Skocz do zawartości

[lasy] "Polski rząd przegrywa w Tsue z Komisją Europejską ws. lasów "


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, DiMoonn napisał:

Robimy z zoną i wnukami tak dosyć często. Trzeba przyznać że jest lepiej ze śmieceniem w lasach, bo było tragicznie, znajdowałem czasem stosy śmieci z 1,5 wysokości. Ale i teraz, np jest taka wiejska droga (asfalt) pomiędzy Borzęcinem Dużym a moim Mariewem, więc po zboczach tej drogi leżą dziesiątki jak nie setki flaszek po wódce (od małpek po 750), puszki po napojach i naczynia z fastfoodów. Dziwi mnie to i wkurza. Gmina raz na rok zbiera to.

Ja myślę że tu są dwie kwestie. Małpki, puszki i inne opakowania to takie okoazjonalne śmiecenie na zasadzie "idę, zeżrę, wychleję i wyrzucę". To jest ciężej namierzać i tępić. Tu bardziej mentalność, wychowanie i ostracyzm. A te większe stosiki po rowach czy lasach to już ktoś specjalnie się fatyguje i jedzie by wywalić. W tym drugim przypadku chyba faktycznie się poprawia, bo dużo się mówi o pułapkach, o przyłapanych, kary się sypią, gminy zbierają przecież recykling i gabaryty. Ważne by takie wysypiska też zgłaszać i likwidować bo przyciągają kolejnych jak magnes na zasadzie jak już jest to dorzucę. Więc myślę to się powoli zmieni. Najgorsze są te pierwsze gnojarze. Ostatnie wakacje zjazd rowerem ze Śląskiego Domu, mija mnie w dół jakiś Słowak wypasioną furą, jego "własny" park narodowy i bach puszka przez okno leci. Dopiero co mnie minął, na moich oczach i nie miał problemu. Noż ja pie....

 

tu kolejni podobni ino u nas

 

 

Edytowane przez Mentos
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2023 o 09:48, zekker napisał:

Nie wiem jakich dróg próbowałeś czy tylko z LP, czy także z prokuraturą. Tu potrzeba kogoś z wiedzą prawniczą.
Można też próbować kontaktować się z lokalnymi posłami od tego są żeby zajmować się problemami regionu.

A jakich można próbować w tym naszym dziwacznym kraju? W ustawie o lasach nie ma nic o sankcjach a bardziej wysokości. To wygodne co nie bo wszystko spada dalej i można zrzucić na polityków. Żaden prokurator nie zajmie ci się czymś co jest tylko wykroczeniem. LP nie ma jak wspomniano osobowości prawnej co też zamyka masę tematów. Od czasu do czasu robi się dym jak ktoś kogoś przejedzie, pobije i tak dalej. Czemu wszędzie rosną "ceny" za inne wykroczenia a za te w lasach nie? Dowalenie jako takie nie powinno obciążać sądu bo to śmieszne tylko od kopa za zostawienie śmieci w lesie powinna być dwucyfrowa kwota. Jazda w niektórych miejscach spalinówkami to samo. Nie ma nawet procenta jakiejkolwiek formy wzrostu ryzyka fnansowego. 

A co do pracy czy współpracy to miałeś nawet tutaj przykład delikatny zwyzywania od nazwijmy tych co się nie znajo i pójścia w cholerę. Z kim i w jakim celu chcesz rozmawiać jakoś specjalnie? Czas na rozmowy był przez ostanie przynajmniej 20 lat. Obecnie trzeba wymagać i tyle. Kwintesencja niezrozumienia leśnej mafii w czym tkwi problem. Jeśli nie zrozumieją co mówi tutaj człowiek od którego mają się uczyć to nie am sensu się z nimi użerać;

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Politycy, ustawodawcy są absolutnie bezkarni, zero odpowiedzialności. A nawet przyłapany na kradzieży sporej kasy z PE niesławny poseł R. Czarnecki nadal jest posłem, zapraszany jest do TV. Żadnych społeczeństwo nie rozliczyło za marnotrawstwo, nepotyzm i kradzieży. W ogóle w polityce panuje odbiór negatywny, taki odwrócony darwinowski. LP jest tylko skrawkiem problemu polskiej tzw demokracji.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecni pragną się zabezpieczyć na lata, kiedy już będą odsunięte od koryta. A ze nigdy nie mieli moralności to nie mają skrupułów. Słyszałem od znajomego dziennikarza że czołowi politycy kupują nieruchomości w ciepłych krajach, z którymi nie ma umów ekstradycji do Polski i UE. Czują się bezkarni… Tak jak już pisałem tu, żaden z żadnej opcji politycznej nie został nigdy rozliczony za dewastacje Państwa Polskiego. Lasy są takim lustrem w którym ta dewastacja jest bardzo dobrze widoczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu na śledzenie posądzam nawet połowy informacji z działalności LP ale widzę, że jest nawet gorzej niż myślałem. Z grubsza mają rację bo dawniej faktycznie Puszczą można było nazywać. Obecnie powycinane wszystko w p..du na tyle, że już nie bardzo. Ot taka nowoczesność tych zielonych pasożytów. Dziennikarze tez zadają pytania dość bez sensu. Puszcza czy jak wolą te tumany nowoczesny las to też czyjś dom. Może trzeba zapytać te światłe zielone ludki gdzie te zwierzęta mają się podziać;

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2023 o 08:53, Tyfon79 napisał:

A jakich można próbować w tym naszym dziwacznym kraju? W ustawie o lasach nie ma nic o sankcjach a bardziej wysokości.

Dlatego pisałem, że potrzebna wiedza prawnicza.
Ochrona przyrody itp. ne kończy się na ustawie o lasach, tak samo odpowiedzialność nie kończy się na mandacie.

Pracownicy LP też nie są nienaruszalni, można wykazać niedopełnienie obowiązków i wynikające z tego szkody. Na pewnym poziomie szkód, to są paragrafy KK.
Tylko znowu, wymaga to ogromnej pracy i determinacji ale bez takiego drążenie nic się nie zmieni. To przede wszystkim społeczeństwo musi się zmienić, musi wywierać presję, bo inaczej nikt z wygodnego gniazdka nie wyjdzie.

W dniu 21.03.2023 o 08:53, Tyfon79 napisał:

A co do pracy czy współpracy to miałeś nawet tutaj przykład delikatny zwyzywania od nazwijmy tych co się nie znajo i pójścia w cholerę. Z kim i w jakim celu chcesz rozmawiać jakoś specjalnie? Czas na rozmowy był przez ostanie przynajmniej 20 lat. Obecnie trzeba wymagać i tyle. Kwintesencja niezrozumienia leśnej mafii w czym tkwi problem. Jeśli nie zrozumieją co mówi tutaj człowiek od którego mają się uczyć to nie am sensu się z nimi użerać;

Trzeba ciągle rozmawiać i wywierać presję, chciejstwem nic nie zmienisz.
A jak chcesz wymagać, to w jaki sposób, żeby to miało jakiś skutek? Wpisami na forum, że mają robić to i to, czy jednak trzeba im to mówić wprost?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Żadnym zielonym nie ufam, bo są przeważnie na garnuszku Rosjan i bardzo pazerni

Nie wiem jakich konkretnie "zielonych" masz na myśli, ale większość "zielonych" których znam mówi o rezygnacji z węglowodorów jako źródła energii. Myśl, że państwo które żyje głównie ze sprzedaży węglowodorów sponsoruje tychże "zielonych" jest dość... ekstrawagancka.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zieloni w Europie doprowadziły do zamknięcia praktycznie wszystkich tradycyjnych elektrowni, na węglu, atomie. Ratowali za gaz jako jedynie słuszne medium. Patrz, np „zielonych” w Niemczech. Nie wiem czy tam znajdą wszystkie powiązania, ale część dokumentów o finansowaniu różnego rodzaju „ekologów” przez Ruskich nie udało się zniszczyć. Walka z CO2 znowu nie jest taką czystą. Te działania mieli doprowadzić do całkowitego uzależnienia Europy od importowanych źródeł energii. Polska mająca ogromne złoża węglu teraz go importuję za chorą kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Panowie, nie patrzmy na ekstremizmy. Politykom i chciwym leśnikom zależy na tym żeby człowiek broniący lasów był postrzegany przez społeczeństwo jako szalony ekoterrorysta, który wpycha nam na talerze insekty i zabrania palenia węglem, a praworządny obywatel lasem nie powinien się interesować.

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, zekker napisał:

Ochrona przyrody itp. ne kończy się na ustawie o lasach, tak samo odpowiedzialność nie kończy się na mandacie.

A jak chcesz wymagać, to w jaki sposób, żeby to miało jakiś skutek? Wpisami na forum, że mają robić to i to, czy jednak trzeba im to mówić wprost?

Nie wiem czemu już po raz enty sugerujesz, że pitolę tylko w necie i nic nie ronię. Co ty robisz to raz a dwa ja tylko mały żuczek jestem czyli mogę sam tyle co nic. Mogę opierniczyć czy to tych co dla nich robią i ich samych. Mogę wparować do leśniczówki i też opieprzyć i tyle. Prawnie nic o tym o czym gadamy nie ruszymy bo wszystko co związane z pozyskaniem czy bardziej gospodarką leśną jest wyłączone z przepisów karnych. Już pisałem brak osobowości prawnej i LP są tutaj reprezentantem Skarbu Państwa. Ale kij z LP. Kilka dni temu na akcji w Gorcach straż parkowa z pogranicznikami złapali Podhalańskich łebków na skuterach. Już nie walą mandatów choć mogą po tysiaku tylko do sądu po 5 tys ale to nadal z dziedziny wykroczenia jest. Takie mamy państwo, że nawet najcenniejszych terenów chronić nie potrafi jak należy. Śmieci to samo bo jak by gnój jeden z drugim dostali przynajmniej 2 -cyfrową kwotę to może coś więcej by drgnęło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie wiem czemu już po raz enty sugerujesz, że pitolę tylko w necie i nic nie ronię.

Bo w taki sposób piszesz, że oczekujesz, że ci się nie chce, że nic nie możesz.
Po prostu narzekasz w sieci, że się nie da ale jednocześnie oczekujesz, że coś się zmieni.
Nie dzielisz się doświadczeniem, co zadziało, co nie, o co chodzi z tym wyłączeniem z przepisów karnych, brakiem osobowości prawnej itp. To narzekanie jest niekonstruktywne, nie niesie niczego co by pomogło zmienić sytuację.

Prawie nic nie robię (w sprawie lasów, w kontekście infrastruktury rowerowej w Gdańsku trochę działałem) ale też staram się nie narzekać, a już na pewno nie stawiać się w pozycji roszczeniowej.
Jak mnie najdzie ochota na dyskusję, to staram się pobudzić ludzi do działań, żeby przestali wyłącznie narzekać, żeby się ruszyli i zaczęli działać, bo to podstawa społeczeństwa obywatelskiego. To też istotne, żeby złamać to wieczne narzekanie.
Chcesz zmian, rusz się sam.

Cytat

Śmieci to samo bo jak by gnój jeden z drugim dostali przynajmniej 2 -cyfrową kwotę to może coś więcej by drgnęło.

To nie kwestia wysokości kary, a jej nieuchronności.
Są sprawy o milionowe kwoty zniszczenia środowiska, a winnych brak. Jeżeli ryzyko wpadki jest znikome, to nawet wysokie kary nie zniechęcą. Jeżeli ryzyko złapania będzie duże, to nawet małe kary wystarczą, byle były sumarycznie wyższe niż prawidłowa utylizacja.

Poza tym sprawy nie powinny kończyć się mandatem/grzywną, powinny też być zwroty kosztów uprzątnięcia, naprawienia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo drzew. Nowa aku piła Dewalt, zaye bista i wczoraj rżnąłem takie drzewsko jak poniżej. Spoko, spoko, spadło jak były te wielkie sniegi i ścięzkę blokowało a mimo, że niedaleko rżną na potęgę to jakoś tego nie sprzątali od dawna. Pytanie jest takie bo wiem, że taka samowolka to nielegal, wie ktoś jakie kary za taki "czyn społeczny" są? 

Drzewo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przeciwko takim działaniom nic przeciwko nie mają, bo, po prawdzie, odwalacie robotę za nich. Tylko że jak kogoś z piłą przyłapią to nie wiedzą czy sprząta społecznie, czy drewno chce z lasu wynieść, a za wynoszenie kary dowalają niewąskie. Kiedyś była głośna sprawa, jak biednej kobiecinie dowalili kilka tysi za to ze trochę chrustu wyniosła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, sznib napisał:

Przeciwko takim działaniom nic przeciwko nie mają, bo, po prawdzie, odwalacie robotę za nich. Tylko że jak kogoś z piłą przyłapią to nie wiedzą czy sprząta społecznie, czy drewno chce z lasu wynieść, a za wynoszenie kary dowalają niewąskie. Kiedyś była głośna sprawa, jak biednej kobiecinie dowalili kilka tysi za to ze trochę chrustu wyniosła...

Ledwo co mi się udało ten kloc przeturlać, raczej bym go z lasu nie wytargał 😉 A aku kupiłem właśnie po to bo spalinowa hałasowała.

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...