Skocz do zawartości

[4500] Powrót do roweru po x latach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie x czasu temu duzo jezdzilem na giant talon 3 27.5, widze ze bardzo duzo sie zmienilo od tego czasu i chcialbym powrocic do starej milosci. Jazda mieszana do pracy asfalt rekraacyjnie gorki szutry bezdroza, full jakos nie przemawia do mnie. Wiec amortyzator przod. W giant mialem przerobione na 2 blaty, teraz widze ze standart to 1 blat. Nie wiem co wybrac. Najbardziej sklaniam sie do trecka xcaliber 7 lub 8. Ponoc maja dobra geometrie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://salon-rowerowy.pl/trek-import/106817-rower-trek-x-caliber-8-2023-rozmiar-ml-satin-lithium-grey-601842581810.html

 

Tu masz m/l w graficie, ale ja brałbym L.

https://rowerybielany.pl/mtbxc/5055-merida-bigtrail-400-2022.html

A może taki ? Fajna geometria, sztywne osie, dropper, trochę gorszy napęd i widelec niż  w treku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, GIANT84 napisał:

Wydaje byc sie dobry. Ale czy leprzy od treka?

Na pewno tańszy, a czy lepszy? Osprzęt identyczny, z istotnych różnic jest jak piszesz ta sztywna oska z tyłu, ale z drugiej strony czy to taki game changer? 
Zależy kto czego potrzebuje, ja stałem przed tym samym wyborem i ostatecznie wziąłem Treka ze względu na tubeless. Wg tego co znalazłem obręcze Sensy nie są przystosowane do tubeless, nie mówiąc oczywiście o oponach, wiec przejście na system bezdętkowy będzie dosyć kosztowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztycę zawsze możesz przyciąć.

Choć ja bym wymienił na krótszą i bez offsetu, a najlepiej to w ogóle na dropper.

Wysokość (od osi korby do powierzchni siodła) na początek proponuję ustawić jako przekrok pomniejszony o 10cm.

Edytowane przez KSikorski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, GIANT84 napisał:

W przekroku sie miesci luzem tylko jak siedze na siodelku to koncowkami palcow dotykam ziem

Jeśli będziesz w stanie oprzeć nogę na ziemi siedząc to będziesz miał siodło dużo za nisko. To morduje kolana, bo w górnym położeniu masz bardzo mocno zgięte kolano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...