Skocz do zawartości

[do 9000] gravel jako "szosa" dla zaawansowanego i wiekszego crossowca


Rekomendowane odpowiedzi

@KNKS w Decathlon kupiłem trzy rowery. Każdy z nich musiałem regulować i ustawiać sam, bo były zrobione kompletnie na odp...

Wciąż jestem bardzo ciekawy, gdzie jest ta wspaniała obsługa z Decathlon i ich standardy. Dużo ludzi o tym pisze, no ale chyba dotyczy to tylko zwrotów, bo samo przygotowanie sprzętu jest fatalne.

Żeby nie było. Pytałem kiedyś o zamiennik części do taniego SS, bo były tam zamontowane komponenty No Name. Oczywiście także doradzono mi źle i musiałem robić dochodzenie co to za część samemu.

Także ten.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod takim kosmicznym kątem to nic dziwnego, że obsługa klamkomanetek była uciążliwa, dłonie musiały być nienaturalnie wygięte. Ale co do samej obsługi, to

Godzinę temu, Erwin napisał:

Zdziwiło mnie też że klamkomanetki są ustawione bardziej pod obsługę na górnym chwycie niż dolnym, ale to chyba kolejna różnica gravel/szosa?

nawet przy poprawnie ustawionej kierownicy, to właśnie góry chwyt (tzw. na łapach) jest domyślnym chwytem do obsługi klamkomanetek, nie ważne czy to szosa czy gravel. Jedzie atkualnie TDP, możesz pooglądać jak zawodowcy trzymają kierę ;). 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Erwin napisał:

Siła przykładana do manetki to może być moje subiektywne odczucie, ale kurczę - kilka cm ruchu manetki do wewnątrz żeby łańcuch w końcu ruszył? Nie mam porównania więc nie wiem czy to normalne. Przednia manetka wymagała dużo mniejszego ruchu

Porównaj drogę, którą musi pokonać łańcuch między zębatkami korby a drogę między koronkami kasety i wszystko stanie się jasne.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ChuChu napisał:

Wciąż jestem bardzo ciekawy, gdzie jest ta wspaniała obsługa z Decathlon i ich standardy. Dużo ludzi o tym pisze, no ale chyba dotyczy to tylko zwrotów, bo samo przygotowanie sprzętu jest fatalne.

Jest tutaj gdzieś forumowy kolega, nie pamiętam nicka, znany z wygłaszania peanów na temat obsługi w Decathlonie. Powinien zabrać głos  😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Erwin napisał:

O to to...szkoda że nie zwróciłem na to uwagi przy odbiorze, no ale jak ja 1 raz miałem do czynienia z barankiem to jak miałem na to zwrócić uwagę...

Nie widziałeś nigdy na żywo szosowego roweru? Na 1 rzut oka, nawet nie mając nigdy styczności z barankiem, to powinna zapalić się lampka że coś z tą kierownicą jest nie tak ;) 

 

Później się dziwić że wielu się boi te baranka... Masakra!! Jak Dekla tak przygotowuje rowery - to niech lepiej sobie dają z tym siana, przynajmniej ludzi nie będą zrażać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Mandoleran napisał:

Nie widziałeś nigdy na żywo szosowego roweru? Na 1 rzut oka, nawet nie mając nigdy styczności z barankiem, to powinna zapalić się lampka że coś z tą kierownicą jest nie tak ;) 

 

Później się dziwić że wielu się boi te baranka... Masakra!! Jak Dekla tak przygotowuje rowery - to niech lepiej sobie dają z tym siana, przynajmniej ludzi nie będą zrażać. 

 

Widziałem wiele razy, co z tego...nie zwróciłbym uwagi na taki szczegół jak kąt ustawienia kierownicy w czyimś rowerze...zresztą, od początku jak zacząłem jazdę czułem że coś nie tak, ale:

1. Pomyślałem że może gravele tak mają (bo że w szosie powinno być bardziej płasko to się domyślałem)

2. Skoro taki rower wydano mi w sklepie który sprzedaje rowery, i w którym jest serwis rowerowy z kilkoma serwisantami - to założyłem że wiedzą co robią..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

2. Skoro taki rower wydano mi w sklepie który sprzedaje rowery, i w którym jest serwis rowerowy z kilkoma serwisantami - to założyłem że wiedzą co robią..

W przypadku Decathlonu nie należy nigdy czynić takich śmiałych założeń 😉 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tomek21001 napisał:

188 cm 110 kg  i manetki wymagają za dużo siły , aż do bólu dłoni ? Przy tych gabarytach powinieneś je bez problemu pogiąć/połamać, no chyba,że jesteś pianistą z brzuchem.

Na serio , Sorze można zarzucić trochę "miękawą" i nieprecyzyjną zmianę biegów z tyłu, coś w stylu Srama X5,X7 ze starszych modeli mtb.Przód powinien chodzić bez zarzutu.

Pewnie to nie było wyregulowane, podobnie jak hamulce.Dłonie nie mogą boleć od manetek,prędzej od kurczowego trzymania kierownicy i ustawienia kokpitu,pozycji na rowerze.

Witamy w świecie clarisa i sory...zdarzająca się przypadłość w tej grupie. Mnie też spotkała, coś tam udało się poprawić, ale przednia klamka działa średnio, tył bardzo ładnie. Plus taki, że sorę mam w szutrówce i głównie kręcę z blatu, ale jako użytkownika ultegry w szosie niezwykle mnie to wk...a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...