Skocz do zawartości

[amortyzator przedni] trail 140mm - bomber Z2 vs auron 35


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! 

Kupuję przedni amortyzator. Teraz mam recon 140mm 42mm offset. Zastanawiam się nad 2 opcjami:

Nowy bomber Z2 - 1750pln

Nowy Suntour auron 35 - 2000pln

Wątpliwości mam przede wszystkim do bombera z racji problemów jakie miały te amortyzatory z łapaniem luzów na lagach, uszczelnieniami, gąbkami I co dziwne - rdzawym nalotem.

W wypadku suntoura a2c jest większe p 7mm względem obecnego recona. 

W którą stronę pójść? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Auron, to tylko w wersji Equalizer, która ma pełną sprężynę powietrzną zamiast powietrznej pozytywnej i metalowej negatywnej. 

 

Ja bym jednak zapolował na Revelationa lub Yariego, a za jakiś czas zmienił tłumik na Chargera 2.1:

https://www.centrumrowerowe.pl/amortyzator-rowerowy-rock-shox-revelation-rc-pd25549/?v_Id=155164

https://www.centrumrowerowe.pl/amortyzator-rowerowy-rock-shox-yari-rc-pd25550/

Ewentualnie zaczekaj na nowe wersje tych widelców, kompatybilne ze sprężyną DebonAir+ i tłumikiem Charger 3. Taki zakup byłby bardziej przyszłościowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem do czynienia z Auronem, ale jeżdżę od marca na Duroluksie EQ RC2. Zastąpił u mnie Mattoca Pro 2. Uważam, że to doskonały widelec, charakterystykę sprężyny jak w każdym innym (sprawdzić czy nie IRT:)) można sobie łatwo dopasować tokenami, tłumik działa bardzo dobrze - ma spory zakres regulacji, działa płynnie i cicho. Jedyne co mogę temu widelcowi zarzucić to estetyka - malowanie jest brzydkie, kolor wajchy od ośki nie pasuje do kolorów pokręteł, napisy jakieś takie se... Szkoda, że Suntour nie używa naklejek zamiast malować te szlaczki i napisy... A jak już maluje, to niech chociaż zatrudni jakiegoś grafika bez wady wzroku:)

Kupiłem ten widelec trochę eksperymentalnie, bo celowałem raczej w Mezzera, ale po tych kilku miechach jeżdżenia absolutnie nie mam się do czego przyczepić poza estetyką, więc raczej zostanie ze mną na dłużej:)

Nie wiem czy tłumiki w Auronach są dokładnie takie same jak w Duroluxach, czy też troszkę inaczej je SR zaworuje, może @ACTIVIA coś na ten temat jest w stanie napisać, ale po doświadczniach z Duroluxem podejrzewam, że Aurona również warto poważnie brać pod uwagę.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...