Skocz do zawartości

[napęd] upgrade / naprawa napędu 3x8


Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

Kupiłem w tym roku na dojazdy do pracy elektryka Funbike thron w takiej specyfikacji:

vnmLPb3.png

 

przebieg obecnie 1000 km. Jakiś czas temu zaczęło mi coś cykać w suporcie. Poza tym wydaje mi się, że korba jest lekko skrzywiona. Jeżeli mam już coś wymieniać to chciałbym zrobić jakiś upgrade, co by było przyjemniej :). Czy możecie doradzić co sensownie można tutaj wsadzić? Jaka korba wejdzie tutaj najlepsza? Co będzie wyborem najbardziej optymalnym? 

obecna korba FC-TY501 42-34-24T 170mm

Jak wymiana korby to pewnie i łańcuch? Jaki?

Dopiero zamówiłem potrzebne klucze i trochę w ciemno Wkład suportu ACCENT BB-40 kwadrat 68X118mm oraz wersję 73mm. Kupiłem zanim przyszedł mi do głowy upgrade. Więc pewnie się nie przyda i pójdzie zwrot suportów. 

help!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Poza tym wydaje mi się, że korba jest lekko skrzywiona.

Raczej krzywo siedzi na suporcie

 

 

Biorąc pod uwagę specyfikację to można się domyśleć, że pozostałe części tego roweru (rama, koła) są takiej klasy, że jakiekolwiek wrzucanie w to pieniędzy jest wtopą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twojego punktu widzenia może to tak wyglądać. Dla mnie ten tani elektryk to po prostu alternatywne źródło transportu do roboty/sklepu 10-15 km. Normalny rower kupię na następny sezon.

Znalazłem dwie opcje:

https://www.centrumrowerowe.pl/mechanizm-korbowy-shimano-altus-fc-m311-pd1249/

https://www.centrumrowerowe.pl/mechanizm-korbowy-shimano-acera-fc-m361-pd921/

Serio to nie będzie działało odczuwalnie lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może woda się dostała i coś skorodowało? Może fabrycznie był krzywo wkręcony i korba jest przez to źle osadzona? Może śruby mocujące korby były słabo dokręcone?

Jak skrzypi suport to ja bym go wykręcił i zobaczył w jakim jest stanie. Potem kup taki sam a nie kilka które będą albo nie będą pasowały. Ludzie suporty Neco za 20 PLN kupują i nie narzekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkręciłem, wszystko dobrze mocno siedziało. Robię to pierwszy raz, ale porównując pracę starego do nowego to jak niebo i ziemia. Kierując się tym co w necie i nie mając jeszcze kluczy kupiłem nieodpowiedni, kolejny dzień obsuwy. Za namową kolegów wymianę korby odpuszczam. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...