Skocz do zawartości

[Amortyzator]Rock Shox Reba - Porady serisowo-eksploatacyjne


Orzech89

Rekomendowane odpowiedzi

Toż to żaden news bo już chyba wszyscy zainteresowani to wiedzą :) Nie chciałeś Duala?

 

Sorry za spam. Nawet się cieszę, że solo u mnie świeci, lubię proste rozwiązania. Co do amorka to brałem rower Specialized Carve expert 29" na rok 2013. Także Reba na push locku i lekka jest także cieszy mordę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyczną komorę negatywną mają floaty powietrzne, dampery. Patent prawie tak stary jak rower amortyzowany, sprawdza się bardzo dobrze i wątpię że ktoś się zastanawia nad możliwością użytkowania dwóch pompowanych komór.

Był damper sid, też z niego i tego rozwiązania zrezygnowano. Chyba nikt nie płakał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok serwis dokonany, oleje wymieniane. MC tylko wyjęty nie rozbierany. Po złożeniu nie działa blokada. Sciągam manetke pop locka, kręcę ręczęnie tym szarym zaworem - to samo. Zmieniam pozcyje flootgate - nie nie daje. Co to może byc?

 

Edit:

 

Sprawdzam dzisiaj stan oleju w MC. Było go mniej niż zalewałem wczoraj czyli 123ml zgodnie z manualem. Wylewam wszystko, wlewam odmierzoną ilość. Składam. Sprawdzam ugięcie. - Ugina się na 4cm, potem opór i ani drgnie. Ręcznie zaciągam szarą blokadę i działa.

 

Oringi nowe wymienione.

 

Chłopaki nie mam pomysłów.

 

Edit 2.

 

Przy spuszczonym powietrzu z obu komór ugina się tylko o połowę. W MC 120ml oleju, w powietrznej od góry(+) 5ml, na dole po 15ml.

 

Czyżby jedyną możliwą było przelanie się oleju na dół? Tylko jakim cudem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chyba jednak ten temat tak szybko nie umrze. Stałem się kolejnym posiadaczem Reby. Oczywiście dual air.

I nie ukrywam, że jestem zielony w tych sprawach. Wiem że mam dwie komory powietrzne pozytywną i negatywną lecz która za co odpowiada już nie bardzo.

Mokryxd napisałeś, żeby kierować się SAGiem czyli ugięcie WSTĘPNE czyli :)? Proszę o pomoc :)Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompowanie negatywnej pomaga przy ugięciu, im mocniej, tym amor więcej "wyłapuje". Komora negatywna trochę oszukuje SAG, bo sprawia, że amor mocniej się zapada. Do tego dochodzi wielkośc ciśnień w komorach i różnica między nimi. Inaczej pracue 100+ 80-, inaczej 120+ 100+.

 

Cała zabawa z Rebą to właśnie dobranie tych plusików i minusików, żeby ładnie liście pod Tobą wybierało. Nie licz na gotowy wzór, czytaj poprzednie strony i próbuj, w końcu coś znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam strasznie głupie pytanie. Mam Rebe RL i jak mam ustawić SAG kiedy amortyzator pod moim ciężarem w ogóle się nie ugina gdy siedzę na rowerze? (waga 67kg) Mam zmniejszyć ciśnienie w komorach czy zwiększyć? Jeśli tak to w której żeby zapadł się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nówka ze sklepu jednak rocznik 2011. Właśnie czytam każdą stronę tego tematu i powoli coś z tego wychodzi. Chyba mało komu tutaj amor sie ugnie siedząc tylko na siodełku, trzeba stanąc na pedałach do ustawienia SAGa.

 

To, że jest o rok starsza to nawet lepiej. Nabij do komór odpowiednio 95+ 80- albo 105+ 90- a nie po równo i zobacz jak będzie. U mnie wszystko gra a ugięcie wstępne robię przy opartym o ścianie sprzęcie. Siadam delikatnie opieram się o kierownicę i tyle. SAG w granicach 1 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAG ustawiasz siedząc na siodełku. Tym co mają go prawidłowo ustawiony się ugina, czyli pewnie wszystkim oprócz Ciebie. ;)

 

robię dokładnie jak ten gość na filmiku

, nawet jak zblokuję tylnego X-Fusiona też sie nie ugnie musze lekko jednak oprzeć się na kierownicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Rebę z 2012r i mam taki problem, że pod nakrętką od wentyla zbiera się powietrze i przy odkręcaniu jej czuć wyraźny opór. Przy okazji oddania roweru na gwarancję zwróciłem na to uwagę, a oni wysłali amor do Harfy. Dzisiaj dostałem odpowiedź od Harfy, że amor jest sprawny i powietrze nie ucieka.

 

Czy u Was też zbiera się powietrze? Nie powoduje ono zmiany charakterystyki pracy, lecz mnie trochę denerwuje :(

 

Harfa zaproponowała przegląd z wymianą o-ringów :w00t: za 260zł.... Chyba dużo? Czy przegląd raz na 2 lata wystarczy? Jak się skończy gwarancja to sam bym zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...