Kamnatmec Napisano 8 Maja 2025 Napisano 8 Maja 2025 Siemanko, potrzebuje jakiś rower o możliwie najwygodniejszej pozycji. Jeździłem ostatnio na jakimś pożyczonym krossie pulso 1, brak amora, kiepska pozycja, nie był wygodny w ogóle, rozmiar 23. https://www.goride.pl/rowery-fitness/kross-pulso-1-0-2019 Myślę o crossie do 3.5-4k z jak najwygodniejszą pozycją. Wzrost 193 Waga 93-95 Trasy to 30%asfalt, 50% wrocławskie wały przeciwpowodziowe (utwardzone, lekko kamieniste),20 utwardzone ścieżki leśne. Żadnych wielkich podjazdów, ani terenu trudniejszego niż bardzo łatwy Kandydaci to Roam 1 https://www.centrumrowerowe.pl/rower-crossowy-giant-roam-1-disc-pd42023/ Evado 7.0 Cues https://www.centrumrowerowe.pl/rower-crossowy-kross-evado-5-0-cues-pd41450/?v_Id=251746 Czy te dwa rowery w porównaniu do tego krossa mają lepszą/wygodniejszą geometrię pod moje oczekiwania. Bo nie wiem, czy skoro ten kross był tak niewygodny dla moich problematycznych pleców, to te rowery nagle odmienia moja perspektywe. Jakies porady/ sugestie? Cytuj
leotdipl Napisano 8 Maja 2025 Napisano 8 Maja 2025 Giant ...16,5" ... Nie dla ciebie 🤪 Ostatnia sztuka i tylko w tej ramie. Cytuj
Mihau_ Napisano 8 Maja 2025 Napisano 8 Maja 2025 Zerknij tutaj https://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-riverside-920-sram-nx/_/R-p-352473 1 Cytuj
Dzejdzejokocza Napisano 9 Maja 2025 Napisano 9 Maja 2025 Unibike Zethos/Viper rama 23 cale, pogadaj z ceną w jakimś sklepie, raczej nie robią problemu z rabatem te 2-4 stówki powinni zejść. https://www.rowerzysta.pl/rower-crossowy-unibike-zethos-man-2025-granatowy/kolor-granatowy_rozmiar--ramy-23?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=22307084382&utm_id=22307084382&utm_term=&utm_content=&utm_source_platform=Google+Ads&gad_source=1&gad_campaignid=22307085828&gclid=Cj0KCQjwrPHABhCIARIsAFW2XBPxw21b4rtoEj0aDQx511MKej86J08ZGXk7TPXq38gyp4_0vod9wBcaAoiaEALw_wcB Może Romet Orkan 8 lub 9? Tylko nie wiem czy znajdziesz razmiar na siebie Merida Crossway 300 lub 500. 1 Cytuj
Kamnatmec Napisano 9 Maja 2025 Autor Napisano 9 Maja 2025 Dziękuję za porady, jadę do centrum rowerowego pojeździć na crossach i gravelach, zobaczmy czy poczuje różnice względem tego Kroosa. Cytuj
Kamnatmec Napisano 10 Maja 2025 Autor Napisano 10 Maja 2025 Byłem w centrum i przetestowałem crossy, gravele szosy i MTB. Najwygodniejsze okazały się Superior 6.8 https://www.centrumrowerowe.pl/rower-mtb-superior-xc-6-8-pd47485/?srsltid=AfmBOor-qV2mT5V9KrwBs1xP0TiO5axjfEJCkgKJ_m2t4OztmSKfmpnI Gravel xr6.3 https://www.centrumrowerowe.pl/rower-gravel-superior-xr-6-3-gr-pd47366/ I moje pytanie czy ten MTB 6.8 jest w spoko cenie i czy nie lepiej dopłacić do tego https://www.centrumrowerowe.pl/rower-mtb-superior-xp-6-1-pd46557/ Czy myślicie że na MTB da się robić trasy po 100km? Moja luba ma gravela i robi po 500km w 3-4 dni i czasami chciałaby się wybrać wspólnie. Czy na takich kapciach da się srednio jechać ok 22-25kmh bez jakies wybitnej formy? Cytuj
afly Napisano 10 Maja 2025 Napisano 10 Maja 2025 Biorąc pod uwagę ostatnie zdanie, jeżeli planujecie wspólne wypady, to niestety pozostaje gravel. Osobiście na MTB nie wyobrażam sobie trasy 100km w towarzystwie gravela. Kiedyś porwałem się z MTB na wspólny wyjazd z koleżanką, która miała szosę (ok. 60km) - to była moja porażka . Nie dotrzymasz kroku i się zamęczysz. Jeżeli robi takie trasy to są one skrojone pod szosę/gravela. 1 Cytuj
Kamnatmec Napisano 10 Maja 2025 Autor Napisano 10 Maja 2025 A po zmianie kół na gravelowe? Coś w stylu 40mm. Geometria wygodna zostaje, powietrzny amor, opory toczenia spadają. Cytuj
afly Napisano 11 Maja 2025 Napisano 11 Maja 2025 Tyle, że tu właśnie chodzi o geometrię i opony aero. Uważam, że kwestię wagi (o której wspominasz) łatwiej pokonać niż elementy wskazane powyżej. 1 Cytuj
Mod Team KrissDeValnor Napisano 11 Maja 2025 Mod Team Napisano 11 Maja 2025 Jest też kwestia tzw. nogi - nie twierdzę, że zza biurka od razu na MTB będzie tak łatwo i szybko, ale z drugiej strony nie trzeba być koniem, żeby po płaskim i w miarę równym tyle pojechać, tym bardziej w większości po asfalcie (zgaduję, że luba takie trasy robi). Co do oporów aero, to przy takich prędkościach są raczej bez znaczenia, no może na otwartej przestrzeni i przy silnym wietrze łatwiej będzie się złożyć na baranku. 1 Cytuj
Kamnatmec Napisano 11 Maja 2025 Autor Napisano 11 Maja 2025 Ja po okolicach Wrocławia jezdze, nie ma tu konieczności jezdzenia po górkach, można przejechać 100km i mieć 200m przewyższeń. Jak będę w stanie jechać na oponach 42mm że średnia z trasy ok 20 to ona już będzie zadowolona od dawna mnie namawia na rowery, więc nie ma problemu z niższym niż jej prędkościami. Jezdzi na ustawki, tam sobie latają że średnia 30kmh ze mną może mieć chillride. chatgpt podpowiada, że do obreczy stars j25d można próbować nawet 38mm oponę, a 40mm na pewno, więc to już się powinno całkiem dobrze po asfalcie i szutrach ktecic. Cytuj
Kamnatmec Napisano 12 Maja 2025 Autor Napisano 12 Maja 2025 Byłem znowu w sklepie i dwa wnioski, mtb nie dla mnie, cross nie dla mnie. Musze wziąć gravela, najwygodniej mi sie na nim siedziało. Jechalem na: Superior 6.3 https://www.centrumrowerowe.pl/rower-gravel-superior-xr-6-3-gr-pd47366/ i wydaje sie byc wygodny. ten ma identyczna geometrie, czy warto doplacac do tego powyzej 1500pln? https://www.centrumrowerowe.pl/rower-gravel-superior-x-road-comp-gr-pd33239/ Jakieś polecajki do graveli? Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.