Skocz do zawartości

[Cenzura] prewencyjna na forum?


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem przejść nad tym do porządku dziennego, ale jednak nie daje mi to spokoju.

Chodzi o prawdziwy powód zamknięcia tematu, który założyłem w dziale "Nierowerowe forum ......", w myśl zasady, że wszystko co nie jest zabronione (tu - w regulaminie forum), jest dozwolone. 

Moderator podał takie uzasadnienie:

Stary, daj już spokój z tego typu postami, tematami, filmikami, to jest forum rowerowe. Nie każdy ma tu ochotę przychodzić i czytać o polityce, czy wojnie. Już i tak pełno tego w innych miejscach.

Ponieważ sposób korzystania z forów internetowych  i ich konstrukcja w żaden sposób nie narzuca nikomu żadnych tematów czy treści i bez żadnego problemu można czytać tylko to, co nas interesuje, całkowicie ignorując niektóre tematy, takie wytłumaczenie wyrzucenia tematu do kosza jest dla mnie nie do przyjęcia. Ja często nawet nie mam świadomości, co się dzieje w temacie który mnie nie zajmuje i w niczym mi to nie przeszkadza, że ktoś tam sobie w taki czy inny sposób debatuje.

Może o czymś nie wiem i rozgorzała w tym zamkniętym temacie jakaś burzliwa dyskusja i zaczęły się nieprzyjemne przepychanki (wszedłem na forum dopiero wczoraj późnym wieczorem), a może nic się tam nie działo, ale Moderacja zamknęła temat "prewencyjnie"? Bo jeśli tak, to jest to droga w niebezpiecznym kierunku i jest to pierwszy krok do ograniczania wolności słowa bez ściśle zdefiniowanych wcześniej zasad. 

Czy złamałem któryś punkt regulaminu? 

Czy treści, które zamieściłem miały charakter wulgarny, obraźliwy, prowokacyjny? Ja wiem, że dotyczyły tematu poważnego, ale czy na takie tematy nie możemy tu rozmawiać? Biorąc pod uwagę, że filmy były dość długie i po angielsku, nie spodziewałem się jakiegoś szerokiego odzewu, ale gdyby ktoś chciał zadać sobie trochę trudu, przemyśleć i skomentować (w kulturalny sposób) to jaka byłaby z tego szkoda dla kogokolwiek?

Czy na forum rowerowym musimy być tylko fizjologicznymi maszynami do napędzania roweru i rozmawiać tylko o technice, V0 max, kadencji czy FTP?

Czy jeśli ktoś ma kolegów rowerowych, to po jakimś nieco dłuższym poznaniu (a niektórych kolegów z forum za takich już uważam, choć znamy się tylko na odległość poprzez forum) nie rozmawia z nimi o nieco poważniejszych sprawach, po prostu o życiu? Każdy z nas tutaj jest człowiekiem, ma jakieś poglądy, jakieś doświadczenie życiowe, coś widział, gdzieś był. Może chcieć się wypowiedzieć także w sprawach, które z rowerem nie mają wiele wspólnego. Dlaczego ograniczać tą możliwość już na wstępie?

   

Edytowane przez marvelo
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież forów politycznych jest na pęczki w każdym języku, wiec nie ma sensu dyskutować tu, bo będą to przedruki.

Gdybys jeszcze pokazał wyższość/ niższość Shimano/Sram w dostarczaniu kebabu/czulentu dla żołnierzy miałoby to jakiś sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma wspólnego Sramolec czy inne z działem NIErowerowe forum na max gdzie pisze jak byk o gadaniu bez związku z 2 kołami? Tak samo jak niektórzy modzi macie jakieś upośledzenie na samą okołopolityczną dyskusję. Trza to w końcu zapisać i nie będzie kłopotu bo tak wychodzi słabo i faktycznie cenzura pełną gębą. @ernoratora ciebie ktoś zmusza do czytania czy jak? Widzisz coś o polityce to nie czytasz a nie zachowujesz się jak ... bo może jak chcę przeczytać i parę innych też. To co mnie dziwi to fakt, że nadal kolega co wrzuca co wrzuca się dziwi i myśli, że coś ugra. 

  • +1 pomógł 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ernorator napisał:

To jest forum publiczne a nie demokracja. Admin, moderator może coś zamknąć, skasować, zbanować, nikt nie zmusza nikogo żeby tu był. 

Klauzula sumienia to jedna z głupszych idei którą homo sapiensy wymyśliły. Powiedziałbym, że tak idiotyczna, że trzeba mieć naprawdę wysokie IQ aby na nią wpaść.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca widzę związek z klauzulą sumienia, no i jeszcze raz, to nie jest jakaś tam debata o wolności słowa tylko o forum, które jest własnością osób je administrujących. 

Co jakbyś wlazł na czyjąś działkę i uważał, że jest twoja i się czepiał właściciela, że sadzi agrest tam a nie tu. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ernorator napisał:

Nie interesuje mnie Twoje zdanie, zdanie kolegi od wątku, interesuje mnie moderacja i administracja forum, coś zostawią może być, nie zostawią to znaczy, że nie miało być. Nie podoba się forum to poszukaj takiego co się podoba. 

No to nas nie obchodzi twoje zdanie tym bardziej, że jak by to ująć delikatnie jesteś baaardzo ale to baaardzo mało istotnym elementem tego forum w sensie udzielania się. Do tego chamskim bo w sumie masz nas gdzieś. Przy okazji jak tak bardzo interesuje cię moderacja i admin to na nic to jak nie szanuje się forumowiczów bo to oni geniuszu tworzą to forum. 

Edytowane przez Tyfon79
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja moderatora wydaje się zrozumiała, ale w regulaminie faktycznie nie ma nic o tego typu treściach. Ocena tego co jest zbyt kontrowersyjne, jest często subiektywna, dlatego tym bardziej nie rozumiem dlaczego mod wyraził się w taki pretensjonalny sposób.

Ciekawe jakie konsekwencje grożą za założenie tematu o aborcji, papieżu czy szczepionkach.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, chudzinki napisał:

A dlaczego kierownictwo pousuwało część wypowiedzi... ? Nie ma np. mojej. @marvelo, masz w powiadomieniach coś ode mnie?

No właśnie, mój także ktoś usunął?

 

I też się do tego odnosiłem i to co ciekawe, że mnie takie treści na forum rowerowym nie interesują, bo mam je w tubie czy TV, ale że nie rozumiem czemu taki zamordyzm tu panuje. I powtórzę, co to w ogóle za argument, że jak się nie podoba to sobie idź gdzie indziej? Skoro jest regulamin i specjalne miejsce do wrzucania takich treści, w ogóle nie związanych z rowerami, a autor zgodnie z tym coś wrzuca i mu temat ktoś wywala? Z tego co pamiętam tam był link do 2 filmików, zero komentarza, nikogo nie obraził, nikomu nie nawymyślał, nie było 8 gwiazdek i w...ć, czyli takie dziś trendy zachowanie więc czemu? 

p.s. na wszelki wypadek screena sobie zrobię i zapiszę gdyby znów jakiś nadgorliwy admin stosował taką chamską cenzurę

image.thumb.png.84cf3550da9612b347affd8c9f45eefb.png

Edytowane przez Mentos
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tutaj widzimisię moderatora to rzecz święta. Moderator ma prawo robić śmietnik na forum i wrzucać własne wysrywy, nawet na przypięte, a ty morda w kubeł i dawaj plusy pod kolejnym zamykam temat

 

https://www.forumrowerowe.org/topic/205714-koncern-shimano-what-youre-doin-shimano-shtaaaap/#comments

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja np. napisałem tylko tyle, że zgadzam się z autorem i jeżeli nie złamał żadnego regulaminu to nie powinien być usunięty, a jeżeli złamał to powinno to być jasno napisane.

Poza tym napisałem żeby @marvelo wrzucał filmiki po polsku, bo u mnie kiepsko z angielskim 🙂.

I to chyba tyle, a przynajmniej nic więcej sobie nie przypominam.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym samym czasie co tutaj bo mój post też zniknął pisałem coś tam w dziale o wkurzeniu o wycince w lasach. Jak wróciłem do kompa to przez bardzo długi czas był błąd strony. Jak w końcu forum mi ruszyło to i tamte posty zniknęły. Nie posądzam zatem adminów o aż takie gmeranie tylko nawalił system.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...