Skocz do zawartości

[Amortyzator] SR Suntour Raidon vs. RST Alex vs. Manitou Markhor


pemekscreen

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę wymienić amor i mam problem z wyborem, nie śledziłem przez lata tematu,

nie wiem jak wygląda kwestia awaryjności, wytrzymałości tych modeli,

RST Alex jest opisywany jaką amor który zniesie katowanie enduro, ten Manitou to XC,

Raidon to amatorskie MTB, jak to ma się do rzeczywistości?

Jeżdżę sporo, kilkaset kilometrów miesięcznie, teren zróżnicowany, mimo że rzadko skaczę,

to bywa, że teren mnie zaskakuje i uderzam kołem w jakiś korzeń albo ukrytą pod liśćmi dziurę,

trudnego terenu nie unikam, ale nawet utwardzone drogi mogą dać się rowerzystom we znaki,

dziury na poboczach asfaltowych drug  są w ruchu nie do ominięcia, a przy dużej prędkości są bezlitosne

dla amora i łożysk. Jeśli ktoś coś wie na ten temat lub używał/używa któregoś z wymienionych lub podobne, zapraszam do wynurzeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 8letniego raidona i jest to solidny amor i bardzo prosty, łatwy w serwisie, ale trzeba go często serwisować bo nie zalewa się go olejem tylko smaruje smarem stałym. Do tego jego praca jest wg mnie raczej średnio słaba.
Jak masz kasę i chcesz bardzo solidny, tani w serwisie amor to bierz RockShox Reba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jest raidon jakiś leżak chyba za 499, nie wiem ktory rok pod tapera, mozesz zmierzyc glowke ramy i jakby pasowało to wymienic stery na ztto 4444t z aliexpres za 12usd to w cenie 550 mialbys raidona bo wydaje mi sie ze te wszystkie niedrogie amory beda podobne.

Mysle jako opcja budzetowa warto rozważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważę nieco powyżej 80, a co myślicie o powietrznym SR Suntour Raidon LO-R?

Ten Markhor na stronie Hayes to najniższy ich model, tańszy jest tylko sam widelec do r7

w polskim sklepie online piszą że Markhor to młodszy brat r7...  a może to tylko łyżka do wkładania butów r7?

bo cena jest 4-krotnie niższa :)

biorę pod uwagę też Rock Shox 30 Silver TK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS silver jakikolwiek (30, 35, judy, rekon) osobiście starałbym się.unikać (gorsza czulość, rysy i rdza na goleniach). Judy/recon gold bylby lepszy niż wszystkie tu rozważane (pomijając rebę).

W suntourze zmęczy cię ciągle serwisowanie i jakość uszczelnień a jak padnie tłumik to jeszcze jego wymiana.

RST to raczej sprzęt na pierwszy montaż - żeby tylko był.

Od biedy bierz mańka i jakoś przeżyjesz jego ograniczoną sztywność (w zastosowaniach czysto rekreacyjnych np. tarcza zadzwoni na ostrzej wziętym skręcie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...