucją. 

Zdjęcia samej ramy zatem(nie chcą się tu wklejać), reszta albo do obejrzenia na Paprykarzu albo tutaj na krótko przed!

 

 

POZDRo-:ver

p.s. do Rzymo'wych rozterek: jeśli chcesz ok. 45mm kapcie to o gienku zapomnij. Udąło mi się tam władować Knard'y 41 i to by było na tyle  :verymad:

 

już jest na stronce:

http://www.geneticbikes.com/products-details.php?prod=HBGED44K

 

Zastanawia mnie tylko ta szerokość. Są dwie wersje 44 i 48. Czy to szerokość tylko "płaskiej góry" czy całości?

Dla porównania myszata ma 55,4 po całości i 37,5 po płaskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

"wszystkie speedvageny to fajne rowery"
(a szczególnie w kolorach teamowych)
Thomasz - na chłopski rozum to powinno być po płaskim, bo ta 440 gdyby była cała taka szeroka ile miała by na górze? 300? ciut mało. Z dugiej jeśli tam jest no 480 na górze..noooo to się robi szeroko, baaardzo szeroko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A jeśli o drop'y chadza - Genetic pomimo iż na stronce jeszcze się nimi nie chwali to już zajawkuje w swym katalogu takie oto cudo - Digest - wydaje się być ciekawą alternatywą dla hiszpańskiej gejozy.

 

 

 

Alez jest :)    O tu wuasnie ----> http://www.geneticbikes.com/products-details.php?prod=HBGED44K

 

OHLOL... Zostalem ubiegniety... 44 i 48 to szerokosc na poczatku giecia dropow, czyli efektywnie tyle masz szerokosci w chwycie za klamki od gory. Cala reszra szerokosci idzie w rozgiecie dropow na zewnatrz.

 

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre człowieki, powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz - jaki rozmiar powinien lepiej pasować (180cm, noga 84cm)?

Dobrze myślę, że najsensowniejsza powinna być opcja 20.9" (górna rura 55cm, podsiodłowa 53cm)?

 

Tak pytam, bo teraz w 'góralu' mam podsiodłówkę 48cm + sztyca z offstem, przycięta do 33cm (schowana na ~10cm) i zwątpiłem czy w brać

19.3" czy 20.9" :) (podsiodłowa 49 vs 53cm oraz półtora centymetra różnicy w długości górnej rury).

 

Niestety nie mam się jak przymierzyć do roweru przed zakupem...

 

14s3aZt.jpg

Edytowane przez rzymo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

wiesz, 55cm górnej rury (najważniejszy parametr) to przy moich 176 cm Ivan mi nawet próbuje wybić z głowy a gdzie przy Twoich 180... (na szosie mam 55cm i jest bardzo OK)
Na podsiodłową bym aż tak nie patrzył, nie obijesz nic, na pewno...co najwyżej kolana o barana jak weźmiesz za krótki model ;)

(ps: z którego to roweru bo chyba coś przegapiłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Hehe, o szosę, w tym wątku, to rzymo by raczej nie pytał. :)

Ja w przełajce, przy 183cm wzrostu i nodze 82 mam 550 podsiodłowej i 570mm górnej ze 120mm mostka i czasem mam odczucie, że wolałbym ciut krócej (mostka oczywiście :P)

anarchy, podpowiesz może, czy poniższy rower był także malowany u Rychtara?

1.jpg2.jpg
3.jpg4.jpg5.jpg7.jpg8.jpg

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

błędne przypuszczenia bazujące na tej (charakterystycznej) koronce:
7856906838_91ca9ef758_z.jpg

Przy okazji: szkoda, że pomimo takiego odsłaniania swojego warsztatu w necie tak zdecydowanie odwraca się plecami od pomysłu naszej wizyty w warsztacie podczas Paprykarza.
Szkoda o tym pisać, ale ostatnio ponad pół godziny rozmawiałem z p.Leszkiem próbując przekonać do spotkania, ech....
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szosie przy górnej rurze 565 czuję się ok., wzrost 182 cm ... również proszę o doprecyzowanie czego dotyczy to geo, jakiś przełaj ?

 

to jakiś przełaj/monster na 99%, bo tego Rzymo szuka, ino jaki model dokładnie...

 

2x @up - podlinkowana/zobrazkowana przeze mnie kilka(naście) postów wyżej Kona Rove:

 

- albo: http://www.konaworld.com/rove.cfm .

- albo: http://www.konaworld.com/rove_al.cfm (po taniości dla ogólnego zapoznania się z tego typu sprzętem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamos: Piękny ten Rychu, jest na czym oko zawiesić, żeś znalazł prawilną fotę... Nie byłbym jednak sobą jakbym się czegoś doczepił oczywiście :laugh:

- Panie, tylną oponą Pan se lakier zeszlifujesz na rułrze podsiodłowyj! Taki przełaj anty-błotny hm?

- Krowy doić...

Edytowane przez djzatorze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo patrząc po mocowaniach hamulców to ta rama była projektowana z zamysłem cienkich gumek , które po błocie specjalnie nie jeżdżą ;)

 

te gumki na fotkach to pewnie 25-28c - 'na oko' to wejdzie tam 35c pewnie max  ,  więc na upartego miejsce na małe błotko można uzyskać przesuwając tylne na hakach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Maciejas....SS? Tytan???
czy po prostu nie pociągnałeś jeszcze wszystkich linek a w ramie tak pięknie ktoś przylutował gniazdo pancerza....

Zawoduwa, bo chyba nikt nie odpowiedział na Twoje pytanie - nie, nic nie powinno się stać, jeżeli tylko będzie nie pchał do opon 6barów (hehe) i pracował ładnie rękoma podczas najazdów na przeszkody. Są tacy co robią jeszcze gorzej i wkładają do alu ram sztywne totalnie alu widły. 
A z przekąsem: jeśli rama Ci strzeli... to tylko powód by kupić coś stalowszego ;) takiego na ten przykład on-ine4650 na ebayu widziałem z 2 dni temu.... za 100funta (!?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzymo, koniaka zarzuciłeś, ale sam pisałeś, że cena ciut sporawa jak na ten set. Myślałem, że co innego. Niemniej i tak 20,5 na długość było by lepsze.

Dlatego pomysł na tę chwilę jest taki - Rove w wersji amelinium. Jak już będę wiedział czego dokładnie chcę, to wtedy rozważę inny, droższy materiał. Co ciekawe w wersji Al suport jest niżej, niewiele, ale jest.

Napęd 8/9 nie przeszkadza a dla mnie to nawet zaleta (akurat pod klamkomanetki Campy 10sp, no i mam jeszcze parę XT'ków 737 do zajeżdżenia ;)), wideł pożyczę wunglowy, w miarę lekkie koła 28" leżakują

w piwnicy już chyba z rok, a z całą resztą się zobaczy.

Jedyny problem będę miał z korbą, bo wolałbym coś bardziej miękkiego niż 50/34 czy nawet 46/34...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...